Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop na leden: Váhy se mají zbavit břemene, Blíženci si přestat komplikovat život

Je tu leden, první měsíc nového roku, a s ním i náš originální měsíční horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Máme pro vás drobnou nápovědu, jak si nadcházející týdny užít co nejlépe. Nenechte se zaskočit a vykročte do roku 2024 lehkým krokem a bez zbytečných komplikací. Přečtěte si, co vás v průběhu příštích dnů čeká.

Ilona Lea Kotková | 31. 12. 2023

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Plánování a fantazírování nám může dát pocit, jako bychom sledovali nějaký krásný film. Baví nás a těší, místy možná naplňuje nadějí. Zůstaneme-li však u pouhých představ, nestane se nejspíš nic, co by alespoň částečně propojilo naše sny s realitou. Protože – bohužel – jen přát si nestačí a jediný způsob, jak uvést sny v život, je začít jednat. S nový m rokem se to i samo nabízí a leden vás bude mít tendence trochu popostrčit. Dostanete se do situace, která se může jevit jako šťastná náhoda. A je pouze na vás, zda ji budete chtít využít a vykročit na cestu ke svému snu.

Rada:

Přestaňte dokola vymýšlet, proč ještě nejste připravena vykročit. Nečekejte na den „D“, protože ten nikdy nemusí nastat.

Lednová afirmace pro Berany:

Svět je plný dobrých příležitostí a já je s radostí přijímám.

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Pokrok probíhá vždy postupně, jednu životní fázi po druhé. Během tohoto procesu je třeba zůstat nohama pevně na zemi, přesto mít hlavu otočenou k nebi. Leden vám bude chtít ukázat, že jste na správné cestě, přestože to místy trochu drhne. Možná do sebe ještě některé věci potřebují lépe zapadnout, to ale nic nemění na tom, že se blížíte k cíli. Vzpomeňte si na své dětství a vezměte si příklad z pohádek; i tam musel hrdina nejprve projít mnoha útrapami, aby nakonec dosáhl na štěstí. Neklesejte na mysli a vytrvejte, o to víc si později vychutnáte sladké plody své práce.

Rada:

Pěstujte sebedůvěru a pamatujte, že je ve vašich silách zvládnout jakkoli komplikovanou situaci.

Lednová afirmace pro Býky:

Dokážu být praktická a realistická, přesto letím vstříc naplnění svých snů.

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Někdy jsme příliš fascinováni svými představami o duchovním růstu a věříme, že uzdravování a vzestup by měly být „obtížné“. Snad proto si bezděky často vybíráme složitější cestu, přestože nemusíme, a dodáváme tak svým stínům někdy až romantický rozměr. Leden vás bude s podobnou situací konfrontovat s cílem ukázat vám, že jakékoli úvahy o tom, jaké lekce byste na své cestě měla zvládnout, jsou zbytečné a občas zavádějící. Nekomplikujte si svůj život přemýšlením nad tím, co kdy někdo „kompetentní“ prohlásil. Vy sama jste v souvislosti s vlastním životem nejpovolanější.

Rada:

Přestaňte se řídit doporučeními druhých a věřte ve vlastní úsudek. Kráčejte cestou srdce.

Lednová afirmace pro Blížence:

Mám otevřenou mysl a důvěřuji svému úsudku.

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Jsme zvyklí posuzovat druhé a záleží nám na tom, jak nás vnímají druzí. Nosíme masky, snažíme se zalíbit, abychom byli přijímáni. Mnohdy i sami před sebou předstíráme, že jsme jiní. Leden vás bude chtít dovést k poznání, že je načase odložit faleš a shodit všechny své masky. Může to působit riskantně, ale tento hluboký akt sebepřijetí dá průchod vaší bytostné esenci. Nezapomeňte, že nelze skutečně pochopit svůj potenciál, dokud nejste plně otevřená vůči sobě a nepřijmete se taková, jaká jste. Se všemi domnělými chybami a nedostatky.

Rada:

Najděte k sobě cestu a přestaňte se neustále posuzovat. Bez toho, aniž byste si odpustila, se nemůžete plně rozvíjet a růst.

Lednová afirmace pro Raky:

Má duše září a já s ní. Bez potřeby neustále se obhajovat.  

Mohlo by se vám líbit

Africký horoskop: Jste Baobab, nebo Soudce? Odhalte svůj šťastný den i to, co jste o sobě nevěděli

Africká astrologie je jedna z nejprimitivnějších forem astrologie a je založena na principu geomantie. Zároveň je však považována za jednu z nejpřesnějších forem astrologických průvodců. Přečtěte si, jaké jste africké znamení zvěrokruhu podle data narození, co vás charakterizuje, ale také třeba jaký je váš šťastný den a váš nejlepší smysl.
marianne.cz

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Ať to možná zní jakkoli podivně, přijetí jednoho úspěchu napomáhá tomu, aby mohly přijít další. Právě to vám bude chtít leden ukázat a dovést k pochopení, že umět se zastavit, abyste si uvědomila svou zářnost, je stejně důležité jako pokračovat dál v cestě. Ostatní se na vás budou přirozeně obracet pro radu, proto buďte vidět a nechte zazářit své kvality. Zbytečná skromnost není na místě, ačkoli vás možná kdysi učili, že není dobré příliš vyčnívat. Je ale načase vychutnat si naplno svůj úspěch a být dobrou motivací všem, kterým sebevědomí chybí.  

Rada:

Zapamatujte si pocit vítězství a čerpejte z něho ve chvílích, kdy se tolik dařit nebude.

Lednová afirmace pro Lvy:

Zasloužím si úspěch a vážím si toho, že jsem vidět.

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Nostalgie spojená se vzpomínkami čas od času přepadne každého. Vzpomínáme-li s láskou a pochopením i přes možnou obtížnost situace, je to v pořádku. Pociťujeme-li však opakovaně pocity viny, je to sužující. Leden vás bude s vaší minulostí konfrontovat. Je načase odhodit vše zatěžující, co s sebou ze své minulosti táhnete. Přijměte své lidství a omylnost, přestaňte se trestat za špatná rozhodnutí. Vzpomínky by měly především sloužit jako nástroj k pochopení a poučení se ze svého jednání, nikoli jako přísný soudce bez špetky laskavosti.

Rada:

Přijměte čas za svého přítele, jenž vám pomůže zpracovat a zhojit případné bolesti z minulosti.

Lednová afirmace pro Panny:

Jsem spokojená se svou minulostí. Přivedla mě tam, kde mám být.

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Požádat o pomoc je někdy podobně těžké jako nést na zádech nejen svou, ale i cizí zátěž. Pocit zodpovědnosti a přesvědčení, že žádat pomoc druhé znamená nezvládat své úkoly, a tedy selhávat, bývá v mnohých z nás hluboce zakořeněn. Leden vám bude chtít toto téma připomenout. Dostanete se do situace, kdy jedinou schůdnou cestou bude trochu si odlehčit. Není nutné ani žádoucí zvládat vše do puntíku perfektně a sama! Přehodnoťte svou situaci a předejte část svých úkolů dál. Důvěřujte ostatním, že také oni mohou odvádět kvalitní práci.

Rada:

Zvolte efektivnější postup a podělte se o své povinnosti. Prospějete sobě i ostatním.

Lednová afirmace pro Váhy:

Sundávám břemena ze svých zad a kráčím životem lehce a radostně.

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Přestože jsou – alespoň v západním pojetí světa – peníze nedílnou součástí spokojeného života, jen ony štěstí nezajistí. Otázkou je také jejich množství; to, kolik jich opravdu potřebujeme ke klidnému žití, je věc individuální, střídmost je však na místě. Leden vás bude s tématem peněz konfrontovat. Dostanete se do situace, kdy bude potřeba se rozhodnout. Zvolíte jistotu a klid, nebo risk s reálným potenciálem zajímavého zisku? Ať tak nebo jinak, vezměte v úvahu i svou rodinu, její potřeby i cenu času stráveného po boku svých blízkých.

Rada:

Zamyslete se nad tím, kolik času věnujete těm, které milujete. Až poté se rozhodněte, jakou cestu na pomyslném rozcestí zvolit. V jistém smyslu jsou „správně“ obě varianty.

Lednová afirmace pro Štíry:

Mám dostatek času na vše, co je pro mě důležité.

Mohlo by se vám líbit

Zeptali jsme se lidí, jakou mají zkušenost s kartářkami. Jejich odpovědi vás šokují

Tmavá místnost bez slunečních paprsků, stůl plný tajuplných karet a černá kočka, která jemně přede u nohou. Tak si většina neobeznámených lidí představí obydlí kartářky, ve kterém dochází k výkladu karet a životním predikcím. Jenže, kartářky už dávno nejsou šarlatánky s pentagramem na krku. V současné době jde o podnikatelky, které šikovně pracují s lidskou psychikou a svůj um umí okořenit špetkou tajemna a mystiky.
marianne.cz

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Počátek nového roku s sebou obvykle přináší i potřebu některé věci změnit. Uvést do pohybu stagnující energii, opustit vše nefunkční a znovu se zhluboka a bez tíže na hrudníku nadechnout, je jednou z nejtěžších, a zároveň nejužitečnějších věcí, které pro sebe můžeme udělat. Leden vás s tímto tématem bude konfrontovat a nabídne zamyšlení nad tím, zda nenadešel čas nechat za sebou vše dlouhodobě zatěžující. Jedním z nejmocnějších projevů lásky k sobě – obzvlášť pokud cítíte smutek a zklamání – je rozhodnout se jít cestou svého snu, ať se momentálně jeví jakkoli vzdálený.

Rada:

Odhodlejte se a vytáhněte všechny kotvy, které vás drží na místě. Odrazte se od břehu a svobodně vyplujte na otevřené moře.

Lednová afirmace pro Střelce:

Říkám ano životu, říkám ano sobě.

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Nejšťastnější člověk je ten, který opakovaně zažívá pocit, že jeho vnitřní krajina souzní s vnější. Jinými slovy žije podle své přirozenosti a podmínky jeho života plně odpovídají jeho nastavení. Zní to jako pohádka či sotva dosažitelný sen, vám se však podobný stav nabízí. Leden k vám bude velmi přívětivý a dovede vás až na samý práh dveří šťastných okolností, do kterých nezbývá než vstoupit. Pokračujte bez obav a důvěřujte životu, nacházíte se přesně tam, kde máte být. Soustřeďte se dál na svou práci a buďte ujištěna, že – budete-li pokračovat stejným směrem – dojdete tam, kam dojít chcete.

Rada:

Využijte všech dobrých příležitostí a nemarněte čas zbytečnými úvahami, co by se stalo, kdyby…

Lednová afirmace pro Kozorohy:

Přijímám všechny dary života s pokorou a láskou, děkuji.

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Věnovat svůj čas, peníze či energii někomu jinému otevírá stavidla dalšímu proudu bohatství, ať je řeč o samotné hmotě, nebo pocitu jednoty a blaženosti. Leden vám toto pravidlo bude chtít ukázat. Přivede vás do situace, kdy si plně uvědomíte dualitu tohoto světa s jeho prostými zákonitostmi: učit se a vyučovat, dávat a dostávat, přijímat a nabízet… Dostanete šanci uvědomit si, že pouze obousměrné obohacování má skutečný smysl. Toto vědomí je třeba udržovat a pečovat o něj, protože nikdy nevíme, na jaké straně se kdy ocitneme.

Rada:

Pokud můžete, dávejte. Potřebujete-li naopak právě teď přijímat, nebraňte se tomu, nejde o slabost.

Lednová afirmace pro Vodnáře:

Jsou soucitná a velkorysá. Projevuji vděčnost za svůj život.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Udržet si optimismus, nadšení a pocit úspěšnosti také v době, kdy se příliš nedaří, je mnohdy velmi náročné. Přesto je to možné a pro následný dobý průběh nezbytné. Leden vás bude s podobnou situací konfrontovat. Nechá vás zakusit omamnost úspěchu, aby vám vzápětí sousto v ústech zhořklo. Bude pokoušet vaši trpělivost i míru odhodlání dosáhnout na svůj sen. Nenechte se vykolejit a vytrvejte. Potenciál vašeho záměru je dobrý a byla by škoda vzdávat se při prvních neúspěších. Překonáte-li dílčí krizi, odkryjí se před vámi nové možnosti.

Rada:

Důvěřujte si a dál pracujte na objevování svého potenciálu. Je netušený.

Lednová afirmace pro Ryby:

Jsem si vědoma své síly a plně ji využívám pro své i všeobecné dobro.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?