Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Je úžasný a skvěle si rozumíte...ale je to kozoroh: Astroložka objasňuje vliv znamení na partnerské vztahy

Snad každý někdy četl svůj horoskop, jistě i vy. A je nám jasné, že jste v něm nevynechali sekci láska týkající se toho, jaká znamení se k vám nejvíce hodí. Ta člověka totiž tak nějak sama o sobě zaujme. Někteří lidé se jí ale řídí více, než je zdravé.

Tereza Čaladi | 3. 08. 2023

V dnešní době jsou součástí randícího světa seznamovací aplikace a většina z nich vybízí k tomu, abyste si na svůj profil umístili své hvězdné znamení. Že na to nikdo nedá? Podle průzkumu MTV Insights. se třetina generace Z rozhoduje, s kým bude randit, na základě astrologie. A rozhodně nejsou jediní.

Znám spoustu lidí v různém věku, kteří se na znamení toho, s nímž mají shodu, minimálně podívají. Někteří jsou schopni s dotyčným nikam nejít, když zjistí, že je kozoroh, který se k nim údajně vůbec nehodí. Jiní jsou spíše zvědaví, baví je horoskopy číst, ale velkou váhu tomu nepřikládají. V každém případě to, že má někdo své znamení uvedené na seznamce, k vyhledání partnerského horoskopu jednoduše svádí. A občas to dokáže člověka ovlivnit, aniž by chtěl.

Mně se jednou stalo něco podobného. Zjistila jsem měsíc, v němž se moje rande narodilo. A když jsem si z toho vyvodila, že je nejspíš ryba a ta se ke lvu (mně) vůbec nehodí, tak to ve mně vyvolalo trochu zvláštní pocit zklamání. A to i přesto, že jsem k horoskopům velmi skeptická. Když jsem ale o pár dní později zjistila konkrétní datum narození a že je ještě beran a že „beran a lev spolu v životě dosáhnou všeho, na co by snad mohli jen pomyslet“, jak se píše na jedné stránce s horoskopy, cítila jsem se upřímně trochu líp.

Mohlo by se vám líbit

Lákavé tajemno aneb Proč v dnešní době stále věříme kartářkám?

Tmavá místnost bez slunečních paprsků, stůl plný tajuplných karet a černá kočka, která jemně přede u nohou. Tak si většina neobeznámených lidí představí obydlí kartářky, ve kterém dochází k výkladu karet a životním predikcím. Jenže, kartářky už dávno nejsou šarlatánky s pentagramem na krku. V současné době jde o podnikatelky, které šikovně pracují s lidskou psychikou a svůj um umí okořenit špetkou tajemna a mystiky.
marianne.cz

Má smysl hledat, co je váš potenciální partner za znamení a zda se hodí k tomu vašemu?

Vyhledávání toho, jak se k sobě s někým hodíte na základě vašich znamení, je jednoznačně lákavé. Ale předtím, než se podíváte na váš partnerský horoskop, zkuste dotyčného poznat jako člověka. To doporučuje i astroložka Alice Bell, která má na Instagramu přes 60 tisíc sledujících. „Před prvním rande bych si nehledala něčí znamení a nerozhodla se, že na to rande nepůjdu, protože podle horoskopu se ke mně vůbec nehodí,“ řekla nedávno magazínu Stylist. Doporučuje spíše otevřenější přístup. „Nejprve danou osobu poznejte a pak uvidíte, jak její astrologie odráží její osobnost,“ doplnila. S tím souhlasí i redaktorka, která s ní pro zmíněný server rozhovor dělala. Podle ní totiž dva z jejích bývalých partnerů byli váhy, ale jediným rysem, který měli s charakteristikou znamení společný, byl problém se závazky. Její současný přítel je blíženec, ale podle ní má na jejich dobrý vztah větší vliv to, že je vtipný, citlivý a zajímá se.

Bell nakonec dodává, že vám obvykle poradí vaše intuice, zda pro vás někdo bude vhodným partnerem, či nikoliv. „Pokud skutečně posloucháte sami sebe, planety to jen odrážejí,“ uzavírá.

Mohlo by se vám líbit

Jak víra v osud ovlivňuje psychiku lidí a celkově jejich fungování

Myslíte si, že lidé, kteří věří na osud, jsou v naprosté psychické pohodě, jelikož mají pocit, že je vše součástí nějakého většího plánu, děje se to tedy ze smysluplného důvodu a vede k něčemu dobrému? Ne tak docela. Studie prokazují opak.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Zábava
Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Zábava
Červencové novoluní podle čísel a hvězd: Dopoledne se odehraje ve znamení rodiny, odpoledne zaskočí svou náročností

Červencové novoluní podle čísel a hvězd: Dopoledne se odehraje ve znamení rodiny, odpoledne zaskočí svou náročností

Zábava
Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova