Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Cestujte nalehko a neplaťte za zavazadlo navíc. Poradíme vám, jak se efektivně sbalit do batůžku

Cestování je vášní mnohých z nás. A pokud letenky kupujete v dostatečném předstihu, můžete je sehnat za poměrně příznivé ceny. Radost z ušetřených peněz vám ale může zkazit částka, kterou zaplatíte za téměř každé zavazadlo – i to kabinové. Základní cena letenky ale ve většině případů zahrnuje malý batoh nebo tašku, které se vám vejdou do prostoru pod sedadlem před vámi. Jak se efektivně sbalit tak, aniž byste musela doplácet za kufr?

Aneta Akgül | 29. 05. 2024

Pořiďte si zavazadlo ve správných rozměrech

Předtím, než začnete balit věci na své cestovatelské dobrodružství, zkontrolujte si, zda máte zavazadlo ve správných rozměrech. Každá letecká společnost má bohužel své vlastní rozměry, které v případě příručních zavazadel akceptuje, a tak je tento parametr potřeba před každou cestou raději zkontrolovat přímo u dopravce. Mohlo by se vám totiž stát, že v případě, že vaše zavazadlo nebude požadovaným rozměrům odpovídat, budete za něj muset připlácet nemalou částku přímo na letišti.

Mohlo by se vám líbit

Sezóna hiků je tady: Zjistěte, jakou výbavu si s sebou vzít a jak se efektivně sbalit

Balení na hike, ať už jde o jednodenní výlet nebo vícedenní dobrodružství, vyžaduje pečlivou přípravu a promyšlený výběr vybavení. Cílem je najít rovnováhu mezi tím, co je nezbytné, a tím, co je možná lepší nechat doma, aby batoh nebyl zbytečně těžký. Jak se efektivně sbalit a na co rozhodně nezapomenout?
marianne.cz

Ideální volba na cestu: batoh

Pokud se vydáte na cestu pouze s malým příručním zavazadlem, nejlepší variantou je batoh. Nejlépe zvolte odlehčený, který má vypolstrovaná záda, hodně kapes a přihrádek, abyste v něm měla lepší organizaci. Doporučujeme pořídit takovýjehož celá záda se dají odklopit, podobně jako u kufru nebo cestovní tašky. To vám usnadní cestování především v tom, že se nebudete muset přehrabovat na dně batohu, ale vše budete mít přehledně vyskládané. Stejně tak se vám zjednoduší i proces kontrol na letišti, kdy jen v rychlosti a s přehledem vytáhnete to, co je potřeba.

Sbalte si dobře kombinovatelné oblečení

Při balení do malého příručního zavazadla je stěžejní si dopředu pořádně promyslet, jaké outfity chcete na dovolené nosit. Asi všechny známe situaci, kdy si do kufru bláhově sbalíme téměř polovinu skříně a následně vytáhneme pouze pár kousků. Na to ale v případě malého příručního zavazadla (doslova) není prostor, a tak je potřeba balit s rozmyslem. Nejvhodnější pro vás budou minimalistické kousky oblečení, které snadno zkombinujete v několika různých variantách. Ideální jsou nadčasové a neutrální modely, jako je například lněná košile, která se dokonale hodí jak na pláž, tak na procházku městem. Navíc ji můžete nosit na několik způsobů – pro ležérní vzhled je ideální ji přehodit přes jakýkoliv outfit a nechat ji rozepnutou, aby hezky vlála. Pro formálnější look ji naopak zapněte a zastrčte do sukně či šortek. Sbalte si zkrátka univerzální kousky, které jsou variabilní.

Co se týče bot, na cestu si obujte pohodlné tenisky, ve kterých snadno prochodíte dny ve městě i v přírodě. Do batohu si pak s sebou sbalte své oblíbené sandále nebo pantofle, které jsou lehké a nezaberou tolik místa.

Mohlo by se vám líbit

Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Cestování s dětmi je kapitola sama o sobě. Mnohdy se snažíme vybírat takové destinace, kde se naše ratolesti spolehlivě zabaví, ale často je to na úkor našich vlastních cestovatelských zájmů. Proto jsme pro vás vybrali několik evropských měst, která zaručují vyžití pro malé i velké. Stačí jen sbalit kufr a hurá za dobrodružstvím!
marianne.cz

Jak sbalit kosmetiku a toaletní potřeby?

My ženy si v kosmetice většinou libujeme. Od několika krokové skin care rutiny přes krémy až po make-up a dekorativní nezbytnosti. V tomto případě je nutné sáhnut po miniaturních verzích vašich oblíbených produktů, které jednoduše seženete téměř v každém obchodě. Finančně výhodnější pro vás ale bude, když si pořídíte malé cestovní nádobky, do kterých potřebný obsah produktů přelijete. Dávejte si ale pozor: letištní personál vás do letadla nepustí s objemem větším než 100 ml na jeden produkt. Proto je potřeba si vše pečlivě pohlídat. Co se týče SPF krému, záleží na tom, na jak dlouhou dobu se chystáte vycestovat. Pokud budete na místě déle, pravděpodobně se vám vyplatí si krém pořídit až na místě. Tím ušetříte místo ve svém zavazadle, ale také své obavy z toho, že by byl jeho objem moc velký, a tudíž by vám byl při letištní kontrole zabaven.

Zdroj článku

Související články

Zdraví
Už jste slyšela o spánkové turistice? Vyrazte na místa, kde si dopřejete perfektní a ničím nerušený odpočinek

Už jste slyšela o spánkové turistice? Vyrazte na místa, kde si dopřejete perfektní a ničím nerušený odpočinek

Krása
Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Zábava
Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Cestování
Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín

Oblíbená vinařská turistika: Kam se vydat za nezapomenutelnou chutí moravských a českých vín