Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Hon za lahodnou kávou aneb Neobjevené kavárny nejen v Praze

Vypadá to, že Češi se pomalu ale jistě stávají kavárenským národem. Nejen v hlavním městě totiž objevíme výborné kavárny, které vynikají lahodnými kofeinovými nápoji, krásným designem i skvělými dezerty.

Už dávno odzvonilo dobám, kdy jste si v kavárnách vybírali mezi turkem a vídeňskou kávou. Naopak, v posledních letech raketově přibylo míst, která pracují s výběrovou kávou a hostům nabízí dokonalé espresso jako z Itálie. Vybrali jsme pro vás krásné kavárny napříč republikou, které si zaslouží vaši kavárenskou pozornost.

Mohlo by se vám líbit

Jak si doma připravit kávu jako z kavárny?

Home office, karanténa nebo jenom pochmurné podzimní počasí způsobilo, že doma trávíme většinu volného času. Pokud patříte k milovníkům čajových dýchánků, pak vám nastalá situace pravděpodobně nevadí, hůř jsou na tom lidé, kterým v žilách koluje místo krve kofein. Jak zvládnout v domácích podmínkách dokonalé espresso či cappuccino? To je to, oč tu běží!
marianne.cz

DOK Liberec

V Liberci si můžou pískat! Před rokem jim totiž nedaleko nádraží vyrostla překrásná kavárna/bistro s názvem DOK. Jakmile do DOKu vstoupíte, rázem pocítíte skandinávskou atmosféru, která je „říznutá“ libereckou zemitostí. Nebojte se, nejde ale o žádnou „designovku“ bez kořenů. Naopak, v DOKu pracují s ryze lokálními surovinami, a tak si můžete vychutnat kávu ze zrn Nordbeans (mimochodem, pražírna je hned vedle), domácí chléb z jejich vlastní pekárny nebo uzeniny od místního řezníka. A za hřích rozhodně stojí i jejich dortíky – hotová mana nebeská!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Káva Poděbrady

Říkal někdo, že na malých městech je nedostatek kvalitních kaváren? Středočeské Poděbrady dokazují pravý opak! Zásluhu na tom má především kavárna s názvem Káva Poděbrady, kterou najdete na Jiřího náměstí. Také v této kavárně pracují s vlastními zrny z poděbradské pražírny, a tak můžete mít jistotu, že káva bude opravdu vynikající. A nezapomeňte si ke kávě objednat také něco sladkého. Za nás doporučujeme choux (šu), sladké pečivo z odpalovaného těsta, které se rozplývá na jazyku.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Kafírnictví

Klenot v srdci Kutné Hory! Tak můžeme právem označit kavárnu Kafírnictví, která vynikají nejen skvělou kávou a domácími zákusky, ale také svou filozofií. V kavárně se totiž nachází kreativní koutek, ve kterém můžete upustit uzdu fantazii. A tak si během popíjení kávy můžete pomalovat keramickou misku, vytvořit květinovou čelenku nebo fotorámeček. Říkáte si, že vám v žilách nekoluje umělecká krev? Nezoufejte, tahle „výtvarka“ není povinná, a tudíž nic nebrání tomu, abyste do kavárny zavítali jenom na kafe a dort.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

The Miners

Praha je kaváren ráj! Obzvláště v posledních letech, navzdory pandemii koronaviru, vzniká v hlavním městě jeden zajímavější podnik za druhým. Například vloni v červnu spatřila světlo světa kavárna The Miners v ulici Slavíkova. Minimalistický interiér, dřevo a všudypřítomná zeleň proměnily kavárnu v oázu uprostřed uspěchaného města. Kromě krásného interiéru vás zahřeje u srdce i samotná káva, která pochází z pražírny The Miners ve Vršovicích. A mimochodem, v této kavárně si můžete pořídit také jejich 100% kompostovatelné kávové kapsle do kávovaru. Ideální řešení pro všechny, kteří doma touží po výběrové kávě, ale zároveň nemají kávovar na zrna.

Káva s párou

Máte rádi kavárny s atmosférou? Pak si zamilujete litoměřickou kavárnu Káva s párou, která se nachází v budově zrušené železniční zastávky vybudované v roce 1884. V kavárně se dočkáte nejen genia loci, ale také lahodné kávy z pražírny La Boheme, domácích zákusků a zdravých svačinek. Ideální místo pro všechny, kteří touží po klidné atmosféře 19. století, a zároveň nechtějí slevovat ze svých nároků na kvalitní kávu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Co o vás prozradí oblíbený druh kávy?

Jakou kávu piješ, takovým jsi člověkem?
marianne.cz

Související články

Dobrý nápad
Cikorka a melta: „Kávy“ našich babiček mohou chutnat i vám, navíc jsou zdravé

Cikorka a melta: „Kávy“ našich babiček mohou chutnat i vám, navíc jsou zdravé

Dobrý nápad
Naši předci dávali rozmarýn do věnců i svých domovů. Měl totiž důležitou symboliku

Naši předci dávali rozmarýn do věnců i svých domovů. Měl totiž důležitou symboliku

Lidé a místa
Knihovna v Rožnově prošla ohromující proměnou a nadchne každého návštěvníka

Knihovna v Rožnově prošla ohromující proměnou a nadchne každého návštěvníka

Krása
Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví