Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

Zábavné dětské léto: Letní chalupa plná zvířat

Prázdniny na venkově bývají dobrodružství. Zcela bez povinností se asi neobejdou, ale určitě zbude čas i na tvořivé nápady. Třeba na ty ušité a našité!

Jana Kantorová | 21. 07. 2023

Připravila: HELENA POKORNÁ HLADÍKOVÁ 

Šití a obšívání není těžké ani pro děti. Pestrá škála nápadů a variant, co z kousků látky a textilních obrázků vyrobit, se jim zalíbí. Je přece super mít žábu na břiše, ne? Našité zdobení nemusí být pouze z kousku látky. Nabízí se také plsť, koženka, korálky, stuhy... nebo tvoření pomocí fixů na textil. Co si tohle léto vyberete s dětmi vy?  

Galerie: Jak se v létě zabavit s dětmi?
Mohlo by se vám líbit

Jak zabavit děti během prázdnin? Vyzkoušejte společné aktivity

Léto je období, které si mnoho rodin vyhrazuje pro společné aktivity a zábavu. Jedním z nejlepších způsobů, jak strávit čas se svými dětmi či vnoučaty, je zapojit se do společných sportovních aktivit. Sportování s dětmi nejen posiluje rodinné vazby, ale také všichni zažijete aktivní léto plné radosti a dobrodružství. Přinášíme tipy na společné letní aktivity.
marianne.cz

PYTLÍK NA PAMLSKY 

Co je potřeba: bílá, červená a šedá nit, jehla, nůžky, šedá bavlněná látka, bílá látka s červenými puntíky, krejčovská křída, papírová předloha s motivem jezevčíka, červená látka s bílými puntíky, červená kroucená šňůra, knoflík, větší háček 

1. Z šedé látky vystřihněte dva velké obdélníky, jejich velikost volte podle toho, jak objemný pytlík potřebujete či chcete. Nezapomeňte připočítat okraj nutný k sešití.  

2. Oba kusy látky nyní z jedné delší strany sešijte k sobě. Horní okraj vzniklého útvaru přehněte (stačí dva centimetry), tím vznikne tunýlek pro šňůrku. Ten sešijte. 

3. Na bílou puntíkovanou látku přiložte šablonu jezevčíka, křídou obkreslete a vystřihněte. Červenou puntíkovanou látku použijte na vytvoření ucha. Než pytlík sešijete do finálního tvaru, našijte z jeho lícové strany jezevčíka. Vyšijte mu červenou nití obojek, přistehujte ucho a našijte knoflík – psí čumák.  

4. Pytlík dodělejte sešitím dvou volných stran (boční a dna). Tunýlkem nahoře provlékněte šňůru na stahování a zavazování. Snáz to jde, když si jeden její konec chytnete háčkem. Konce šňůry nechte dost dlouhé. 

Tip redakce:  

Nový obrázek na starém tričku dá oblečení druhou módní šanci. Zbytky látky? Šup s nimi na obyčejnou plátěnou tašku! Ideální způsob, jak textilní odpad vtipně použít.  

Mohlo by se vám líbit

Zábava pro děti: Originální dětská razítka

Na pomoc si vezměte zeleninu i kuchyňské náčiní, a obyčejná plátěná taška nebo tričko se rázem promění v jedinečný doplněk.
marianne.cz

JELENÍ DEKOR 

Co je potřeba: červená bavlněná látka (může být i plsť), kostkovaná látka, červená nit, jehla, nůžky, šedé tričko s dlouhým rukávem, papírová šablona s motivem jelena, krejčovská křída 

1. Na červenou látku nebo plsť (vybírejte tu s nižší gramáží) přiložte jelení šablonu, tvar obkreslete křídou. Vystřihněte a vzniklého jelena našijte na tričko. 

2. Z kostkované látky vystřihněte malé srdíčko a našijte ho jelenovi správně – na hruď. 

3. Výstřih trička olemujte, obšijte kostkovanou látkou. Z té stejné se hodí vyrobit i další ozdobu na tričko – druhé jednoduché srdíčko. Vlastnoručně vytvořené aplikace jsou bezvadné řešení v případě, že má triko sem tam skvrnu, drobné dírky... Praktická věc i na parádu!  

4. Jelení předlohu lze použít také k vyšperkování doplňků, které budou s trikem ve finále ladit. My zkusili ozdobit kabelu, a to kouskem šedé plsti, na niž se našije (nebo přilepí) hlava jelena ze stejného materiálu jako na tričku. Originál je na světě! 

Tip redakce:  

Vyladěný „lesní“ outfit se bude parádnicím o prázdninách hodit. 

Mohlo by se vám líbit

Měly by se děti o prázdninách učit? Ano, ale hravě. Máme pro vás tipy, jak na to

Prázdniny jsou tu a většina dětí i rodičů jsou šťastní, že si mohou odpočinout od dělání domácích úkolů. Na učení jako takové by ale neměli úplně zanevřít. Člověk se přeci jen učí celý život a neustále je potřeba posouvat se dopředu, i v létě. Dá se to ovšem dělat nenásilně a tak, že si děti ani neuvědomí, že se učí. Zde je několik tipů, jak na to.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Poradna
Letní spolubydlící: Mravenci, mušky a myši umí zkomplikovat život a my poradíme, jak s nimi zatočit

Letní spolubydlící: Mravenci, mušky a myši umí zkomplikovat život a my poradíme, jak s nimi zatočit

Poradna
4 způsoby, jak přirozeně ochladit interiér

4 způsoby, jak přirozeně ochladit interiér

Zdraví
Ráno bez kocoviny: Praktické tipy, jak zvládnout letní grilovačky a oslavy ve zdraví a bez bolesti hlavy

Ráno bez kocoviny: Praktické tipy, jak zvládnout letní grilovačky a oslavy ve zdraví a bez bolesti hlavy

Zdraví
Jak na zdravé stravování v létě? Vsaďte na sezónní potraviny a pitný režim, radí nutriční terapeutka Karolína Beranová

Jak na zdravé stravování v létě? Vsaďte na sezónní potraviny a pitný režim, radí nutriční terapeutka Karolína Beranová