Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

5 slavných sourozenců z řad herců. Znáte je všechny?

Proslavili se zvlášť, každý má svou úspěšnou kariérní cestu, a přitom jsou spojení. Jedná se například o sestry Geislerovy či bratry Rašilovovy. Sourozenců na české herecké scéně je přitom ještě více.

Tereza Čaladi | 15. 08. 2023

Je docela běžné, že v rodinách, kde jsou rodiče herci či umělci, jdou v jejich šlépějích i jejich děti. Vidíme to v zahraničí (například u Miley Cyrus či u Roberta Downey Jr.), ale i u nás. A někdy si sourozenci jednoduše vyberou podobnou životní dráhu, aniž by se to očekávalo. Podívejte se, koho konkrétně se to týká u nás a jak se k herectví dostali.

Mohlo by se vám líbit

Jak se změnila představitelka Laury z Románu pro ženy a co dělá dnes?

Ačkoliv se to zdá neskutečné, ikonický snímek Román pro ženy měl premiéru téměř před 20 lety. Kde je konec jeho hlavní hrdince Lauře, kterou ztvárnila Zuzana Kanócz? A můžete ji v nějakém snímku nyní vidět?
marianne.cz

5 slavných sourozenz řad herců

Na české scéně existuje spousty slavných sourozenců. My pro vás vybrali pět z nich. O některých z nich jistě víte, že jsou příbuzní, u jiných vás to možná překvapí.

  • Saša a Václav Rašilovovi

Zde je podoba jasná a jejich cestě k herectví napovídalo i rodinné zázemí – jejich dědeček byl hercem (po něm je také Saša pojmenovaný), otec kameramanem. Chvíli se herectví věnovala i jejich starší sestra. Saša Rašilov je z bratrů starší a studoval na Pražské konzervatoři. Poté nastoupil na DAMU a již během svých studenstkých let prošel mnoha divadly. Jeho první větší filmovou rolí byla postava Peterky v Hřebejkově snímku Šakalí léta. Kromě filmu má dobré jméno i v sekci dabingu – právě jeho hlas patří postavičce Mickey Mouse. Jeho mladší bratr Václav měl stejnou cestu studiemi. Na filmovém plátně se objevil poprvé, když mu bylo asi pět let, se Sašou v seriálu Doktor z Vejminku. Do povědomí diváků se dostal v roce 2004 svou rolí v seriálu Místo nahoře či v seriálu Ulice.

  • Sestry Geislerovy

Všechny sestry Geislerovy jsou mimořádně nadané v oblasti umění. A není se čemu divit – jejich maminka Věra působila jako akademická výtvarnice a babička z otcovy strany byla herečka (Růžena Lysenková). Nejstarší ze sester Lenka působí jako výtvarnice a zpěvačka. Aňa se na filmovém plátně objevila poprvé ve 13 letech ve snímku Ondřeje Trojana Pějme píseň dohola. Kariéru ji odstartovala ovšem až hlavní role ve filmu Filipa Renče Requiem pro panenku. K té se dostala tak trochu náhodou – šla na konkurz doprovodit kamarádku a nakonec si vybrali ji. Dnes má na kontě nejen české, ale i zahraniční filmy. Nejmladší z tria umělkyň, Ester, rozhodně není ve stínu svých sester. Naopak možná ještě o krok dál, jelikož ve své kariéře kombinuje výtvarné umění i herectví...a nejen to. Vystudovala Akademii výtvarného umění v Praze a po studiích spolu s návrhářkou Josefinou Bakošovou vytvořila dětské kabelky Pepieta. S Josefinou zároveň vytvořily projekt nazvaný Terapie sdílením, který zábavnou formou na sítích řeší, jak se vypořádat s komunikačními problémy. V herectví se začala prosazovat okolo roku 2000, ačkoliv už jako dítě hrála v různých reklamách. Znát ji můžete například z filmu Král Ubu či Snowboarďáci.

  • Adéla a Dalibor Gondíkovi

Spolu působili jako moderátoři pořadů Rady ptáka Loskutáka, Snídaně s novou, Kolotoč, Zlatá mříž či Go go šou. Oba se ale zároveň prosadili i jako televizní herci. Adélu Gondíkovou můžete znát třeba ze seriálů Ordinace v růžové zahradě, Sestřičky a Modrý kód. Staršího Dalibora například z Ulice či seriálu Všechny moje lásky.

  • Jiří a Lukáš Langmajerovi

Mezi úspěšné sourozence na české herecké scéně patří jednoznačně i bratři Langmajerovi. Pochází z Plzně z muzikantské rodiny – jejich otec byl operním pěvcem. Starší z bratrů, Jiří, vystudoval hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři a ještě v době studií ho obsadil režisér Karel Smyczek do televizního seriálu Třetí patro. Jeho kariéra poté jen kvetla – působil v několika divadlech a ztvárnil hlavní role v mnoha ikonických filmech i seriálech. Loni jste ho mohli vidět například v hlavní roli v komedii Bezva zuby na zásnuby, letos ve snímku Ostrov. Mladší Lukáš se v divadle pohybuje od 13 let, proslavil se ovšem zejména svou rolí ve filmu Bobule.

  • Matěj a Kryštof Hádkovi

Když už mluvíme o snímku Bobule, hodí se nakonec zmínit i Kryštova a Matěje Hádkovi, kteří jako by si z oka vypadali. Už jako děti navštěvovali hudební soubor na lidové škole umění, a to i s jejich nejstarším bratrem Ondřejem, který se stal lékařem. A není divu, že je to k herectví táhlo. Jejich maminka, Jana Hádková, působila jako dramaturgyně a režisérka. Matěj Hádek vystudoval Pražskou konzervatoř a poté působil v divadle. Ve filmu se poprvé objevil v roce 1991, a to ve snímku Sokratův podzim. Nyní má na kontě desítky filmových a seriálových rolí. V posledních letech jste ho mohli vidět například v seriálech Dáma a král a Docent. Jeho mladší bratr Kryštof v 11 letech začal působit v Dismanově dětském rozhlasovém souboru a poté začal studovat herectví také na Pražské konzervatoři a již v té době se věnoval hraní. V poslední době jste ho mohli vidět ve snímcích Grand Prix, Poslední závod či v seriálu Octopus.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Poznáte interiéry z oblíbených českých seriálů?

Také se rádi inspirujete tím, jak bydlí vaše oblíbené postavy v českých seriálech? Vyzkoušejte si v našem testu, jak jste při sledování televize pozorní.
marianne.cz
Slavní sourozenci z řad herců
Zdroj článku

Související články

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Krása
Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Poradna
Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut

Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut

Dobrý nápad
Recept na žemlovku: Na téhle by si pochutnaly i naše babičky

Recept na žemlovku: Na téhle by si pochutnaly i naše babičky