Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Letní scény, koncerty i pikniky. Kam v létě vyrazit za kulturou?

Taky jste po dlouhé covidové pauze přímo lačni po nějaké společenské akci? Kultura naštěstí nabírá dech a rozjíždí se zase na plné obrátky. Jak moc nám chyběla! Proto neleníme a už si plníme diáře představeními na letních scénách, gastro zážitky i koncerty pod širým nebem. Vyrazte s námi!

Karolína Peřinová | 17. 06. 2021

Werich na Kampě

Chcete si užít skvělé představení pod širým nebem? Sázka na jistotu je letní scéna Musea Kampa, kde tento týden proběhla premiéra inscenace Werich, která originální formou mapuje život českého klasika na pozadí událostí 20. století. V režii Adély Stodolové Laštovkové hraje „moudrého klauna“ v mladším věku Vojtěch Kotek, komentující klíčové momenty se svým starším alter egem Václavem Koptou. Obrazy z Werichova života na jevišti ztvárňují také Jan Nedbal, Jan Vápeník, Berenika Kohoutová, Pavla Beretová, Matouš Ruml, Dan Šváb, Tereza Marečková, Vanda Chaloupková, Jiří Maryško a Jan Vlas. Autorkou scénáře je Daniela Sodomová, která stojí rovněž za úspěšnou hrou Meda!

Inscenace Werich je uváděna v rámci Letní scény Musea Kampa až do 22. srpna.

Info ikona
Werich

Když gastronomie pomáhá divadlu

Na výstavbu Národního divadla vybírali Češi před více než 150 lety. Dnes mají příležitost přispět na renovaci bývalého Branického divadla, nyní Divadla BRAVO! To se stalo od loňského roku domovskou scénou divadelního spolku Losers Cirque Company. Akce Taste The Losers si dala za cíl podpořit dvě odvětví, která byla pandemií zasažena nejvíce. Cílem je přilákat hosty do vybraných restaurací, bister a barů a současně pomoci Losers získat peníze nezbytné k obnově divadla. Akci můžete navštívit v Periferie Café, Bar Cobra, Bistro 8, Martin’s Bistro, Restaurace Mlýnec a Žofín Restaurant by Stones, který turné uzavře 27. 8. 2021. V každém z podniků je připraveno speciální menu, jídlo, nápoj či brunch, z nichž část ceny půjde přímo Losers Cirque Company. Akrobaté se ve vybrané dny také stanou aktivní součástí restaurací. Ať už výdejem u okénka, hudebním vystoupením, nebo krátkým představením.

Info ikona
Loosers
Mohlo by se vám líbit

Apetit piknik a Dny Apetit plné slev startují již tento víkend!

Máme skvělé zprávy pro všechny gurmány – závěr června se ponese v duchu skvělého jídla. Už v sobotu 19. června se potkáme v pražské Grébovce na Apetit pikniku. Sobotou také odstartuje týdenní on-line festival Dny Apetit plný slev, dárků a výhodných nabídek.
marianne.cz

Bouřlivé léto na Hradě

Před Míčovnou Pražského hradu se už intenzivně chystají legendární Shakespearovské slavnosti. Jeviště, zázemí i veškerá technika jsou na místě, a tak se již v těchto dnech rozbíhají pověstné noční zkoušky. Letošní ročník otevře 28. června v Královské zahradě Pražského hradu premiéra Bouře. Magickou komedii plnou lásky, pletich, zázraků i odpuštění režíruje SKUTR - Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, kteří aktuálně patří mezi režijní špičku v Česku a s úspěchem působí i na zahraničních scénách. Shakespearem letos neožije jen Praha, ale opět i Brno, Ostrava a Bratislava, tak neváhejte a zarezervujte si své lístky než budou zase všechny pryč!

Info ikona
Shakespearovské slavnosti

Apetit piknik se vrací ve velkém stylu

Skvělé jídlo, osvěžující pití, čerstvý vzduch, zábava pro celou rodinu a neopakovatelná atmosféra – Apetit piknik si zkrátka nemůžete nechat ujít! Jubilejní 10. ročník se bude konat 19. června opět ve vinohradském parku Grébovka. Redakcí pečlivě vybraní prodejci, kteří připravují jídlo s láskou a poctivě, vám představí své nejlepší produkty. Do Grébovky přivezou lahůdky, o jakých se vám ani nesnilo. Vybere si úplně každý – klasik, vegan i příznivec exotičtějších chutí. Tak co, potkáme se tam?

 

Info ikona
Piknik

Na počest Santiniho

Divadelní spolek JEDL uvede na začátku léta, 3. a 4. července, v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci u Kutné Hory premiéru inscenace SANTINI. Projekt je poctou významnému českému architektovi italského původu, který se proslavil svým jedinečným stylem nazývaným barokní gotika, Janu Blažeji Santinimu-Aichelovi.

Záměrem specifického projektu je prostřednictvím divadelní intervence zmapovat Santiniho významné realizace na území Čech a Moravy. Inscenace SANTINI bude pokračovat sérii představení po více i méně známých Santiniho prostorách.

Info ikona
Lucie Trmíková

Koncerty v korunách stromů

Hvězdné léto čeká návštěvníky krkonošské Stezky korunami stromů, kteří jsou zároveň fanoušky populární hudby. V připravované sérii letních koncertů na Stezce vystoupí hvězdy české hudební scény jako jsou Tomáš Klus, David Koller, Pokáč nebo Barbora Poláková. Vstupenky na jednotlivá vystoupení zasazená do jedinečné atmosféry korun stromů si můžete pořídit již nyní.

Info ikona
Stezka korunami stromů Krkonoše
Marianne je i na socialních sítích: Rozhovory s osobnostmi
Mohlo by se vám líbit

Jak správně připravit zahradní nábytek a terasu na léto

Začíná doba, kdy trávíme víc času venku, a tak si pojďme pobyt pod širým nebem udělat co nejpříjemnější. Víte, jak o zahradní nábytek a terasu správně pečovat, aby vydržely krásné dlouhé roky?
marianne.cz

Související články

Zábava
Pilotka, která naučila ženy létat: Amelia Earhart se narodila před 127 lety. Její zmizení je dodnes záhadou

Pilotka, která naučila ženy létat: Amelia Earhart se narodila před 127 lety. Její zmizení je dodnes záhadou

Zábava
Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Zábava
Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch