Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Tip na víkend: Jak zahnat dlouhou chvíli?

Nudu zvládnete i bez medvídka mývala.

Upečte něco dobrého na zub

Už dlouhou jste chtěli vyzkoušet recepty z Apetitu? Lákají vás sladké dobroty, které jste viděli v pořadu Peče celé Česko? Nebo máte chuť na něco, čím si obalíte nervy? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli ano, pak se směle pusťte do pečení. Na internetu naleznete nespočet receptů, které jistě zachutnají vám i celé vaší rodině. A pečení platí i pro všechny, kteří drží dietu. Vždyť s kvalitními surovinami lze vykouzlit i poměrně zdravý fitness zákusek. 

Čtení a poslouchání podcastů

Mnoho z nás má na nočním stolku rozečtenou knížku ještě od Vánoc. Proto je nejvyšší čas ji dočíst a pořídit si nový titul. Inspiraci na zajímavé knižní novinky naleznete v našem předchozím článku. Pokud si od čtení chcete na chvilku odpočinout, pak doporučujeme poslech podcastů. Za zmínku rozhodně stojí podcast z redakce Marianne s názvem 13 hříchů rodičovství. Jeho moderování se ujala naše šéfredaktorka Monika Mudranincová, která společně s psychoterapeutem Martinem Zikmundem řeší ožehavé otázky spojené s rodičovstvím a výchovou dětí.

Mohlo by se vám líbit

Jarní knižní novinky, které byste si neměli nechat ujít

Začátek roku přinesl hned několik kousků, které si zaslouží čestné místo v naší knihovně. A nálož novinek nekončí, i jaro bude plodné na očekávané novinky. Které byste si neměli nechat ujít?
marianne.cz

​​​​​Generální úklid

Jaro pro mnoho z nás znamená jediné – generální úklid. Tentokrát to vezměte pěkně od podlahy a kromě klasického úklidu protřiďte i svůj šatník. Veškeré oblečení ze skříně vyndejte a u každého kousku se zamyslete nad tím, kdy jste ho naposledy měli na sobě. Pokud objevíte oblečení, které nebylo součástí vašeho outfitu více než rok, buďte nemilosrdní a kousek vyřaďte. Vyřazené oblečení následně můžete prodat prostřednictvím aplikace Vinted, nebo darovat lidem v nouzi. 

Přešívání

Slovo udržitelnost se v poslední době spojuje snad se všemi oblastmi našeho života. A jinak tomu není ani u módy. Co takhle proměnit staré oblečení v moderní kousek, který v obchodě s konfekcí nekoupíte? Návody na přešívání triček, džínů nebo třeba i pánských sak naleznete na mnoho internetových stránkách, a pokud si nebudete vědět rady, pak se obraťte na ty nejpovolanější ze všech – maminky.

Třídění fotek a dokumentů

Známe to všichni. V digitálním fotoaparátu máme fotky ještě z loňských prázdnin, plocha počítače je přehlcena dokumenty a šuplíky jsou natolik plné, že je nelze ani otevřít. Třídění fotek a dokumentů (jak elektronických, tak papírových) často odkládáme tak dlouho, dokud daný dokument nutně nepotřebujeme. Zkuste využít nabytého volna a ukliďte si šuplíky i elektronické složky. Uvidíte, že vás tato aktivita skvěle zabaví.

Info ikona
Obrázek

Zahradničení

Máte zahrádku, nebo balkon? Pak si troufáme tvrdit, že patříte k těm šťastnějším lidem. Víkendovou nudu totiž můžete zahnat procházkami po zahradě, sluněním na balkonu nebo také zahradními pracemi. Zasadit kořenovou zeleninu, vysadit salát a kedlubny, ostříhat ibišky, zamést dvoreček nebo sestavit zahradní nábytek – to všechno jsou věci, které si aktuálně můžete připsat na svůj zahradní to-do list. Navíc vám hodinka na čerstvém vzduchu jistě prospěje. 

Čas na cizí jazyky

Konec výmluv! Právě teď je ideální čas procvičit svou angličtinu, nebo se naučit vysněný cizí jazyk. Pomoci vám může například aplikace Duolingo, která vám každý den připomene, že už je nejvyšší čas procvičit cizí jazyk. Samotná aplikace je navíc skvěle řešená, tudíž procvičíte nejen slovní zásobu a gramatiku, ale také poslech a konverzaci. Pokud splníte daný jazykový level, získáte cenné body, které vám otevřou další level. Vývojáři této aplikace krásně navázali na Komenského a jeho školu hrou, tudíž se nemusíte bát, že by se vám u Duolinga pomalu zavírala víčka.  

Mohlo by se vám líbit

„Češi se v angličtině neustále podceňují,“ říká učitel angličtiny Bronislav Sobotka

Když Bronislav Sobotka dokončil střední školu, nic nenasvědčovalo tomu, že by jeho budoucnost měla anglické obrysy. Jenže člověk míní, život mění. A tak se z Bronislava, díky jeho vlastní píli, stal vyhledávaný učitel angličtiny, jehož youtubový kanál zaměřený na výuku angličtiny odebírá přes 150 tisíc nadšených studentů.
marianne.cz

Související články

Zábava
Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky