Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jarní prázdniny jsou v plném proudu! Kam vyrazit s dětmi za zábavou?

Máte doma děti školou povinné? Pak pravděpodobně v těchto nebo nadcházejících dnech budete řešit program na jarní prázdniny.

Týden volna! Pro dětskou duši spása, pro rodiče náročný úkol. Pokud nemáte naplánovanou zimní dovolenou nebo celotýdenní hlídání babiček, pak pravděpodobně přemýšlíte, co s dětmi o jarních prázdninách podniknout. Kromě domácí pohody si můžete naordinovat také jednodenní výlet za zábavou nebo kulturou. Věřte, že letošní jarní prázdniny budou stát doopravdy za to!

Mohlo by se vám líbit

Děti bez rodičů aneb Když na dítě „nemáte čas“

„Promiň, teď na tebe nemám čas!“ „S těmahle blbostma za mnou nechoď, na to teď nemám čas!“ „Ať ti to vysvětlí maminka, ta na tyhle věci má čas!“ Je to tak, čas je jakási magická veličina, které se rodičům zejména v posledních letech nějak záhadně nedostává. Přesto je pro zdravý rozvoj a dospívání dětí klíčová. Jak ale vypadají dnešní děti bez rodičů, které přesto nejsou sirotky?
marianne.cz

Běžky, nebo brusle?

Užít si jarní prázdniny na čerstvém vzduchu? To je sen mnoha dětí. Rozhodně to ale neznamená, že musíte vyrazit na týdenní dovolenou do Alp. Naopak, v našich končinách existuje nespočet míst, kde si můžete vychutnat zimní sporty, a zároveň nezaplatíte vysokou cenu za lyžařskou permanentku.

Skvělou volbou jsou běžky, které můžou vyzkoušet už čtyřleté děti. U malých začátečníků se vyplatí, když vyrazíte do střediska, které je přímo stavěné pro děti – běžkaře. Okruhy pro začátečníky naleznete například ve sportovním areálu Vesec, v Lesné v Krušných horách nebo v okolí Černé hory.

Za pohybem nemusíte jenom do hor. Další možnou aktivitou je lední bruslení, které děti bezesporu nadchne. Pokud žijete v Praze, můžete vyrazit například na kluziště na Letenské pláni, u obory Hvězda nebo na kluziště za kostelem sv. Václava na náměstí 14. října poblíž stanice metra Anděl. Vstup na zmíněná kluziště je zdarma.

Malí olympionici

Nadšení malí i velcí sportovci mohou vyrazit také na Olympijský festival v Brně, který probíhá až do 20. února. Olympijský festival nabízí více než deset zimních sportů, a tak v areálu Nové Zbrojovky můžete se svými dětmi vyzkoušet biatlon, curling, snowpark, skokanský můstek nebo běžkařskou dráhu. Nutno dodat, že děti do dvanácti let mají vstup zdarma.

Pokud přemýšlíte nad výletem na Olympijský festival, pak je dobré vědět, že kapacita areálu je omezena, a proto je třeba, abyste si vstupenky rezervovali na oficiálním webu předem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Vodní radovánky

Máte pocit, že jsou vaše děti spíše vodní tvorové? Pak nezbývá nic jiného, než s nimi o jarních prázdninách vyrazit do aquaparku. Karibskou oázu klidu naleznete například v čestlickém Aquapalace Praha. Na děti zde čekají nejen tobogány, ale také VR herna přímo pod vodní hladinou či virtuální realita na tobogánu s vesmírnou tematikou. Pravou karibskou atmosféru pak připomene Palác pokladů s mořským vlnobitím a pirátskou lodí. Adrenalin nabídne Divoká řeka, která je se svými 250 metry nejdelším tobogánem v České republice.

Nevšední exkurze

Zajímavý program pro děti si na letošní jarní prázdniny připravilo také Letiště Václava Havla Praha. Od 8. do 28. února mohou individuální návštěvníci vyrazit na speciální exkurzi, během které poznají chod letiště zblízka.

Díky exkurzi můžete s dětmi nahlédnout do všech tajů a zákoutí, která tento dynamický a trochu i magický svět letiště v sobě ukrývá. Zároveň děti zjistí, jaká vozidla můžou na letišti potkat a k čemu přesně slouží. A pokud počasí dovolí, mohou návštěvníci exkurze vystoupit z autobusu a sledovat starty a přistání několik metrů od dráhy.

Vzhůru na zámek

Už dávno neplatí, že brány zámků se otevírají až 1. dubna. Pokud vaše děti baví historie, pak společně můžete vyrazit na speciální zimní prohlídky, které nabízí nejeden český zámek nebo hrad. Konkrétně můžete v únoru navštívit třeba zámek Radim nedaleko Kolína, zámek Dětenice, zámek Loučeň nebo se s dětmi vydejte na pohádkovou prohlídku hradu a zámku Staré Hrady. Podrobné informace a otevírací dobu naleznete na oficiálních stránkách jednotlivých hradů a zámků.

Mohlo by se vám líbit

35 striktních pravidel, kterými se královské děti musí řídit

Říkáte si, že děti s modrou krví mají bezstarostné, ba přímo královské dětství? Možná vás překvapí, kolik náročných a leckdy předpotopních pravidel musí dodržovat.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Rodina a děti
Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Cestování
Cestujeme po Česku: Milovníci koní zbystřete! Vysočina je plná hipotras

Cestujeme po Česku: Milovníci koní zbystřete! Vysočina je plná hipotras

Zdraví
Trenérka Hana Číčelová radí, jak se udržet v kondici během dovolené. Využijte bazén, jednoduché cviky i animační programy

Trenérka Hana Číčelová radí, jak se udržet v kondici během dovolené. Využijte bazén, jednoduché cviky i animační programy