Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Venkov & styl

Johnny Depp marně prodává svou vysněnou francouzskou vesnici

Info ikona
Vesnice Johnnyho Deppa

Už přes dvacet let uběhlo od chvíle, kdy slavný hollywoodský herec koupil opuštěnou vesnici z 19. století v Provence, kterou se rozhodl proměnit v idylické bydlení. Dnes je ale na prodej.

Terezie Benoni | 14. 10. 2022

Hollywoodský herec plnil poslední měsíce titulní strany magazínů po celém světě. Série vzájemných osočování s jeho exmanželkou Amber Heard přivedla bývalé manžele až před soud. Dodnes není kauza jednoznačně uzavřená a podobný mrak nejasností se vznáší i nad Deppovým majetkem. V roce 2001 si se svou tehdejší ženou Vanessou Paradis pořídil prastarou francouzskou vesnici nedaleko St Tropez. Herce a jeho rodinu tehdy okouzlila oblast Provence a vesnici začal opravovat. V letech 2015 a 2016 ji ale nabídl k prodeji, a to za různé částky v rozmezí od 27 do 75 milionů dolarů. Letos v květnu se nabídka k prodeji znovu objevila a u ní figurovala částka 63 milionů dolarů. Dodnes se neobjevila zpráva, zda má tohle bezpochyby nádherné místo nového majitele. Co na něj uprostřed zvlněné krajiny čeká?

Citlivá rekonstrukce i odvážné nápady

Excentrický herec opravil řadu domů, s architekty se pokusil o zachování historie místa a věnoval velkou pozornost repasování starého dřeva i kamene. Vesnice se tak probudila znovu k životu. Hlavní budova má 15 pokojů, 14 koupelen a jeho obytná plocha je 1 200 m². Kromě hlavního obytného domu je zde šest domů pro hosty, soukromá restaurace Chez Marceline a umělecké studio. Původní kostel už neslouží náboženským účelům, ale také v něm je možné se ubytovat. V areálu jsou dva bazény, nechybí venkovní kuchyň s jídelnou, jsou zde vinné sklepy, skatepark a tělocvična. Vesnice má kouzelné náměstí, které je zcela autentické a jen těžko si člověk představí, že vesnice někdy vypadala jinak. Svůj podíl na tom má také citlivá krajinná úprava a letité stromy. Nový majitel se má zkrátka na co těšit.

Zdroj článku