Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

ANKETA: Který film si zaručeně pustíte tento podzim?

Podzimní počasí přímo vyzývá k tomu, abyste si zalezli pod deku, zapálili si svíčky a pustili si nějaký pohodový film. Těch je celá řada, a proto nás zajímá, který znamená podzimní pohodu pro vás.

Tereza Čaladi | 4. 11. 2023

Pro podzim jsou charakteristické Gilmorky, knihy, ale i některé filmy, a to nejen ty halloweenské. Níže pro vás máme výčet snímků, ze kterých dýchá podzim na nás. Pokud je znáte, můžete hlasovat v anketě pod nimi. Pokud je neznáte, můžete se jimi inspirovat.

10 podzimních filmů

Doufáme, že na sobě máte svetr, abyste už byli v podzimní náladě a vybrali opravdu správně.

1. Harry Potter série

Nikdy nestárnoucí příběh o chlapci, který přežil útok vy víte koho, a ukázal nám kouzelnický svět. Světýlka, různá zaklínadla a celkově atmosféra v Bradavicích je podle nás rozhodně podzimní.

2. Malé ženy

Příběh o čtyřech sestrách, z nichž je každá docela jiná, a přeci mají mnoho společného. Snímek z roku 2019 (poslední verze) vznikl podle předlohy Louisy May Alcott a jeho atmosféra z 60. let je s tímto ročním obdobím rozhodně spojena.

3. Hokus Pokus 1 a 2

Příběh o třech čarodějkách, který je vtipný, halloweenský a k tomu je jednou z nich Sarah Jessica Parker. První snímek vznikl v roce 1993, v roce 2022 bylo natočeno jeho pokračování.

4. Casper

Dětský, ale zároveň romantický a komediální, film z roku 1995 o chlapci, kterého jeho tatínek, jenž měl rád pokusy, nedopatřením proměnil v ducha. Casper je ale hodný duch a spřátelí se s novými majiteli jeho domu.

5. Když Harry potkal Sally

Nelze opomenout i nějakou tu klasickou romantiku, a tou je jednoznačně snímek z roku 1989 o dvou lidech, které svedl dohromady osud, jelikož na sebe neustále naráželi.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Dokážete správně přiřadit listy ke stromům, z nichž opadly?

Podzim je tu a nejenom, že tomu už odpovídá i venkovní počasí vhodné na svetry, ale i listnaté stromy, které mění barvu a jejich listy opadávají. Zjistěte, zda je dokážete poznat a správně přiřadit.
marianne.cz

6. Láska přes internet

Knihy jsou jednoznačně spojeny s podzimem, a proto za podzimní považujeme i snímek Láska přes internet. V něm se majitelka malého knihkupectví (Meg Ryan) potká a dopsiuje si na internetu s mužem jménem Joe (Tom Hanks). Zádrhel je ovšem v tom, že jak se postupně ve filmu ukazuje, Kathleen a Joe jsou úhlavními nepřáteli, jelikož on otvírá další knižní supermarket, který pomalu vede ke zničení jejího obchůdku. Zároveň se ale do sebe zamilovávají.

7. Magická posedlost

Po několik generací rodinu Owensových provází kletba, kterou na ni uvalila čarodějnice Maria. Ta spočívá v tom, že všichni muži, kteří se s ženami Owensovými, mezi něž zde patří i Sandra Bullock a Nicole Kidman, zapletou, zemřou. Ve filmu řeší ale docela jiný problém.

8. Ďábel nosí Pradu

Skvělou oddechovkou v tomto období je i klasika, v níž sehrála hlavní roli Anne Hathaway, která začala pracovat jako stážistka pro šéfredaktorku renomované módního časopisu Mirandu Presleyovou (Meryl Streep). Tato komedie dokonale ukazuje, jak snadno se může stát váš život stresujícím a jak si s tím poradit.

9. Pýcha a předsudek

Podzimní romantikou je i film podle knižní předlohy Jane Austen. My se přikláníme k verzi z roku 2005 s Kierou Knightley a Matthew Macfaydenem. Ale stojí za to rozhodně i ta z roku 1995 s mladým Colinem Firthem.

10. Čarodějky z Eastwicku

Halloweenskou klasikou z 80. let z Anglie jsou jednoznačně i Čarodějky z Easwicku vyprávějící o třech kamarádkách, jednom muži a čárech a kouzlech..

Připomeňte si podzimní snímky obrázky z nich
Mohlo by se vám líbit

Po stopách hollywoodských filmů, které se natáčely v České republice

Stalo se vám někdy, že jste se zaujetím sledovali zahraniční snímek a vtom na vás vykouklo povědomé město nebo kulturní památka? České republice se po právu přezdívá „ráj zahraničních filmařů“ a my vám přinášíme nejznámější filmové lokace v Česku, které se objevily v hollywoodských snímcích.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Zábava
Kvíz: Kdo bydlel na Baker Street a koho hledali na Wallaby Way v Sydney? Poznejte slavné adresy

Kvíz: Kdo bydlel na Baker Street a koho hledali na Wallaby Way v Sydney? Poznejte slavné adresy

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte slavné hlášky z oblíbených filmů? Otestujte své znalosti v zábavném kvízu

Kvíz: Jak dobře znáte slavné hlášky z oblíbených filmů? Otestujte své znalosti v zábavném kvízu

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy, které uspěly v zahraničí? Otestujte své kinematografické znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy, které uspěly v zahraničí? Otestujte své kinematografické znalosti