Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nové dětské knížky, které pohladí po duši i dospělé čtenáře

Stránky, které vás pomocí slov zavedou do jiného světa, světa fantazie a neutuchající inspirace. Pořiďte svým dětem krásné knížky, do jejichž příběhů se zamilujete i vy.

Kapka Ája, Alena Mornštajnová

Spisovatelský um Aleny Mornštajnové si můžou plnými doušky vychutnávat nejen dospělí čtenáři, ale také děti! Důkazem je nová dětská kniha Kapka Ája, která vypraví příběh o školačce Áje. Ta navštěvuje školu pro vodní kapky, která sice nabízí zajímavé školní předměty, avšak v lecčem je podobná klasické dětské škole. Jak se píše v anotaci knihy: „Nakonec není tak důležité, kdo vytvoří nejkrásnější sněhovou vločku, ale kdo je dobrý kamarád.“ Ideální kniha pro čtenáře od pěti let.

Vombat Jirka – Knížka na nočník, Eva Papoušková

Pokud hledáte knížku pro děti, při jejímž čtení se zaručeně pobavíte, pak vsaďte na Vombata Jirku! Malý vombatí kluk totiž rád hrabe díry jako jeho tatínek, avšak maminka rozhodla, že nejdříve nočník, a teprve potom hrabání. Jirka sedí a sedí, ale na nočníku se mu nedaří. Chodí kolem něj kamarádi a udílejí mu všemožné přátelské rady, co dělat, aby se dařilo. Klokan radí skákat, husa zase hodně pít. Dopadne to samozřejmě kýženým, i když trochu překvapivým, výsledkem.

Info ikona
Vombat Jirka

Tramvaj plná strašidel, Petra Braunová

Mají vaše děti pro strach uděláno? Pak jim do knihovničky pořiďte příběh o Davidovi, který tráví večery sám v bytě pod Vyšehradem. Namísto klidného spaní ale bojuje s tím, co vidí ze svého okna. Tramvaj plná strašidel vám totiž na pohodě dvakrát nepřidá. Naštěstí přijdou prázdniny, které David tráví ve společnosti svých kamarádů, kteří mu záhadu tramvajového přízraku pomáhají vyřešit.

Luna z lůna, Barbora Englischová

Netradiční pohádka s názvem Luna z lůna vypráví příběh o zvláštní holčičce Luně. Mluví s hvězdami, duhu má jako klouzačku a mraky bere jako přátele, jenže poslední dobou často pozoruje pozemský život a jedno jí nedá spát. Chtěla by poznat dotek. Ponořte se s dětmi do příběhu, který vás pohladí na duši. Navíc je kniha krásně ilustrovaná výtvarnicí Veronikou Víchovou.

Mojenka, Olga Stehlíková

Některé knížky jsou nejen pro děti, ale také pro dospělé. A mezi takové knihy bezesporu patří Mojenka od Olgy Stehlíkové. Silný příběh o desetileté dívce Magdaléně, která se v tomto křehkém období života musí vypořádat s těžkou nemocí své maminky, vás zasáhne u srdce a jen tak nepustí.

Info ikona
Mojenka

Úsměv pro žabku, Emilie Dziubak a Przemyslaw Wechterowicz

Kniha od Emilie Dziubak a Przemyslawa Wechterowicze zavede čtenáře do lesa, kam vyrazila malá žabka. Namísto úsměvu má ale trápení. Padl na ni smutek a nikdo ji nedokáže rozveselit. Její maminka, která byla v té chvíli daleko, však v srdci ucítila, že se něco děje, a poslala své dcerce zvláštní vzkaz. Ten putoval lesem od zvířátka ke zvířátku, až dorazil k malé smutné žabičce. A víte co? Všechny chmury byly rázem pryč! Co jen může mít takovou moc?

Zdroj: autroský článek

Související články

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Zábava
Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

Zábava
Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.