Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jak dnes vypadá Kevinova máma ze Sám doma?

Čas neúprosně letí, a tak vás možná překvapí, že od premiéry kultovního filmu Sám doma uteklo už neuvěřitelných 33 let. Pojďme proto zavzpomínat na roli maminky Kevina McCallistera, kterou ztvárnila kanadská herečka Catherine O'Hara.

Když se řekne film Sám doma, většina z nás si vybaví roztomilého Kevina McCalistera, kterého rodiče při odjezdu na dovolenou omylem zapomněli doma. Malý Kevin, kterého ztvárnil Macaulay Culkin, se následně musel vypořádat se dvěma otravnými, leč nešikovnými lupiči. Ve filmu Sám doma exceloval nejen Macaulay Culkin, ale také Catherine O'Hara, která si zahrála Kevinovu maminku – paní Kate McCallister. Jak Catherine O'Hara vypadá dnes? A můžeme ji zahlédnout i v novějších filmech?

Mohlo by se vám líbit

Shirley Temple a další děti, kterým Hollywood ukradl dětství

Hollywood je továrnou na sny, ale někdy je cesta k nim velice trnitá. A to zejména pokud do ní někdo vkročí už jako dítě. Podívejte se, co se stalo s osobnostmi, které znáte z obrazovek jako děti.
marianne.cz

V Sám doma málem nehrála

Catherine O'Hara začala s herectvím koketovat už po absolvování střední školy. Tehdy pracovala jako servírka a toužila alespoň po malých rolích v televizních seriálech. Zdá se, že pokud si člověk něco doopravdy přeje, pak se mu to i splní. Catherine O'Hara získala několik vedlejších rolí a trpělivě čekala na větší hereckou příležitost. Ta přišla v roce 1985, kdy dostala vedlejší roli ve filmu After Hours, na kterou navázala spolupráce s Timem Burtonem a obsazení do jeho filmu Beetlejuice.

Největší zlom v její kariéře nastal v roce 1990, kdy ztvárnila roli Kate McCallister ve kasovním trháku Sám doma. Zajímavostí je, že prvotním záměrem filmařů bylo obsadit do této role herečku Elizabeth Perkins. Vzhledem k časové vytíženosti ale herečka roli odmítla, a tak režisér oslovil právě Catherine O'Hara. Shodou těchto okolností se Catherine ze dne na den stala známou tváří, která se dostala do povědomí filmařů i široké veřejnosti.

Následně na Catherine O'Hara čekaly další zajímavé filmové nabídky. Například si zahrála ve filmu Život naruby, Vrahouni nebo v televizním seriálu Městečko Schitt's Creek. Svůj hlas propůjčila mnoha animovaným postavám, například ji malí diváci mohli zaslechnout v pohádkách Max a maxipříšerky, V tom domě straší, Chlupáčci, Za plotem nebo Rodina Addamsova. K nejnovějším počinům patří animovaná pohádka Mezi živly, která je aktuálně v českých kinech, nebo film Beetlejuice 2, jehož premiéra je naplánovaná na příští rok.

Mohlo by se vám líbit

Jak se změnila představitelka Laury z Románu pro ženy a co dělá dnes?

Ačkoliv se to zdá neskutečné, ikonický snímek Román pro ženy měl premiéru téměř před 20 lety. Kde je konec jeho hlavní hrdince Lauře, kterou ztvárnila Zuzana Kanócz? A můžete ji v nějakém snímku nyní vidět?
marianne.cz

Jak Catherine O'Hara vypadá dnes?

Devětašedesátiletá Catherine O'Hara rozhodně na svůj věk nevypadá. Ať už si oblékne společenskou róbu, nebo ji paparazzi zastihnou ve volnočasovém outiftu, pokaždé jenom září. A nutno dodat, že za jejím perfektním vzhledem rozhodně nestojí žádné plastické operace. „Nikdy jsem si nic nenechala udělat se svým obličejem. Nechci podstoupit operaci a nehodlám do sebe píchat jiné než akupunkturní jehličky. Věřím, že všichni bychom měli přijmout a respektovat svůj věk,“ řekla herečka.  

Catherine O'Hara stárne s grácií
Mohlo by se vám líbit

Muzikál Pomáda nedávno oslavil 45. narozeniny: Podívejte se, jak se vyvinuly životy jeho hlavních hrdinů

Snímek Pomáda, který učinil z Johna Travolty a Olivie Newton-John v 70. letech ikony své generace, letos v červnu oslavil 45 let od svého vydání. Jeho fanouškům, kteří si i dnes se začátkem léta poburkují kdekoliv písničku Summer Nights, to může připadat neskutečné, ale čas je bohužel neúprosný. Podívejte se, jak Pomáda ovlivnila životy tehdy mladých herců.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?