Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Numerologie dle data narození: Poznejte své životní číslo a jeho moc. Jedničky jsou individualisté, trojky vtipálci

Když jsme se ve škole učili matematiku, většina z nás těžko mohla tušit, co všechno se skrývá za čísly. Že mají různé energie a vibrují v mnoha dimenzích. A neměli jsme ani ponětí o tom, že existuje prastará nauka s názvem numerologie, která právě s čísly a jejich energiemi pracuje. Pokud jste v této oblasti úplní nováčci a tohle téma vás „volá“, měli byste nejprve odhalit své životní číslo a jeho mocnou roli ve vašem životě. Možná pak pochopíte souvislosti ve vašem postoji, vlastnostech a jednání.

Zuzana Heralová | 9. 10. 2023

V numerologii existuje nespočet čísel, která mají významný vliv na váš život. Tím nejdůležitějším a nejvlivnějším číslem je právě číslo životní cesty, které je odvozeno od vašeho data narození a ovlivňuje nás prakticky ve všech ohledech, od narození až do smrti.  

V určitém ohledu je životní číslo v numerologii podobné slunečnímu znamení v astrologii. Je ukazatelem toho, co je pro vás důležité, jak jednáte a reagujete a jak zpracováváte různé životní situace. Každé číslo v sobě přitom nese jedinečný soubor pozitivních i negativních vlastností. Ale to, jak se projeví, záleží jen na vás.

Jak vypočítat životní číslo?

Vezměte si papír a tužku nebo kalkulačku a pusťte se do sčítání celého data narození. Výsledek je třeba zredukovat na čísla 1-9. Výjimku tvoří čísla 11 a 22, kterým se říká „hlavní“. Ta se nesčítají.  

Dejme tomu, že jste se narodili třeba 21.8. 1987.

Sečteme všechny číslice:2+1+8+1+9+8+7. Získáme číslo 36, jehož další součet pak dá výsledek 9. Vaše životní číslo je tedy 9. Teď už zbývá jen odhalit, co o vás toto číslo vypovídá, jak ovlivňuje vaši povahu a chování.

Pojďme si jednotlivá čísla podrobněji rozebrat.  

Mohlo by se vám líbit

Numerologie čísla popisného: Každá adresa vyzařuje jinou energii. Nejlepší je 6, v čísle 7 straší

Každá adresa vyzařuje určitou energii. Proto se stává, že vstoupíte do krásného luxusně zařízeného domu, ale vy se tam přesto necítíte dobře. Zjistěte domovní číslo vaší adresy. Vůbec nejlepší je prý šestka.
marianne.cz

Životní číslo 1

Narodili jste se pod jedničkou? Pak jste nejspíše individualisté, co si rádi všechno dělají po svém. Nesnášíte, když vás někdo komanduje a musí se podřizovat. Za všech okolností se snažíte budit dojem, ať už například prostřednictvím oblečení, auta nebo tím, že ve společnosti mluvíte hlasitě a říkáte ostatním, co mají dělat. Na okolí působíte sebejistě a odhodlaně. Je pro vás důležité mít pocit, že jste se na něčem významném podíleli, nebo někomu pomohli. Když je ale všechno hotovo, zamíříte k další výzvě. Často se snažíte překonat sami sebe.

Životní číslo 2

Vaším životním posláním je šířit kolem sebe štěstí nebo alespoň spokojenost. Vyzařujete klid a jste přátelští a společenští. Máte silně vyvinutou intuici a schopnost vcítit se do druhých. V okamžicích, kdy se životy jiných hroutí, je to obvykle vaše rameno, kam se všichni chodí vyplakat. Jenže i vy potřebujete podporu ve všem, co děláte. Ujistěte se tedy, že ji skutečně máte. I vy jste zranitelní a musíte se chránit. Pod číslem dva se rodí často diplomaté a obecně lidé, kteří umí jednat s ostatními.

Životní číslo 3

Býváte vtipní, zábavní a kam přijdete, býváte středem pozornosti. Můžete mít sklon k upovídanosti a občas vám ujede i nějaký ten drb či rýpnutí si do někoho. Pokud chcete, aby stála vaše oblíbenost na pevných základech, zkuste se chovat k ostatním vlídněji a laskavěji. Máte kreativního ducha, máte rádi divadlo, kolektivní sporty nebo hromadné výlety. Celkově jste šťastní lidé, což vyplývá z vašeho pozitivního založení. Milujete hezké věci a nakupování, ale i noční život. Současně ale nemáte rádi plačtivé výlevy. Raději zahodíte kapesníky a místo slzení otevřete šampaňské.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Přirozený vůdce, nebo hledač pravdy. Odhalte svůj osud podle jména a příjmení

Numerologie vašeho jména vám může pomoci odhalit váš osud a směr, kterým se ubírá váš život. Každé písmeno ve vašem jménu totiž nese číselnou hodnotu a s ní i vibraci, která odhaluje záměr vaší duše v tomto životě. Osudové číslo vám poskytne klíč k pochopení vašeho skutečného potenciálu a životního směru.
marianne.cz

Životní číslo 4

Pro všechno se snažíte nalézt pevné základy – od finančních zdrojů až po přátelství. Jste trpěliví a dobře organizovaní. Obvykle jste to vy, kdo objednává stůl v restauraci, zajišťuje dopravu a kupuje vstupenky i pro ostatní. Lidé vědí, že se na vás mohou spolehnout, a to i v práci, kde máte pověst workoholika. Svou pílí doháníte absenci kreativity, která vám bohužel do vínku dána nebyla. Vší předností je ale fakt, že umíte věci dotahovat do konce a inspirovat k výkonům i ostatní.

Životní číslo 5

Jste temperamentní a duchaplní. Charakterizuje vás proměnlivost a touha po něčem novém a dobrodružném. Zároveň ale umíte být i ješitní a marniví a často měníte názory podle toho, jak vám daná situace zrovna hraje do karet. Pravděpodobně máte široký okruh přátel, kteří se ale také stále proměňují. Milujete poznávat druhé a nemůžete se nabažit nových zkušeností. Pokud jde o vztahy, dlouho vám trvá, než zakotvíte, jako byste se báli druhému se otevřít, aby si vás nepřipoutal na jednom místě a nepřistřihnul vám křídla.

Životní číslo 6

Zpravidla vnášíte krásu a rovnováhu do každého prostředí, ve kterém se ocitnete. Jste klidní a vyrovnaní a milujete být občas o samotě. Máte smysl pro estetično. Doma máte všechno promyšleně vybrané a sladěné do nejmenších detailů, aby vše působilo harmonicky a útulně. Všichni na vás obdivují, jak pečujete o svůj vzhled a máte sladění outfit i líčení. Jste rození diplomaté a záleží vám na tom, aby se lidé ve vašem okolí nehádali. Vždy dokážete najít něco, čím všechny sjednotíte. Jste klidní a tolerantní a dlouho dokážete zachovat klid. Umíte ale současně projevit tvrdost, pakliže narazíte na nespravedlnost a faleš.

Mohlo by se vám líbit

Neustále si všímáte jednoho čísla. Jedná se o psychologický, nebo spirituální jev?

Když se probudíte, je 7:30. Když dostanete účtenku, platili jste přesně 730. A stejné číslo je i vaším novým číslem popisným. Párkrát to člověk přejde, ale když se to děje často, začíná mu to být podezřelé. My se tomu podívali na kloub a zjistili, jaká jsou možná vysvětlení tohoto jevu.
marianne.cz

Životní číslo 7

Láká vás tajemno a mystika, což souvisí s tím, že máte dar předvídat, co se stane. Máte silnou intuici a dokážete vycítit, jak se věci mají, zda bude něco fungovat či ne. Vaše vnímání může být až ohromující a na někoho může působit až fascinujícím dojmem. Někteří lidé vycítí, jak hluboko dokážete nahlédnout, a budou se na vás obracet o radu v souvislosti se zásadními životními rozhodnutími. Dost možná se zajímáte také o paranormální jevy. Jste obdařeni schopnostmi vhledu a umíte sami sobě vnutit disciplínu, jaká je vlastním mágům a čarodějnicím. Můžete v sobě objevit dat vykládat karty či různými metodami věštit buducnost.

Životní číslo 8

Skvěle dokážete nakládat s penězi. Vždy se vejdete do rozpočtu a zbyde vám ještě rezerva. Jste rození obchodníci, ale skvěle by vám sedla i pozice makléře nebo rovnou generálního ředitele. Lidé vás instinktivně respektují. Jste okouzlující a sebejistí. Pokud se dokážete vyvarovat autokratického chování, dokážete z lidí dostat z lidí to nejlepší. Pozor na to, abyste neposuzovali sebe i jiné podle majetku. Mohlo by to ale odvádět pozornost od toho, co je skutečně důležité a mohlo by to být i příčinou vašeho pádu. Zvolněte, netlačte nikdy na pilu. Dejte si čas stavět vše na pevných a tedy i trvalých základech.  

Životní číslo 9

Kdybyste žili v dávných dobách, byli byste vesnické vědmy nebo potulní kazatelé. V podvědomí si nesete zkušenosti spojené s ostatními osmi čísly. Díky tomu dokážete pochopit i věci, které se rozumem nedají vysvětlit. Lidé za vámi mohou chodit s prosbou o radu, protože dokážete postavit problémy do správné perspektivy a nalézt jejich duchovní význam. Hluboko v sobě máte zakořeněnou potřebu seberealizace a můžete propadnout až depresi, pokud cítíte, že něčeho nedokážete dosáhnout. Ačkoli druhé umíte povzbudit a podržet, sami občas svádíte boj sami se sebou.    

Zdroj článku
Marianne je i na socialních sítích: Rozhovory s osobnostmi

Související články

Zábava
Pilotka, která naučila ženy létat: Amelia Earhart se narodila před 127 lety. Její zmizení je dodnes záhadou

Pilotka, která naučila ženy létat: Amelia Earhart se narodila před 127 lety. Její zmizení je dodnes záhadou

Zábava
Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Zábava
Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch