Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Na jaké filmy se podívat, pokud se vám líbil snímek Zranitelná srdce

Romantický snímek o mariňákovi a zpěvačce, kteří se rozhodnou obejít zákon pomocí manželství. Příběh, který si získal tolik diváků jako dlouho žádná show. Přitom není prvním, který na podobné téma vznikl.

Tereza Čaladi | 23. 08. 2022

Film, který se stal první srpnový týden na Netflixu nejsledovanějším programem v anglickém jazyce a zároveň se dostal na žebříček 10 nejsledovanějších filmů v 93 zemích. Pokud jste Zranitelná srdce, neboli v angličtině Purple Hearts, neviděli a chcete číst dál, předem vás varujeme před spoilerem.

Mohlo by se vám líbit

Zavzpomínejte s námi na dvacet nejlepších seriálů z 90. let

Trocha nostalgie nikdy neuškodí.
marianne.cz

Cassie (Sofia Carson) je začínající zpěvačka a písničkářka, co nesnáší vojáky a cokoliv s nimi spojeného. Její nepřívětivá finanční situace barmanky ji však dovede k tomu, že se za jednoho z nich provdá. Jako žena mariňáka totiž dostane pojištění, které pokryje její zdravotní náklady (před půl rokem zjistila, že má cukrovku a před sňatkem si nemohla dovolit inzulin, který potřebovala k tomu, aby přežila). Situace je výhodná i pro Luka (Nicholas Galitzine), jejího manžela. Mariňáci v manželství mají totiž vyšší plat a vzhledem k tomu, že se dříve potýkal s drogami a teď dluží peníze jednomu z dealerů, působí to jako výhra pro obě strany.

Háček je v tom, že pokud si někoho vezmete právě kvůli těmto výhodám a ne z lásky, je to podvod, tedy trestný čin. Nicméně svatba jim projde (dojde k ní ani ne týden od jejich seznámení) a Luke den po ní odjíždí na svou první misi. Teprve tam se začínají tihle dva poznávat, jelikož musí vypadat, že jsou zamilovaní, aby jim úřady věřily. Posílají si tak romantické e-maily, volají si a Cassie pro svého „milého“ složí i písničku. Ta se stane hitem, který odstartuje její kariéru. Tento úspěšný kolotoč však naruší, když je Luke transportován z mise domů, jelikož ho zasáhla mina. Vrací se s poraněnými dolními končetinami, kvůli čemuž je upoután k vozíku a bude chvíli trvat, než se na své nohy opět postaví. Což znamená, že tihle dva spolu musí skutečně žít. Asi tušíte, jak to dopadne, ale garantujeme vám, že i tak budete na konci brečet dojetím.

V případě, že jste snímek viděli a máte náladu na něco podobného, máme pro vás 5 tipů.

1. Drahý Johne

Příběh, který je filmu Zranitelná srdce asi nejblíže. Oba snímky sdílí silné emoce, válečnou atmosféru i obtíže s ní spojené a dopisy. Jediný rozdíl je v tom, že tihle dva hrdinové (které ztvárnili Amanda Seyfried a Channing Tatum) do sebe byli zamilovaní ještě předtím, než John odjel na misi. Navíc tvůrcem díla je známý autor romantických příběhů Nicholas Sparks, který má na svědomí i například Zápisník jedné lásky, Co s láskou či Poslední píseň. Zkrátka ty největší slaďárny, na které si jen vzpomenete.

2. Talisman

Ano, tohle je také výsledek tvorby Nicholase Sparkse. A ani zde nevynechal děj související s armádou. Film začíná přímo na bitevním poli v Iráku, kde je Logan (Zac Efron) na misi. V jednu chvíli na zemi spatří fotku dívky a když se pro ni sehne, zachrání mu to život. Považuje ji za jakýsi talisman a rozhodne se dívku najít. Což se mu podaří a právě tady začíná onen příběh lásky.

3. Zelená karta

Tahle klasika z 90. let sice neobsahuje postranní válečný vyprávění, ale za to se i tady jedná o formální manželství. Do něj vstoupí Bronte (vegetariánka, nekuřačka a bojovnice za ekologii) s Georgem (francouzským imigrantem, který miluje bifteky, cigarety a víno). On potřebuje sňatek k povolení pobytu a práce v USA, aby dostal takzvanou zelenou kartu. Ona potřebuje manžela, aby si mohla pronajmout byt s obrovským skleníkem (podmínka majitelů). A tak i přes to, že jsou naprosto odlišní, vzájemně si vypomůžou. Ale ani tady neuniknou přísnému dohledu úředníků.

4. Návrh

I zde hraje roli manželství kvůli zelené kartě. To potřebuje Margaret (Sandra Bullock), která působí jako výkonná šéfredaktorka knižního vydavatelství, a nutí k němu svého asistenta (Ryana Reynoldse), kterému jinak vyhrožuje vyhozením a špatnými recenzemi. Než k sňatku ovšem dojde, musí působit jako pár i ve firmě, a hůře – i před Andrewovou rodinou.

5. Sváteční rande

Tenhle snímek nemá se Zranitelnými srdci společnou naaranžovanou svatbu ani armádní pozadí, ale snad to, že si hlavní hrdinové vzájemně vypomáhají jako pár, ale přitom spolu nechodí. Konkrétně se tato výpomoc týká veškerých svátečních oslav. Doprovázejí se tak na Vánoce, Halloween, ale i na svatby a rodinná shledání, aby na ně nikdo nenahlížel jako na „smutné single lidi“ a nesnažil se jim neustále někoho dohodit. Ano, i tihle dva se do sebe zamilují.

Zdroj: autorský článek

Mohlo by se vám líbit

Prohlédněte si velkolepý dům Bena Afflecka, kde oslavil svatbu s Jennifer Lopez

Herecký pár, který se před pár týdny tajně vzal v Las Vegas, dodatečně oslavil radostnou událost s rodinou a přáteli v honosném sídle Benna Afflecka poblíž města Savannah v Georgii. Oslava to byla velkolepá, stejně jako samotný dům, který je obklopený 35 hektary půdy.
marianne.cz

Související články

Dobrý nápad
KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

Rozhovory
Filmařka Gaby Sittová: Chtěla bych pomoci lidem přemýšlet jinak. Spolupráce s Danielou Kolářovou je pro mne velká výzva

Filmařka Gaby Sittová: Chtěla bych pomoci lidem přemýšlet jinak. Spolupráce s Danielou Kolářovou je pro mne velká výzva

Zábava
Kvíz: Pamatujete si filmy Charlieho andílci? Otestujte své znalosti o slavné trojici tajných agentek

Kvíz: Pamatujete si filmy Charlieho andílci? Otestujte své znalosti o slavné trojici tajných agentek

Zábava
Kvíz: Ďábel nosí Pradu bude mít pokračování. Ověřte si, jak dobře tento kultovní film znáte

Kvíz: Ďábel nosí Pradu bude mít pokračování. Ověřte si, jak dobře tento kultovní film znáte