Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 5. února: Raky čeká finále, Ryby mají zvážit všechna pro a proti

Je tu další týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 5. února nám bude chtít ukázat, jak důležitá je víra v sebe i v to, co děláme. Abychom mohli žít šťastně, potřebujeme vědět, že jdeme správným směrem a že nám věci v životě dávají smysl. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další téma, na něž se vyplatí zaměřit svou pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 5. 02. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Snad každý člověk bez výjimky má o sobě nějakou představu. Předpokládá, že zná své limity, považuje se za „nějakého“, mnohdy však proto, že to slýchává zvenčí. Někteří se následně té představě snaží přizpůsobit a vtěsnat se do krabičky, kterou jim určili jiní. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zapomeňte na to, co si o vás myslí druzí a co očekávají, jednejte pouze sama za sebe. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Nakolik mě ovlivňují očekávání jiných?
 • Myslím si, že vím, jaká jsem? Znám se?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Nikdo z nás nechce chybovat. Obvykle se snažíme dělat věci, jak nejlépe dokážeme, přestože výsledek zdaleka ne vždy naplní naše očekávání. To ale není důvod vzdávat se a přestat se dál snažit. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Neházejte flintu do žita s prvním neúspěchem. A pokračujte v práci i v okamžiku, kdy jeden zdánlivý neúspěch střídá další. Pamatujte, že chyby neexistují; jsou jen zkušenosti. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Kdy naposledy jsem měla pocit, že jsem selhala?
 • Z jaké „chyby“ jsem se poučila natolik, že to dnes vnímám jako výhodu?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Podobně jako je ptáček v kleci přitahován volností ostatních, bývají někteří z nás – často nevědomky – fascinováni lidmi, kteří žijí svobodně. Důležité je však pochopit pravý význam toho slova. Být svobodný znamená nebát se jednat podle své pravdy, často na hony vzdálené všeobecnému mínění. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nebojte se vyjádřit svůj názor a stůjte si za ním. Nevzdávejte se svých přesvědčení z pouhé obavy, že se znelíbíte. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Zažila jsem v poslední době situaci, kde jsem samu sebe popřela jen proto, abych nevyčnívala?
 • Znám ve svém okolí nějakého „rebela“? Jak ho vnímám?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Někdy do sebe věci nečekaně zapadnou a my pocítíme úlevu i zadostiučinění. Konečně sklízíme plody své práce s vědomím, že jsme svou energií neplýtvali zbytečně. A přestože to zpočátku nevypadalo, úspěch se dostavil. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Cokoli, co dosud pohlcovalo váš čas, je u konce. Může vás přepadnout i jistý sentiment z toho, že jedna etapa vašeho života skončila. Těšte se ale z toho, že se zároveň uvolnil prostor pro něco nového. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co se v mém životě chýlí ke konci? Vnímám to s úlevou, nebo se smutkem?
 • Čemu momentálně věnuji nejvíce času? Vrací se mi má energie?
Mohlo by se vám líbit

Horoskop na únor: Berani mají zaostřit na emoce, Raci se naučit odpouštět

Nový rok je v plném proudu a po rozjezdovém lednu je tu už lépe zabydlený únor. S ním přichází i náš originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Máme pro vás drobnou nápovědu, jak si nadcházející týdny užít co nejlépe a bez zbytečných komplikací vkročit do posledního ryze zimního měsíce. Nenechte se zaskočit a přečtěte si, co vás v průběhu příštích dnů čeká.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Potlačujeme-li dlouhodobě své emoce a bráníme svému opravdovému já, aby se projevilo, nemůžeme se cítit dobře. Dříve či později na nás začnou doléhat stíny vlastní přetvářky a my nejspíš budeme hledat ventil pro svou frustraci. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nebojte se být autentická a hledejte jistotu především sama v sobě. Přestaňte potlačovat to, co je vám přirozené, buďte sama sebou. Jste si tím největším bohatstvím. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Cítím-li se bez energie, co udělám? Kde znovu načerpám svou sílu?
 • Co v sobě momentálně potlačuji a z jakého důvodu?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

To největší bohatství nosíme stále při sobě. Je to naše lidství, průzračný a láskyplný základ, autenticita a radost. Bohužel si to často vůbec neuvědomujeme. Býváme zavaleni nespočtem podnětů zvenčí, snažíme se vyhovět požadavkům okolí a nárokům doby. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte v záplavě nedůležitých věcí na to opravdu důležité. Nezapomínejte na sebe a na to, že zásadní je být sama se sebou v harmonii. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Čemu nebo komu věnuji momentálně nejvíc pozornosti?
 • Jak se cítím právě teď?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Jsme-li sladěni se svou podstatou, umíme správně využít možnosti, které se nám nabízejí. Dokážeme je v první řadě rozeznat a chápeme, že nám život přináší přesně to, co potřebujeme. Cítíme vděk i za to, co druhým může připadat jako málo nebo dokonce špatné. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zachovejte si zdravé vnitřní prostředí a snažte se na cokoli pohlížet vždy z té lepší stránky. Uvažujte, proč se vám to či ono děje, a co si ze situace máte odnést. Berte i nepohodlné jako příležitost. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co důležitého se mi v poslední době přihodilo a proč to jako důležité vnímám?
 • Jakou příležitost jsem během uplynulých dnů/týdnů využila?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Lpění patří k člověku odnepaměti. A odnepaměti nepřináší nic dobrého; naopak. Stáváme se závislí a nesvobodní. Ze strachu, abychom to, co si myslíme, že máme, neztratili, sami sobě často dobrovolně svazujeme ruce, protože se bojíme jakékoli změny. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že vše je pomíjivé a smysl života netkví ve věcech. Uvolněte své sevření a pocítíte svobodu. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Na čem momentálně nejvíc lpím? Co mi mé lpění přináší?
 • Jak bych definovala svůj životní cíl?
Mohlo by se vám líbit

Zeptali jsme se lidí, jakou mají zkušenost s kartářkami. Jejich odpovědi vás šokují

Tmavá místnost bez slunečních paprsků, stůl plný tajuplných karet a černá kočka, která jemně přede u nohou. Tak si většina neobeznámených lidí představí obydlí kartářky, ve kterém dochází k výkladu karet a životním predikcím. Jenže, kartářky už dávno nejsou šarlatánky s pentagramem na krku. V současné době jde o podnikatelky, které šikovně pracují s lidskou psychikou a svůj um umí okořenit špetkou tajemna a mystiky.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Jsme-li v konfliktu se světem okolo, je často elementárním důvodem konflikt vnitřní. Pokud sami v sobě nenacházíme klid, jen sotva jej najdeme venku. Utápíme se v nepříjemných myšlenkách a bojujeme sami se sebou, což se přirozeně odrazí i na vnějším prostředí. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že jakou energii vysíláte, taková se vám i vrací. Snažte se v první řadě usmířit sama se sebou. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jaký konflikt momentálně řeším? O co jde opravdu?
 • Jaký je můj vztah k sobě samé? Jsem si tou nejlepší přítelkyní?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Když dva dělají totéž, není to totéž. Mít svůj vzor je v pořádku a často žádoucí, napodobovat jej ale na úkor své autenticity už v pořádku není. Inspirace je skvělá záležitost, je to ale jen impulz k tomu, začít něco sami. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Každý člověk je originální bytost a na svou originalitu by měl být pyšný. Zkuste to taky. Přestaňte kopírovat druhé ve snaze být jako oni. Použijte je jako směr, najděte si však vlastní cestu k cíli. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Koho se v současné době snažím napodobit?
 • Jaká je moje originalita – co umím lépe než druzí?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Nežijeme v ideálním světě, protože ideální svět neexistuje. Pokud bychom přece měli tu možnost vytvořit jej, jako lidé často s velmi odlišnými představami bychom toho nebyli schopni. Ne dohromady. Svět jako hezké místo k žití je i vaše současné téma. Netrapte se pro to, co nemůžete ovlivnit, a pracujte s tím, nač vliv máte. Vytvářejte pro sebe a své blízké útulno a nezapomínejte, že nejvíc doma jste především sama v sobě. Tam by mělo být nejlépe. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak bych definovala svůj ideální svět?
 • Co dělám proto, aby se mně a mé rodině hezky žilo? Funguje to?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Kompromis často vnímáme jako něco, oč rozhodně nestojíme. Nehodláme ustupovat ze svých nároků a máme jasnou představu o tom, co nechceme. Někdy je ale nesmírně těžké vybalancovat to, zejména v rámci partnerského vztahu. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Než se rozhodnete pro další krok, dejte na misky vah všechna pro a proti. A zvažte, zda to, v čem jste nucena udělat kompromis, opravdu převažuje ostatní věci, které vám společně fungují. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co se mi vybaví při slově kompromis?
 • Na jaké kompromisní řešení jsem naposledy přistoupila – a fungovalo to?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Zábava
Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Zábava
Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech

Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech