Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Zkušenost lidí s kartářkami: „Zatím mi tarotové karty nikdy nelhaly.“

Tmavá místnost bez slunečních paprsků, stůl plný tajuplných karet a černá kočka, která jemně přede u nohou. Tak si většina neobeznámených lidí představí obydlí kartářky, ve kterém dochází k výkladu karet a životním predikcím. Jenže, kartářky už dávno nejsou šarlatánky s pentagramem na krku. V současné době jde o podnikatelky, které šikovně pracují s lidskou psychikou a svůj um umí okořenit špetkou tajemna a mystiky.

Za posledních pár stovek let jsme získali odpovědi na většinu otázek, nad kterými lidstvo po staletí dumalo. Už chápeme, jak vznikají blesky, rozumíme elektromagnetickému poli a před nedávnem dokonce britští vědci přišli na to, že dříve byla slepice, a teprve potom vejce. S velkými fyzikálními a přírodními otázkami si vrásky už neděláme, zato nás v současné době trápí prostší dotazy. Potkáme konečně pravou láskuČeká nás povýšení? Zlepší se naše rodinné vztahy? Všichni víme, že na tyto otázky je věda krátká, a tak nezbývá nic jiného, než se obrátit na tajemno a získat odpovědi od těch nejpovolanějších. Od kartářek!

Mohlo by se vám líbit

Magie s bylinkami

Růže umí přivolat lásku, díky eukalyptu se vám bude dobře dýchat a olej z citrovníku napomáhá kráse… Spisovatelka Denisa Fulmeková napsala knihu Magická síla bylin, ve které představuje starobylé triky k věštbám, kouzlům a dalším možnostem, jak si přičarovat štěstí.
marianne.cz

Karty si vás najdou

Jenže není kartářka jako kartářka. Některé k výkladu používají speciální věštecké karty, jiné dávají přednost tarotovým kartám a najdou se také kartářky, které svůj pracovní nástroj "zdědily" po mamince nebo babičce. A stejně jako se liší karty jednotlivých kartářek, liší se také jejich schopnosti i samotný přístup k výkladu. Proto je důležité neházet všechny kartářky do jednoho pytle a pečlivě si rozmyslet, kdo si zaslouží vaší důvěru.

Podobného názoru je také Miluše K., která popisuje, že kartářka vám v první řadě musí „sednout“. „Dlouho mi trvalo, než jsem našla kartářku, které jsem doopravdy důvěřovala a cítila jsem, že mi chce pomoci,“ vypráví Miluše, která pokládá otázky tarotovým kartám už tři roky. Odlišnou zkušenost má Barbora Č., která kartářku aktivně nehledala. „Spíše si našla ona mě, a to při jedné rodinné oslavě.“

Výběr vhodné kartářky také usnadňuje internet, který je plný recenzí, nebo doporučení od blízkého člověka. Právě tímto způsobem si svou kartářku našel Oliver J.. „Mě k návštěvě kartářky vedla asi obecná zvědavost, kdy jsem přemýšlel nad tím, co se do budoucna může stát, nebo na co si má člověk dát pozor. Zároveň to bylo způsobeno tím, že jsem v té době byl čerstvě po rozchodu a zajímalo mě, jak to všechno dopadne, a jestli se k sobě ještě někdy vrátíme," vzpomíná Oliver, který kartářku navštívil společeně se svými dvěma kamarádkami. Také Monika M. vyhledala kartářku v době, kdy procházela náročným obdobím. "Možná jsem podvědomě čekala nějakou vzpruhu, že všechno dobře dopadne." 

Info ikona
Tarot

Hledejte návod, nikoliv odpovědi

Populární americká kartářka Patti Woods v rozhovoru pro Business Insider řekla, že většina klientů přijde a touží po definitivní odpovědi. „Nikdy vám ale nedám absolutně přesnou odpověď, protože každý má svobodnou vůli a schopnost změnit svou situaci,“ říká Woods a dodává, že člověk musí vnímat karty jako návod, nikoliv jako odpověď. „Když jsem byla poprvé u kartářky, tak jsem si v duchu myslela otázku, a následně otočila tři karty. Osoba, která mi karty vykládala, najednou začala mluvit o mé otázce tak, jako kdybych ji vyslovila nahlas. Bylo to pro mě velmi osobní, mluvila o mých rodičích i o budoucnosti, rozbrečela jsem se. Cítila jsem napojení mezi námi dvěma, bylo to silné. To byl úplně první moment, kdy jsem se s kartami setkala,“ vzpomíná Barbora Č. Když se jí zeptám, zda kartám doopravdy věří, souhlasně přikývne. „Je hezké na něco věřit, ne? Někdo věří v Boha, i když ho nikdy neviděl, tak proč já nemůžu věřit v tohle?“ 

Jak už bylo zmíněno, každá kartářka má své vlastní postupy výkladu karet. Oliver vzpomíná, že se ho kartářka před výkladem zeptala pouze na to, zda je ženatý, nebo vdovec. "Vůbec ji nezajímalo to, jestli s někým momentálně chodím, pouze chtěla vědět, jestli jsem v manželství. Ani na děti se neptala. Následně zamíchala karty, a potom karty rozložila na stůl a udělala dvě formy výkladu. V první řadě na sebe karty naskládala do takových vějířků, které se skládaly ze tří karet. Z toho řekla, jaký jsem a co mě v životě trápí. V druhé části výkladu položila karty vedle sebe a měl jsem prostor položit tři otázky." Oproti tomu Monika M. musela nejprve zavřít oči, a následně čekat, až kartářka navnímá její auru. "Pak jsem oči otevřela a kartářka začala mluvit. Nikdy jsme se neviděly a nic jsem jí o sobě neřekla, přesto hned řekla, v jakém rozpoložení se nacházím a co mě trápí. Nestačila jsem se divit, jak všechno, co říkala, sedělo," vypráví Monika. 

Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Přirozený vůdce, nebo hledač pravdy. Odhalte svůj osud podle jména a příjmení

Numerologie vašeho jména vám může pomoci odhalit váš osud a směr, kterým se ubírá váš život. Každé písmeno ve vašem jménu totiž nese číselnou hodnotu a s ní i vibraci, která odhaluje záměr vaší duše v tomto životě. Osudové číslo vám poskytne klíč k pochopení vašeho skutečného potenciálu a životního směru.
marianne.cz

Funguje to?

Zadejte do internetového vyhledávače, zda kartářky fungují, a během vteřiny se vám zobrazí nespočet různorodých odpovědí. Lidé, kteří mají pozitivní zkušenost s kartářkou, vypisují věštby, které se dříve nebo později staly skutečností. Zároveň se objevuje mnoho komentářů, ve kterých lidé označují kartářky za podvodnice s bujnou fantazií. 

"Na začátku výkladu mi kartářka řekla, že všechno, co vyřkne, se nemusí nutně stát. Říkala, že může jít o pouhou formu varování před danými věcmi. Mě v první části výkladu upozornila, že vidí možný úraz nohou, a doporučila mi, abych si na nohy dával pozor," říká Oliver. Na mou otázku, zda se mu vyplnil výklad karet, nedokáže najít jednoznačnou odpověď. "Kartářka mi řekla, že budu hodně bohatej. To se zatím nesplnilo. Zároveň jsem se ptal na rozchod a zda je definitivní. Ona mi řekla, že vidí, že jeden z nás dvou se na delší dobu odstěhuje do zahraničí a ve chvíli, kdy dojde k přestěhování, náš vztah nenávratně skončí," vybavuje si Oliver a dodává, že o tři měsíce později jeho bývalý přítel odletěl do Ameriky, kde dodnes žije. "To byla nejzajímavější věc, kterou mi řekla. Protože o mém bývalém příteli nic nevěděla." 

Návštěvu kartářky pozitivně hodnotí také Monika M., která říká, že zatím se jí všechno vyplnilo. "Je to až děsivý. Dokonce se vyplnily i věci, u kterých jsem si říkala, že se nikdy nemůžou stát. A ejhle, najednou se staly. Má zkušenost je tedy dobrá. Čekala jsem plácání obecných vzorců, které v podstatě mohou sedět na každého z nás, ale dostala jsem odpovědi na mé otázky a věštby, které se doopravdy vyplnily," říká Monika a dodává, že sezení u kartářky je zajímavá zkušenost, kterou rozhodně doporučuje

Důležitou roli v tomto ohledu může hrát také vnitřní přesvědčení. „Myslím si, že si lidé musí uvědomit, že pokud nebudou kartám čistě věřit, nikdy se odpovědi od karet nedozví. Pokud při výkladu budete myslet, že je to fraška, budou i odpovědi na vaše otázky pouhou fraškou,“ nabízí možný přístup Barbora Č. Na druhou stranu Patti Woods popisuje, že mezi její klienty patří nejen lidé, kteří kartám na 100 % důvěřují, ale také skeptici, pro které nejsou odpovědi karet dogma. „Podle mého názoru nabízím klientům bezpečný prostor, ve kterém můžou prozkoumat své myšlenky a získají nadhled,“ vysvětluje Woods a dodává, že čtení z tarotu je levnější než terapie, a zároveň objektivnější než konverzace s přáteli.

Mohlo by se vám líbit

Znamenají sny o těhotenství, že čekáte miminko, nebo souvisí s vaším těhotenstvím nějak jinak? Ne nutně, mají více významů

Pokud se vám zdá o těhotenství, nemusí to nutně souviset s tím, že čekáte miminko. Vlastně někdy to nesouvisí s těhotenstvím vůbec. Podle toho, jakou má sen podobu, může mít různé významy.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Byt
Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design: Navštivte domov plný elegance a klasických kousků

Dobrý nápad
Historie pudinku vás překvapí. Dřív to rozhodně nebyl instantní prášek v sáčku

Historie pudinku vás překvapí. Dřív to rozhodně nebyl instantní prášek v sáčku

Dům
Navštivte s námi jeden z nekrásnějších domů v Anglii: Rustikální poklad ze 17. století má stále čím inspirovat

Navštivte s námi jeden z nekrásnějších domů v Anglii: Rustikální poklad ze 17. století má stále čím inspirovat

Móda
Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit

Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit