Přejít k hlavnímu obsahu
Zábava

České pořady a seriály, které ovládnou podzimní televizní obrazovku

Info ikona
Osada

Zatímco o prázdninách nemáme na televizi ani pomyšlení, s příchodem babího léta se z nás stávají seriáloví nadšenci. Navíc to vypadá, že letošní podzim bude po seriálové stránce více než vydařený.

Známe to všichni. Sice se těšíme, že se o prázdninách podíváme na reprízu Chalupářů a Angeliky, ale ve skutečnosti si k televizi sedneme jenom výjimečně. Zato během podzimních večerů netrpělivě přepínáme z kanálu na kanál a těšíme se nejen na oblíbené seriály, ale především na nové pořady a seriálové premiéry

OSADA

Patříte k lidem, kteří zbožňují seriály od Petra Kolečka? Pak pro vás máme dobrou zprávu! Na podzim se můžete těšit na jeho zbrusu nový seriál s názvem Osada, který nahlíží na mezilidské vztahy v chatařské osadě Záhoří.

„Obydlí kdysi postavili prarodiče a teď tam jejich potomci jezdí, navzdory tomu, že jeden přijel favoritem a druhý volvem, že volí přesně opačně, že jedni jsou inťoši a druzí lopaty. Ale o víkendu bydlí vedle sebe a k Záhoří patří, že tam je pohoda a oni se o tu pohodu snaží, i kdyby… i kdyby se u toho měli zabít,“ uvedl režisér. Za zmínku stojí i herecké obsazení, kterému dominuje Ivana Chýlková, Stanislav Majer, Jana Švandová, Jana Plodková nebo Martin Myšička.

OCHRÁNCE

Pod režisérskou taktovkou Terezy Kopáčové a Tomáše Mašína vznikl seriál Ochránce, který poodkrývá práci školního ombudsmana Aleše Pelikána (Lukáš Vaculík). Aleš Pelikán bude řešit například případ učitelky, které se na školním výletě utopil žák, nebo příběh dívky, co nikdy nechodila do školy. Že jsou vám tyto případy povědomé? Není divu, v seriálu je zvěčněno deset skutečných příběhů, které doopravdy otřásly českým školstvím.

PAN PROFESOR

Ve školním prostředí ještě chvilku zůstaneme. Seriálová novinka Pan profesor vás zavede do prostředí klasického gymnázia a vtipným způsobem představí, co obnáší život studentů a jejich učitelů. Pan profesor v podání Vojtěcha Dyka je totiž velmi nekonvenční, a tak nebude nouze ani o humorné situace. Kromě Vojty Dyka se můžete těšit také na Beátu Kaňokovou či Martina Pechláta.

Info ikona
Pan profesor

HVĚZDY NAD HLAVOU

Už vás nebaví nekonečné seriály, ve kterých ani po sto dílech nevíte, jestli „budou spolu“? V tom případě si na podzim nalaďte seriál Hvězdy nad hlavou, který slibuje pouze šestnáct dílů. V hlavní roli se představí Tereza Kostková coby veterinářka Lucie Boučková, jejíž posláním je nejen zachraňovat zvířecí životy, ale leckdy i lidské osudy. V romanticko-komediálním seriálu z venkovského prostředí se můžete těšit také na další herecká esa, jako je Bolek Polívka, Petr Nárožný, Roman Zach nebo Veronika Žilková.

Info ikona
Hvězdy nad hlavou

DVOJKA NA ZABITÍ

Ona je mladá, ambiciózní a organizovaná vyšetřovatelka. On ironický a depresivní detektiv. Sara Sandeva a Jakub Prachař tvoří v osmidílném krimi seriálu nesourodou dvojku, která dokazuje, že protiklady se doopravdy přitahují. Seriál navíc slibuje zábavu, a tak se nemusíte bát, že půjde o další tuctovou kriminálku.

STARDANCE XI.

Všichni milovníci elegantního tance a inteligentního humoru si můžou v diáři zaškrtnout 16. říjen 2021. Právě v tento den vypukne jedenáctá řada oblíbené taneční show StarDance, ve které se představí jeden hvězdný pár vedle druhého. O titul krále a královny tanečního parketu se letos „popere“ herečka Simona Babčáková, Pavel Trávníček, Zdeněk GodlaJan Cina, Marika Šoposká, Tereza Černochová, Mirai Navrátil, farářka Martina Viktorie Kopecká, tenistka Andrea Sestini Hlaváčková a bývalý krasobruslař Tomáš Verner.

Info ikona
StarDance