Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Cestujeme po Česku: Vyrazte na levandulové pole

Poradí si s nervovým vypětím i nespavostí. Nedělá jí problém porazit migrénu a ve své olejové formě zatočí s revmatismem, povrchovými záněty i záněty nervů. Levandule je totiž nejen nádhernou rostlinou, ale především bylinou plnou super schopností!

Levandulové farmy na vzestupu

Když se řekne levandulové pole, pak si většina z nás představí francouzské Provence. Levandule k této jižní oblasti Francie jednoduše patří a fotografii fialového pole v cisterciáckém opatství Sénanque viděl snad každý uživatel Microsoftu. Pokud ale v současné době výlet do Francie neplánujete, pak rozhodně nemusíte zoufat. Kousek Provence totiž naleznete i v České republice a věřte nám - na tenhle výlet vaše smysly jen tak nezapomenou. Oči se totiž nabaží nádherným pohledem na rozkvetlé fialové lány, čich si bude užívat specifickou levandulovou vůni, chuťové pohárky roztančí levandulová limonáda nebo čaj, hmat si užije dotek levandule a sluch bude s láskou vzpomínat na ticho, které na levandulovém poli panuje.

Mohlo by se vám líbit

Cestujeme po Česku: Inspirujte se oblíbenými místy redaktorek Marianne

Tipů na výlety není nikdy dost.
marianne.cz

Kam vyrazit?

V České republice máte hned několik možností, kam se za levandulemi vydat. Středočeši mají nejblíže lvandulové pole v obci Židovice poblíž hory Říp. Na tomto poli narazíte na levanduli lékařskou, která má tmavší barvu, a zároveň také na levanduli prostřední. Ta je ideální na sušení. Určitě byste měli vědět, že tato levandulová farma je mimo speciální akce veřejnosti uzavřena. Proto se vyplatí, když před výletem navštívíte jejich oficiální webové stránky, na kterých naleznete aktuální informace o dnech otevřených dveří. Na jižní Moravě zase stojí za návštěvu levandulové pole ve Starovičkách, nedaleko Hustopečí a Lednicko-valtického areálu. Levandulová farma zde vznikla v roce 2013, kdy majitelé vysadili více než 40 tisíc keříků levandule lékařské. Od té doby se farma těší mimořádnému zájmu veřejnosti a pyšní se skutečností, že je levandule pěstována bez chemického ošetření a zpracovávána velmi šetrným způsobem.

Na levandulové pole můžete narazit také poblíž Šumperku, konkrétně v Bezděkově u Úsuva. Za jeho vznikem stojí Lukáš a Veronika, kteří žijí na statku v Bezděkově a přišlo jim líto nevyužívat okolní pole. A tak se rozhodli , že na něm vysází levanduli a pole přihlásí k bio certifikaci. Určitě se vyplatí, když vyrazíte také do levandulového údolí v Chodouni, v oblasti Geoparku Barrandien, který usiluje o zápis do UNESCO. V těchto levandulových polích můžete odpočívat a užívat si uklidňují pohled na fialové rostlinky. Nalákaly vás zmíněné levandulové farmy k návštěvě? Ještě než tak učiníte, zkuste se poohlédnout po svém okolí. Třeba vás překvapí, že poblíž levandulového pole žijete.

Zdroj: kudyznudy.cz

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Zdraví
Už jste slyšela o spánkové turistice? Vyrazte na místa, kde si dopřejete perfektní a ničím nerušený odpočinek

Už jste slyšela o spánkové turistice? Vyrazte na místa, kde si dopřejete perfektní a ničím nerušený odpočinek

Krása
Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Zábava
Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation