Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jak se změnila představitelka Laury z Románu pro ženy a co dělá dnes?

Ačkoliv se to zdá neskutečné, ikonický snímek Román pro ženy měl premiéru téměř před 20 lety. Kde je konec jeho hlavní hrdince Lauře, kterou ztvárnila Zuzana Kanócz? A můžete ji v nějakém snímku nyní vidět?

Tereza Čaladi | 27. 07. 2023

Na ikonickou českou komedii, která vznikla podle předlohy Michala Viewegha, si jistě také pamatujete. Příběh o dvacetileté Lauře, která se zamiluje do čtyřicetiletého Olivera alias Pažouta, který – jak se v průběhu filmu ukáže – je bývalým přítelem její matky, se zaryje do paměti. Tento inteligentní romantický a zároveň vtipný příběh si získal srdce mnohých diváků a také za to byl příslušně oceněn v podobě Českého lva za divácky nejúspěšnější film.

Ačkoliv mnohým z nás může připadat jako včera, kdy tento snímek vyšel, je to již téměř 20 let. Premiéru měl totiž v roce 2004. A zatímco o některých z jeho herců stále slyšíme – Marek Vašut byl minulý týden na DVTV a Simonu Stašovou jsme v loňském roce mohli vidět hned ve dvou filmech (Bezva zuby na zásnuby, Princ Mamánek), mnoho lidí neví, kde je konec hlavní hrdince snímku.

Herecká kariéra představitelky Laury po Románu pro ženy

Lauru ztvárnila slovenská herečka maďarské národnosti Zuzana Kanócz, které je dnes 44 let. Po maďarském gymnáziu v Košicích studovala Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, na níž v roce 2002 úspěšně absolvovala obor herectví. Hned ten samý rok si přitom zahrála ve filmu Kruté radosti v hlavní roli s Táňou Pauhofovou a o dva roky později přišla její ikonická role v Románu pro ženy. Říkáte si, proč jste o ní od té doby moc neslyšeli? Nejspíš z toho důvodu, že účinkuje zejména na Slovensku.

Po Románu pro ženy se začala věnovat spíše seriálové tvorbě. Objevila se ve snímku Medzi nami a následně ve snímku Ordinácia v ružovej záhrade. Čeští diváci si ji mohli připomenout v úspěšném seriálu Labyrint, kde vystupovala v roli policistky vedle Jiřího Langmajera v letech 2015-2018. Od té doby působila dlouhodobě v mnoha dalších slovenských seriálechZa sklem, Tajné životy, Milenky či Jsem máma.

Poslední tři roky hraje hlavní roli v jednom z nejsledovanějších slovenských seriálů – Nemocnica. Filmové tvorby se ale úplně nevzdala. Po delší pauze (od roku 2020) ji bude letos možné vidět hned ve dvou filmech, a sice Nikdy neříkej nikdy a Tancuj, Matyldo.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Kolik si toho pamatujete z večerníčků?

Sledování pohádky před spaním v rámci pořadu Večerníček patří k tradici mnoha českých rodin. Možná se na ně teď díváte se svými dětmi. Možná na ně rádi vzpomínáte. V každém případě si můžete tyto pohádky připomenout.
marianne.cz

Letos se objeví v českých kinech

Snímek Nikdy neříkej nikdy je dílem spolupráce české a slovenské produkce. Navíc pochází od tvůrců úspěšných filmů Všechno nebo nic a Příliš osobní známost. A vedle Zuzany v něm hraje například i Tereza Kostková, Lenka Krobotová, Tomáš Maštalír či Ondřej Sokol. Premiéru v českých kinech bude mít 3. srpna.

Osobní život Zuzany Kanócz

Této úspěšné slovenské herečce se daří i v jejím osobním životě. Jejím partnerem je již více jak dekádu herec Juraj Loj, s nímž má tři děti.

Zuzana Kánocz v Románu pro ženy a dnes
Mohlo by se vám líbit

Jak se vyvinul život malého chlapce z oscarového snímku Kolja?

Říká se, že na dětech je nejvíce vidět, jak čas letí. A Andrej Chalimon alias Kolja je toho zářným případem. Z malého chlapce je nyní dospělý muž. Od premiéry oscarového snímku Jana Svěráka přeci jen uplynulo již 27 let. Podívejte se, jak se malý Kolja změnil a co nyní dělá.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?

Kvíz: Karel Gott by letos oslavil 85. narozeniny. Znáte dobře texty jeho nesmrtelných písní?