Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop na únor: Berani mají zaostřit na emoce, Raci se naučit odpouštět

Nový rok je v plném proudu a po rozjezdovém lednu je tu už lépe zabydlený únor. S ním přichází i náš originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Máme pro vás drobnou nápovědu, jak si nadcházející týdny užít co nejlépe a bez zbytečných komplikací vkročit do posledního ryze zimního měsíce. Nenechte se zaskočit a přečtěte si, co vás v průběhu příštích dnů čeká.

Ilona Lea Kotková | 1. 02. 2024

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Mít své emoce pěkně pod zámkem a zbytečně je neřešit se mnohdy jeví jako bezpečnější, než je naplno projevovat. Zapomínáme však, že právě na emocích stojí a padá náš šťastný život. Bez nich by bylo lidské bytí jistě jednodušší, avšak plytké a velmi, velmi povrchní. Emoce jsou i vaším únorovým tématem. Přestože jsou vám jako ohnivému znamení blízké, je třeba naučit se s nimi pracovat, dokázat je pravdivě projevit, zároveň je však i zvládat. Nebojte se být spontánní a radujte se z každého dne, dovolte si prožívat emoce pravdivě, ale nedovolte jim sebou vláčet.

Rada:

Nechte své emoce plně rozeznít, prožívejte je plně a s vědomím, že jsou nesmírně obohacující součástí života.

Únorová afirmace pro Berany:

Svět je šťastné místo, v němž každý den nacházím inspiraci.

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Někdy předstíráme, že jsou věci okolo nás v pořádku, třebaže ve skutečnosti nejsou. Býváme nezodpovědní a lehkomyslní, někdy příliš pohodlní či bojácní. Raději přivřeme oči a od jakéhokoli řešení se distancujeme, protože máme strach popravdě říct, jak se okolnosti mají. Snad proto, abychom neublížili, možná ze strachu, že ztratíme přízeň druhého či svůj osobní kredit. Únor vás bude konfrontovat se situací, kdy se budete muset rozhodnout, zda pokračovat v hraní divadla, nebo jít s pravdou ven. Nezapomínejte, že lhaní nikam nevede – alespoň z dlouhodobého hlediska.  

Rada:

O tom, že lež má krátké nohy, se dříve či později přesvědčí každý. Myslete na to v okamžiku, kdy se vám nebude chtít říct pravda.

Únorová afirmace pro Býky:

Pravdivost je jednou z mých ctností.

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Do cíle můžeme dojít až poté, co si jej jasně vytyčíme, na to je třeba nezapomínat. Konkrétní definování záměru a dostatek tvůrčího odhodlání bývá často polovinou úspěchu. Pokud však naše plány opakovaně selhávají a vracejí nás na začátek, je třeba zbystřit a popřemýšlet nad tím, zda cesta, na kterou jsme se dali, je pro nás tou nejlepší. Únor vás s tématem správného směru bude konfrontovat a přivede vás k úvahám o smyslu toho, co děláte. Nabídne se vám možnost drobné revize vašeho záměru s přihlédnutím na současné i předchozí okolnosti.

Rada:

Máte-li pocit frustrace z nedostatečného pokroku, pamatujte, že jednou z nejdůležitějších ingrediencí úspěchu je trpělivost. I ta má ale své hranice.

Únorová afirmace pro Blížence:

Můj život se ubírá správným směrem.

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Jsou šťastná i náročnější období a je jisté, že jedno pokaždé vystřídá druhé. Po náročných týdnech přijdou šťastné měsíce, po dnech sladkého lenošení nastane čas opět se zvednout a začít něco dělat. Vy máte momentálně před sebou tu lákavější variantu. Čeká vás v mnoha ohledech šťastný měsíc, který má vůči vám jedinou podmínku. Odpusťte si své předchozí nezdary. Nevracejte se opakovaně k tomu, co se nepovedlo, ale oslavujte věci, které se daří. Dovolte si radost, pozvěte přátele, věnujte se svým blízkým. Buďte pro druhé inspirací a motivujte je svým úspěchem.

Rada:

Užívejte si do sytosti šťastné dny a radost načerpejte do zásoby, abyste si ji mohla připomenout v době, která může být náročnější.

Únorová afirmace pro Raky:

Mé srdce je otevřené a plné lásky.

Mohlo by se vám líbit

Zeptali jsme se lidí, jakou mají zkušenost s kartářkami. Jejich odpovědi vás šokují

Tmavá místnost bez slunečních paprsků, stůl plný tajuplných karet a černá kočka, která jemně přede u nohou. Tak si většina neobeznámených lidí představí obydlí kartářky, ve kterém dochází k výkladu karet a životním predikcím. Jenže, kartářky už dávno nejsou šarlatánky s pentagramem na krku. V současné době jde o podnikatelky, které šikovně pracují s lidskou psychikou a svůj um umí okořenit špetkou tajemna a mystiky.
marianne.cz

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Někdy jsme natolik soustředění sami na sebe, že nám uniká venkovní svět a nové příležitosti. Můžeme cítit frustraci, neklid nebo dokonce nudu, vnímat svůj život jako fádní, aniž bychom si uvědomovali, že jsme sami strůjci svého štěstí. Chceme-li spatřovat jednotvárnost, pak ji uvidíme. Budeme-li se poohlížet po nových šancích, dříve či později přijdou. Únor vás bude s tímto tématem konfrontovat a přivede vás k zamyšlení, co ve vašem případě znamená naplnění. Věnujte svým úvahám větší pozornost a zkuste na ně pohlédnout jako nestranný pozorovatel. Jaké se vám zdají?

Rada:

Namísto soustředění se na to, co se vám nelíbí, se zaměřte na to, co děláte.

Únorová afirmace pro Lvy:

Vidím svůj život v jeho pestrosti a bohatosti.

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Řada lidí, kteří kladou důraz především na fakta a důkazy, po nějaké době zjistí, že jen to nestačí. Přijdou na to, že dokonalý úspěch si žádá spojení zkušeností s vynalézavostí a inteligence s emoční a duchovní energií. Teprve potom si lze utvořit plný vhled do situace a skvělý základ pro další krok. Únor vás do situace, kdy bude nasnadě uvědomit si zásadnost těchto propojení, přivede. Bude třeba sebrat dostatek odvahy nenásledovat druhé a nepokračovat v zajetých, byť obstojných kolejích. Podstatné bude najít jistotu, že víte, kudy jdete, a proč.

Rada:

Hledejte poučení ve svých zkušenostech. Pomocí sebedůvěry a jasného myšlení dosáhnete úspěchu.

Únorová afirmace pro Panny:

Činím inteligentní a moudrá rozhodnutí. Věřím ve svůj vnitřní kompas.

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Někdy hledáme kouzlo a přejeme si, aby se věci staly jako v pohádce. Čekáme na „něco“, aniž bychom jasně věděli, co to má být. Zapomínáme, že všechno, co potřebujeme, nosíme při sobě. Pouze my jsme klíčem k vlastnímu úspěchu, my jsme tím kouzlem. Většině z nás ovšem bývá zatěžko uvěřit tomu. Únor vás s tímto tématem bude konfrontovat. Přivede vás do situace, kdy bude důležité uvědomit si, jaká síla se ve vás ukrývá. A nejen to. Dostanete šanci odemknout svůj skrytý potenciál a dosáhnout na všechno, nač dosáhnout potřebujete. Vtisknete své realitě nový význam a perspektivu.

Rada:

Nenechte se vtáhnout do cizích strachů. Věřte ve svůj vlastní úsudek, ať se jakkoli liší od mínění druhých.

Únorová afirmace pro Váhy:

Vlastní energií a činy utvářím svůj život tak, jak si přeji.

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Asi každý už někdy v životě zažil situaci, kdy vůbec nevěděl, kudy dál. Potřeboval se rozhodnout, ale připadal si jako mezi dvěma mlýnskými kameny. Ani jedna z cest se nezdála být dost dobrá, anebo naopak – obě byly až příliš lákavé. Únor vám podobné téma přinese. Dostanete se na pomyslnou křižovatku a budete si muset zvolit pouze jeden směr. Bezradnost vám pomůže překonat snaha podívat se na celou záležitost z širší perspektivy. Zavřete na chvíli oči a požádejte svého vnitřního rádce, ať vás nasměruje. Nechte rozeznít svůj vnitřní prostor hlasem intuice. Ta vám vždy poradí správně.

Rada:

Důvěřujte především sami sobě, svým pocitům, schopnostem a úsudku. Hledejte, ale na výsledku nelpěte, uvolníte tím tu správnou energii.

Únorová afirmace pro Štíry:

Když mě oslepí tma, důvěřuji své schopnosti zamířit ke světlu.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie dle data narození: Poznejte své životní číslo a jeho moc. Jedničky jsou individualisté, trojky vtipálci

Když jsme se ve škole učili matematiku, většina z nás těžko mohla tušit, co všechno se skrývá za čísly. Že mají různé energie a vibrují v mnoha dimenzích. A neměli jsme ani ponětí o tom, že existuje prastará nauka s názvem numerologie, která právě s čísly a jejich energiemi pracuje. Pokud jste v této oblasti úplní nováčci a tohle téma vás „volá“, měli byste nejprve odhalit své životní číslo a jeho mocnou roli ve vašem životě. Možná pak pochopíte souvislosti ve vašem postoji, vlastnostech a jednání.
marianne.cz

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Zjištění, že jsme žili v pouhé iluzi a přes růžové brýle neviděli realitu, může být velmi bolestivé. Věci, kterým jsme věřili, najednou nejsou stejné, přestože všechno zůstalo při starém. Změnilo se pouze naše vidění světa. Únor vás do podobné situace přivede. Ať už prostřednictvím někoho jiného, nebo vlastním přičiněním procitnete a naskytne se vám překvapivý pohled. Nemusí být ani trochu příjemný, věřte ale, že po překonání prvotního šoku zahlédnete novou naději. Temnota se promění ve světlo, radost postupně vystřídá smutek. Čekejte krásný úsvit, o kterém se vám dosud ani nesnilo.

Rada:

Až se budete vyrovnávat s tím, co právě končí, zůstaňte otevřeni lásce, radosti a vyhlížejte sluneční světlo.

Únorová afirmace pro Střelce:

Každým dnem se uzdravuji.

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Jedno často navazuje na druhé, protože věci se nedějí jen tak, nahodile. Batole se také musí nejprve posadit, aby se později mohlo začít plazit, lézt a chodit. Právě to vám únor na jedné ze situací předvede. Máte před sebou velmi aktivní období, navazující na předchozí měsíc. Nové začátky jsou vždy lákavé, je ale třeba „nechtít hned chodit“. Přijměte, že všechno má svůj správný čas a někdy je ho zkrátka zapotřebí víc. Vězte však, že trpělivost přináší růže a váš cíl, jakkoli vzdálený se momentálně jeví, se přesto, i když pomalu, přibližuje. Stojí zato vytrvat a nepovolit.

Rada:

Udržte si své prvotní nadšení a zachovejte klid, když vše nepůjde podle plánu. O to víc si později budete cenit dosažené mety.

Únorová afirmace pro Kozorohy:

Soustřeďuji se na svůj záměr a s úsměvem zvládám všechna úskalí.

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

V dospěláckém světě je jen málo místa pro hru a bezstarostné bytí, pro snění a létání v oblacích. Už dávno jsme ztratili dětskou naivitu a bezelstný pohled na svět, pohřbili spoustu ideálů a nesplněných přání. Přesto bychom se části dětské duše vzdávat neměli. Únor vám přesně to bude chtít připomenout. Dostanete se do situace, kde právě hravost a nezatíženost předsudky z minulosti budou tím, co pomůže. Nalaďte se na strunu dětské prostoty a pohleďte na svět, jako byste jej viděla poprvé. Najdete tak cestu k vyřešení problému, nad kterým jste si dosud jen lámala hlavu.

Rada:

Nebojte se ztratit na chvíli kontrolu nad tím, co děláte a jak před druhými vypadáte. Je to velmi úlevné.

Únorová afirmace pro Vodnáře:

Jsem připravena vydat se na dobrodružnou cestu své duše.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ocitneme-li se na mrtvém bodě, v situaci, která nás víc nenaplňuje a mnohdy dokonce tíží, není nejmenší důvod držet ji dál. Vzdáme-li se toho, v čem jsme uvázli, vytvoříme zároveň prostor pro nová poznání a vhledy. Únor vás bude chtít k takovému kroku dovést. Zaměřte svou pozornost jinam; namísto urputného soustředění se na to, v čem se utápíte, pohlédněte na aktuální stav jako nestranný pozorovatel. Zkuste jiný úhel pohledu a hledejte výhody toho, co vnímáte jako nepříjemné. Co vám momentální situace přináší a co získáte tím, když ji opustíte?

Rada:

Uvolněte se a neberte život tak vážně. Buďte na chvíli nezatíženým „člověkem zvenčí“ a jeho prostřednictvím poraďte sama sobě.

Únorová afirmace pro Ryby:

Udržuji si v životě nadhled a vnímám širší souvislosti.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Zábava
Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Zábava
Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech

Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit