Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Mezinárodní den dětí se blíží! Už víte, čím potěšíte své potomky?

První červnový den patří už od roku 1950 těm nejmenším, tedy dětem. Ať už máte malou ratolest doma, nebo se těšíte z vnoučat, neteří či synovců, rozhodně neuděláte krok vedle, když jim „jejich den“ zpříjemníte malou pozorností.

První oslavy dětí proběhly už v roce 1856, a to ve městě Chelsea v Americe, kde reverend Charles Leonard rozhodl, že každou druhou neděli v červnu bude sloužit mši pro děti. To evropské děti si musely ještě chvilku počkat, a to konkrétně do roku 1949. Během zasedání v Moskvě se Mezinárodní demokratická federace žen domluvila na tom, že od příštího roku bude první červnový den patřit dětem. Jak federace slíbila, tak se i stalo! A tak od roku 1950 oslavujeme své potomky a těšíme se z jejich úsměvů a radosti. Pokud je vám Den dětí blízký, můžete své děti potěšit drobným dárečkem nebo zajímavou aktivitou. Nezapomeňte, že kreativitě se meze nekladou.

Mohlo by se vám líbit

Jak zabavit děti? Hledejte kamínky a tvořte mapy

Školy a školky jsou zavřené, odpoledne dlouhé a výčet stolních her omezený. Pokud jsou vaše ratolesti domácím režimem už znuděné, pak je nejvyšší čas sáhnout po neokoukané zábavě. Přinášíme vám tři tipy na hry, které v současné době zažívají comeback.
marianne.cz

Čas na výlet

V posledních měsících jsme si výletů příliš neužili, a tak je nejvyšší čas to napravit. Všichni totiž víme, že zážitky jsou vůbec to nejlepší, co dětem můžeme dopřát. Vyrazit můžete třeba do zoologických zahrad, které od 24. května otevřely i vnitřní pavilony. Krok vedle neuděláte ani výletem do zábavních parků. Děti se skvěle vyřádí třeba v zábavně-naučném parku Mirákulum v Milovicích, ve kterém naleznou přírodní bludiště, kouzelný hrad, tzv. Lesní město nebo lanové centrum. Milovníky dinosaurů zase potěší Dinoparky, které přímo vyzývají k dobrodružné cestě do druhohor. Edukativním místem pro rodinný výlet je Stezka korunami stromů Krkonoše. Nad Janskými Lázněmi vás čeká více než 1,5 km visuté stezky zakončené vyhlídkovou věží o výšce 42 metrů, z níž s dětmi uvidíte les z ptačí perspektivy. V neposlední řadě můžete vyrazit také na pohádková místa. Řeč je například o Kočičím hrádku ve Slatiňanech, Čertových hlavách nebo o Pohádkové stezce, která je ukryta v královéhradeckých lesích.

Mohlo by se vám líbit

Tip na výlet: Objevte pohádková místa, která zaujmou malé i dospělé

Najít rodinný výlet, který bude bavit děti i dospělé, je občas úkol hodný mistra. Obzvláště to platí v momentě, kdy jsou zavřené zoologické zahrady, fun parky, muzea nebo aquacentra. Přesto neztrácejte naději, protože existuje mnoho procházek přírodou, které jsou natolik atraktivní, že zaujmou děti, teenagery i dospělé.
marianne.cz

Domácí oslava

Pokud v úterý 1. června nestíháte vyrazit na výlet, nic nebrání tomu, abyste Den dětí oslavili v domácím prostředí. I v tomto ohledu lze experimentovat a připravit pro dětí zábavný program, na který jen tak nezapomenou. Co takhle sestavit opičí dráhu, po které se vyřádí malé i větší dětí? V případě, že máte zahradu, můžete se proměnit v piráta, který na vašem pozemku ukryl cenný poklad. Krok vedle neuděláte ani s uspořádáním dětské olympiády nebo pěvecké soutěže. Rodiče starších dětí zase mohou připravit zahradní slavnost nebo malý piknik, během kterého si můžete zahrát deskové či karetní hry.

Mohlo by se vám líbit

Co potřebujeme na dokonalou garden party?

Užijte si jarní a letní měsíce na maximum a uspořádejte pro své blízké zahradní slavnost, na kterou budete ještě dlouhé roky vzpomínat. Nemáte-li zahradu, nezoufejte. Využijte park nebo nachystejte lesní hostinu!
marianne.cz

(Ne)malé radosti

Dětem můžete udělat radost také malým či větším dárkem. Parádnice jistě potěší slušivé oblečení, malý šperk nebo roztomilé botičky. Kluci naopak nepohrdnou klasickou stavebnicí nebo „cool“ botami s oblíbenou postavičkou. Za zmínku stojí také dětská kosmetika, která v posledních letech udělala velký krok kupředu. Co takhle potěšit dítka skvělým sprchovým želé do koupele, se kterým si užijí mnoho zábavy? A pokud doma máte teenagery, pak z vlastní zkušenosti doporučujeme, abyste je potěšili dárkovým poukazem do jejich oblíbeného obchodu.

Tipy na dárky pro holky i kluky

Související články

Poradna
Tři měsíce do stěhování: S naším manuálem zvládnete celý proces bez zbytečných nervů

Tři měsíce do stěhování: S naším manuálem zvládnete celý proces bez zbytečných nervů

Krása
7 mýtů v péči o pleť, které je na čase vyvrátit: Zubní pasta pupínky neléčí, botox může vypadat přirozeně

7 mýtů v péči o pleť, které je na čase vyvrátit: Zubní pasta pupínky neléčí, botox může vypadat přirozeně

Dobrý nápad
Už nevíte, co dělat s cuketou? Šup s ní do sklenice. Naložená chutná skvěle

Už nevíte, co dělat s cuketou? Šup s ní do sklenice. Naložená chutná skvěle

Móda
Kontroverzní sukně z 80. let hlásí v létě 2024 velký návrat. Netradiční střih nosila i princezna Diana

Kontroverzní sukně z 80. let hlásí v létě 2024 velký návrat. Netradiční střih nosila i princezna Diana