Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Venkov & styl

Vymysleli efektní a laciné řešení, ke kamennému domku pro hosty přistavěli dřevěnou maringotku

Info ikona
Vymysleli efektní a laciné řešení, ke kamennému domku pro hosty přistavěli dřevěnou maringotku

Domek dřív sloužil jako kůlna na nářadí a dílna pro místního faráře. V době, kdy se nastěhovali současní majitelé, potřeboval radikální rekonstrukci.

Terezie Benoni | 18. 07. 2022

„Jsme šťastní, že se nám podařilo najít tohle kouzelné místo, které máme čím dál radši,“ pochvalují si majitelé, kteří zde zřídili alpakovou farmu a jejich záměrem bylo vytvořit místo, kde bude každý návštěvník v úzkém kontaktu s přírodou. Ve chvílích, kdy je domek volný, nabízí ho volně k pronájmu. „Domek byl postavený z místní žuly kolem roku 1850 a sloužil jako kůlna na nářadí a dílna pro místního farmáře. V době, kdy jsme se sem přistěhovali, potřebovala nemovitost trochu péče, abychom ji uvedli do současného stavu a dalo to docela zabrat,“ vzpomínají. „Najdete zde nábytek a zařízení, které patří mezi naše nejoblíbenější. Je tu měděná vana, posuvné dveře a spousta ručně vyráběných dekorací.“

Galerie: Chata nazvaná Malá Inka
Mohlo by se vám líbit

Žula, břidlice a měď

Chatku najdeme na okraji divočiny Bodmin Moor, což je žulové rašeliniště v severovýchodním anglickém Cornwallu. Má rozlohu 208 kilometrů čtverečních a pochází z karbonského období geologické historie. Jedinečná příroda byla určující také pro stavby, které se ve zdejší oblasti po staletích objevují. Pro náročné klimatické podmínky je hlavním stavebním materiálem zejména kámen, žula a břidlice. Domek je rozdělený na dvě části. Původní kamenná část je zcela netypicky vymalovaná černou barvou. Na tomto pozadí vynikají měděné detaily, kaštanové pohovky a přírodní materiál.  V této části je kuchyň a obývací pokoj. Dvoukřídlými dveřmi je možné vejít na dlážděný dvorek s ohništěm a vířivkou. Druhá část byla vytvořena z maringotky a najdeme zde útulnou ložnici s volně stojící vanou. Obě části spojuje pohodlná koupelna.

Zdroj informací: Se svolením Unique Homestays

 

Mohlo by se vám líbit