Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Léto na střeše! Vyrazte na místa, ze kterých budete mít Prahu na dlani

Praha stověžatá! Pokud chcete spočítat, zda se naše hlavní město opravdu pyšní sto věžemi, pak se na Prahu musíte podívat z ptačí perspektivy. A právě s tím vám pomohou střešní terasy, které se v posledních letech těší velké oblibě. Na některých si dokonce můžete vypít drink, vychutnat dobré jídlo nebo poslechnout koncert.

Ať už říkáte Praze domov, nebo je hlavní město vaším turistickým cílem pro letošní léto, rozhodně byste neměli minout místa, která vám poskytnou dokonalý nadhled. Řeč je o střešních terasách, které v Praze hojně vznikají a poskytují nerušený pohled na město z ptačí perspektivy. Je libo podívaná na Karlův most? Nebo toužíte po výhledu do všech světových stran? Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější střešní místa, která by neměla uniknout vaší pozornosti.

Mohlo by se vám líbit

Jak se žije cizincům v České republice? Kvitují veřejnou dopravu, pozastavují se nad naší povahou

Už dávno neplatí, že by na území České republiky žili samí Češi. Naopak, v posledních letech si mnoho cizinců vybralo za svůj domov právě Českou republiku, a tak můžeme ve velkých městech dnes a denně zaslechnout cizí řeči a vidět jiné kulturní návyky. Jak se cizincům v České republice ale žije? Jsme dostatečně vlídní a umíme jim v nouzi pomoci?
marianne.cz

Střecha Radost

Z téhle střešní terasy je doslova radost pohledět! Pokud se budete nacházet na Žižkově, poblíž tramvajové zastávky Husinecká, pak směřujte své kroky k funkcionalistickému domu s příznačným jménem Radost. Na jeho střeše totiž můžete každý den od patnácti hodin do půlnoci sledovat tepající hlavní město a užívat si jedinečnou atmosféru. Aktuálně má střechu pod palcem letní scéna Café v lese, a tak se můžete těšit na lesní bar, posezení na kládách a pařezech, a především bohatý kulturní program v čele s koncerty a DJs. Vstup na střechu stojí 100 Kč a jeden nápoj je zahrnut v ceně vstupného.

Kde? Dům Radost, Nám. Winstona Churchilla 1800/2

Střecha Lucerny

Pražští ptáčci si štěbetají, že se dechberoucí podívaná na matičku Prahu odehrává ze Střechy Lucerny. I když toto místo bylo dlouhá léta opomíjeno, nový správce mu před pár lety vdechl druhý život. Výsledkem je unikátní střešní prostor, na kterém se zpívá, tančí, cvičí, debužíruje, a především užívá života. Zahleďte se na Pražský hrad a vychutnejte si všudypřítomné genius loci. Střecha totiž byla vybudována už dědečkem prezidenta Václava Havla, a to v roce 1921. Před cestou na Střechu Lucerny si připravte 100 Kč, a také odvahu na jízdu páternosterem.

Kde? Střecha Lucerny, Štěpánská 61

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Terasa na střeše Národního památníku na Vítkově

Chystáte se navštívit Národní památník na Vítkově? Pak nezapomeňte vyjet výtahem ze Slavnostní síně v prvním patře na vyhlídkovou terasu, která je hotovým skvostem. Rázem se vám totiž otevře panoramatický výhled na Prahu, a tak budete mít na dlani nejen celý Žižkov, ale také Nové Město, Hradčany, Letnou nebo Karlín. Jakmile vás pohled na hlavní město esteticky nasytí, můžete v přilehlé kavárně Café Vítkov nasytit i svůj žaludek!

Kde? Národní památník na Vítkově, U Památníku 1900

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Terasa Evergreen

Možná z této terasy neuvidíte všechna zákoutí Prahy, avšak její rozložení vás naprosto nadchne. Terasa Evergreen, která se ukrývá u holešovického Centra současného umění DOX, je totiž šikmá a nabízí unikátní pohled na dřevěnou vzducholoď Gulliver. Kromě snídaní a obědů si na terase můžete vychutnat i podvečerní drink, a to ideálně v obklopení přátel. Uvidíte, že na tuto terasu jen tak nezapomenete.

Kde? Terasa Evergreen, Poupětova 3

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Terasa Smíchov

Do Obchodního centra Nový Smíchov většina lidí míří za nákupy. Dost možná se situace brzy změní a čím dál tím více návštěvníků bude proudit nad obchodní centrum, kde v letoším roce vznikla příjemná Terasa Smíchov s barem. Na terasu můžete dorazit denně od 13 do 23 hodin a rozhodně se vyplatí, když budete sledovat aktuální program. Na prázdniny je naplánováno hned několik koncertů, které vám posezení na terase ještě o něco více zpříjemní.

Kde? Střecha OC Nový Smíchov, Plzeňská 233/8

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Tip na výlet: Ze Srbska až na vyhlídku nad Svatým Janem pod Skalou

Celý týden jste v zápřahu, těšíte se na víkend a jakmile vytoužené dva dny volna přijdou, najednou nevíte, co podniknete? Máme to stejně, a proto jsme se rozhodli s vámi sdílet tipy na výlety, díky kterým na chvilku uniknete všednímu shonu, odpočinete si a načerpáte síly na nový týden. Kam se vydáme tento víkend?
marianne.cz

Související články

Lidé a místa
Knihovna v Rožnově prošla ohromující proměnou a nadchne každého návštěvníka

Knihovna v Rožnově prošla ohromující proměnou a nadchne každého návštěvníka

Krása
Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Krása
Rychlá pomoc při akné: Jak se zbavit nečekaných pupínků, které se objeví v nejhorší možnou chvíli

Rychlá pomoc při akné: Jak se zbavit nečekaných pupínků, které se objeví v nejhorší možnou chvíli

Venkov & styl
Jak dobrovolníci zachraňují srnčata před sekačkami: Pravidelným masakrům se dá předejít

Jak dobrovolníci zachraňují srnčata před sekačkami: Pravidelným masakrům se dá předejít