Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zahrada

Veronika Arichteva radí, jak si na zahradě zařídit dokonalé letní kino

Počasí se snad již brzy umoudří a zanedlouho nás čekají teplé večery, které je škoda trávit doma. Co všechno je pro pravou venkovní pohodu potřeba?

Terezie Benoni | 5. 06. 2024

Nechte se inspirovat sympatickou herečkou, která si zařídila na zahradě dokonalé letní kino. Pro ničím nerušenou pohodu nakonec manželé nepotřebovali super dokonalé promítací plátno a vystačili si s obyčejným prostěradlem a několika dřevěnými kolíčky. Co dalšího je pro promítání pod širým nebem potřeba? Nezapomeňte na pohodlné sezení a ležení. Ideální na zem jsou různé koberce a koberečky, na které dáte polštáře, podsedáky, sedací pufy a deky. Super pohodlné jsou matrace, ze kterých je možné složit křeslo. Letní kino se samozřejmě neobejde bez kvalitního projektoru. Důležité zvolit místo, kde nebudete mít problém s přívodem elektřiny. Kvalitní projektory mají zabudované reproduktory, tak se bez nich obejdete. Dokonalou atmosféru dotvoří různá závěsná světýlka a lucerny. Buď můžete pořídit eletrické, klasické se svíčkou, nebo například LED lucerny a svítící řetězy, které přes den akumulují sluneční energii a po soumraku se samy od sebe rozsvítí. „Je pár věcí, co mi za ten rok a půl fakt chybí a kino s večeří je jedno z nich. Vždycky, když jsem tohle někde viděla, Pinterest je takových romanťáren plnej, tak jsem to hrozně chtěla zažít. Ale nejsem magor, abych s dítětem neustále na noze, vyšvihla takovou boží opičárnu. A ještě jako překvapení. Takže všechny tyhle věcičky dovezl tým z Bonami,“ pochvaluje si Veronika Arichteva podařený večer.

Galerie: Letní kino u Veroniky Arichtevy

Čtěte také: Jiří Langmajer nás exkluzivně pozval na návštěvu svého kutlochu

Místo, kde se učí divadelní role, odpočívá, poslouchá jazz, nebo řádí s čtyřletým vnukem. Takový je výsledek radikální proměny zahradního domku, který po deseti letech konečně plní svůj účel.

Bez čeho se letní kino neobejde?

Důležité je samozřejmě  občerstvení. Abyste měli vše hezky po ruce, rozmístěte kolem posezení různé odkládací stolky, posloužit mohou i pevné dřevěné krabice, nebo servírovací tácy. A co podávat k filmovému večeru? Klasikou je popcorn, nebo nachos. Jestli dáváte přednost něčemu zdravějšímu, rozhodně nezklame nakrájená zelenina s nějakým dobrým dipem a během horkých večerů osvěží vychlazené nakrájené ovoce. Nezapomeňte také na pitný režim! Abyste nemuseli běhat neustále domů, můžete nápoj umístit do skleněné nádoby s praktickým kohoutkem. Připravit se do ní dá směs nakrájeného ovoce, bylinek a ledu, nebo také alkoholická varianta, když se rozhodnete pro večer bez dětí. A co je ze všeho nejdůležitější? Před pořádáním filmového večírku se nezapomeňte podívat na předpověď počasí a určitě se neztratí ani repelent proti hmyzu. Tak hurá do toho!

Čtěte také: Saša Rašilov, jeho žena Lída a odvážná proměna domova: Výsledkem je minimalistická jídelna i místo pro odpočinek

Nakoukněte s námi do minimalistického a přesto útulného domova herecké rodiny. Jak se podařilo přetvořit vizi a přání majitelů do reálného interiéru, aby byl nejen funkční a krásný, ale i pohodlný?
Zdroj článku

Související články

Zahrada
Voňavé lilie: Víme, jak na to, aby hodně kvetly, a tak vám dělaly radost

Voňavé lilie: Víme, jak na to, aby hodně kvetly, a tak vám dělaly radost

Zahrada
Kopřivy posílí vaše rostliny. Stačí z nich snadno vyrobit hnojivo

Kopřivy posílí vaše rostliny. Stačí z nich snadno vyrobit hnojivo

Zahrada
Skalničky vydrží, i když pojedete na dovolenou. Obklopte se jejich jemnou krásou

Skalničky vydrží, i když pojedete na dovolenou. Obklopte se jejich jemnou krásou

Zahrada
Slunečnice nepatří jen na pole, rozzáří i zahradu. Její pěstování není složité

Slunečnice nepatří jen na pole, rozzáří i zahradu. Její pěstování není složité