Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Slavné české matky a dcery aneb Když jablko nespadne daleko od stromu

Jejich jména jsou zvučná samostatně, jelikož každá z nich má svou vlastní úspěšnou kariéru. V některých případech ve stejném odvětví, v jiných v trochu odlišném. Možná jste si tak tyto ženy nikdy nespojili, přitom sdílí jedinečné pouto mezi matkou a dcerou.

Tereza Čaladi | 1. 09. 2023

Na české scéně existuje mnoho skvělých umělců a svůj um si obvykle předávají v rodině. To dokazuje to, že mezi herci je hned několik sourozenců a ve většině případech se hraní věnoval již někdo z jejich rodiny. Kromě slavných bratrů a sester máme ale i slavné matky a dcery. A rozhodně jich není málo! My pro vás vybrali několik z nich – a nejen z oblasti umění.

8 slavných dvojic matek a dcer

Den matek je sice v květnu, ale toto pouto se může oslavovat celý rok. Je totiž jedinečné a některé matky a dcery kromě přátelství, jako tomu bylo v Gilmorových děvčatech, propojuje i podobná profesní cesta či to, že se obě proslavily, i když to každá dokázala zvlášť. Na české scéně se to týká například následujících matek a dcer:

1. Jiřina Bohdalová a Simona Stašová

Jiřina Bohdalová je rezonující českou herečkou, která se hraní věnuje i v současnosti v 92 letech. Momentálně natáčí film Svatá. Významnou herečkou se stala i její jediná dcera – Simona Stašová (68 let). Maminka ji už jako malou holčičku brávala do šatny a do zákulisí, kde si získala svou lásku k herectví. Nakonec absolvovala DAMU a od té doby (i již při škole) si zahrála několik velkých rolí. Jistě si ji pamatujete z Pelíšků nebo jako maminku Laury z Románu pro ženy. Mají spolu velmi blízký vztah.

2. Carmen Mayerová a Tereza Kostková

Další známou herečkou, která šla ve šlépějích své maminky, je Tereza Kostková (47 let). Její maminkou je totiž Carmen Meyerová (78 let), která si užívala své herecké slávy zejména v 70. a 80. letech. Hraje ovšem dodnes. Tato dvojice přitom v jednom rozhovoru pro médium Deník přiznala, že si ráda užívá čas spolu v soukromí, ale i na jevišti. Momentálně je můžete vidět ve hře Na útěku v Divadle Kalich. Na Terezu Kostkovou se přitom můžete nyní podívat i v kině ve snímku Nikdy neříkej nikdy.

3. Veronika Žilková a Agáta Hanychová

Další herečkou, jejíž dcera se proslavila, je Veronika Žilková (61 let). Její dcera ale tentokrát šla trochu jinou cestou. Agáta Hanychová (38 let) působí jako herečka pouze příležitostně, primárně se věnuje modelingu a má i svou vlastní modelingovou agenturu.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Ikonické hlášky ze slavných českých filmů. Dokážete je všechny správně přiřadit?

Některé české snímky si pamatujeme především díky ikonickým větám, které v nich padly. Zjistěte, zda dokážete hlášky a české snímky správně spojit, v našem kvízu.
marianne.cz

4. Eva a Karolína Holubovy

Ke kameře a foťáku život zavedl i Evu Holubovou (64 let) a její dceru Karolínu. Karolína ale působí spíše na druhé straně čočky, je totiž fotografkou.

5. Lenka Filipová a Lenny

Abychom ale nezůstali pouze u hereček, uvedeme i zpěvačky. A zde je na místě zmínit právě Lenku Filipovou (69 let) a její dceru, která nese stejné jméno, ale přezdívá se jí Lenny (29 let).

6. Dana Batulková a Mariana Prachařová

Herectví a zpěv pojí další duo matek a dcer, a sice herečku Danu Batulkovou (65 let) a její dceru Marianu Prachařovou (29 let). Mariana působí jako zpěvačka, influencerka a kromě toho hraje v seriálech. Ji i její maminku jste mohly letos vidět v seriálu Dobré zprávy.

7. Věra Geislerová a její dcery

Ke konci jsme si nechali malířku Věru Geislerovou (76 let), která má tři dcery a všechny z nich se proslavily, každá přitom trochu v jiném odvětví. Nejstarší Lenka (48 let) působí jako výtvarnice a zpěvačka. O rok mladší Aňa je herečka. A nejmladší Ester (39 let) rovněž hraje, kromě toho se ale také věnovala výtvarnému umění a nad rámec toho založila projekt Terapie sdílením, který zábavnou formou na sítích řeší, jak se vypořádat s komunikačními problémy ve vztazích.

8. Kateřina a Lucie Neumannovy

Na závěr k výše zmíněným umělkyním přidáme také duo sportovkyň, které stojí za zmínku. Vzpomínáte si na slavnou fotografii jedné z našich nejlepších běžkyň na lyžích v českých dějinách, Kateřiny Neumannové (50 let), za níž běží holčička v růžové bundě? (Připomenout si ji můžete v galerii.) Tato holčička je nyní dospělá a také se věnuje vrcholově sportu. Na rozdíl od maminky dala ale Lucie (20 let) přednost atletice.

Prohlédněte si dvojice slavných matek a dcer
Mohlo by se vám líbit

Není slavná jenom jedna, ale obě dvě: Matky a dcery, které prorazily v Hollywoodu

Dnes je Den matek a při té příležitosti jsme se vám rozhodli ukázat ikonické dvojice matek a dcer z Hollywoodu. A sice případy, kdy není populární pouze jedna z nich, ale obě dvě.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dobrý nápad
KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

Krása
Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Dům
Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci

Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci

Móda
Konec tichého luxusu: Přetvořte svou kabelku ve stylu Jane Birkin a dejte jí osobitý vzhled

Konec tichého luxusu: Přetvořte svou kabelku ve stylu Jane Birkin a dejte jí osobitý vzhled