Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Znamenají sny o těhotenství, že čekáte miminko? Ne nutně, mají více významů

Pokud se vám zdá o těhotenství, nemusí to nutně souviset s tím, že čekáte miminko. Vlastně někdy to nesouvisí s těhotenstvím vůbec. Podle toho, jakou má sen podobu, může mít různé významy.

Tereza Čaladi | 6. 08. 2023

Sny o těhotenství mohou být spouštěny různými faktory. Obvykle však nějakým způsobem souvisejí s vaším podvědomím, které v nich reflektuje něco, co se vám děje ve vašem bdělém životě. Podle Lauri Loewenberg, certifikované analytičky snů, jsou ovšem bezpochyby jedněmi z nejčastějších snů, na které se jí lidé ptají, jak řekla nedávno serveru VeryWell Mind. V rozhovoru zároveň rozebrala, co jednotlivé podoby snů o těhotenství vlastně znamenají.

Dekódování těhotenských snů

Těhotenské sny jsou velmi různorodé, obvykle je však lze vysvětlit ve dvou rovinách. Tou první je, že skutečně souvisí s těhotenstvím. Tou druhou, že se týkají něčeho nového ve vašem životě. Může se jednat o změnu, nápad či cíl, který ve vaší hlavě vzniká. Níže uvádíme jednotlivé situace, které mohou ve snu nastat, a vždy popisujeme, jak je Loewenberg v těchto dvou rovinách objasnila.

Někdo vám ve snu řekne, že si myslí, že jste těhotná, či se vám zdá, že jste těhotná

Pokud se snažíte otěhotnět a máte tento sen, může to být vaše tělo, které vám říká, že se tak stalo. Pokud se však nesnažíte otěhotnět, může to znamenat, že si ostatní všimnou něčeho nového, co se ve vašem životě momentálně děje.

Vy nebo váš partner vyjádříte ve snu touhu mít dítě

Pokud vy nebo váš partner vyjádříte touhu mít dítě ve svém snu, může to být vaše podvědomí, které vás připravuje na myšlenku založení rodiny. Ovšem v případě, že mít děti teď rozhodně nemáte v plánu, mít tento sen může znamenat potřebu investovat více času a úsilí do vašeho vztahu s partnerem nebo přidat do vašeho vztahu nový prvek, který mu pomůže růst, jako je nalezení nového koníčku, který můžete dělat oba společně.

Mohlo by se vám líbit

Záhadné záškuby během usínání. Odborník na spánek vysvětluje, proč k nim dochází

Už, už propadáte do sladké nevědomosti, když vtom vás ze spánku probudí nepříjemné škubnutí. Proč k tomuto projevu těla dochází? A jak na nekomfortní zážitek zapomenout a opět usnout?
marianne.cz

Někdo, koho znáte, je ve snu těhotný

Pokud je nějaká žena z vašeho okolí těhotná, je docela běžné, že se vám o tom následně zdá. Zejména pokud se jedná o někoho, kdo je vám blízký. Pokud se vám o této osobě zdá v souvislosti s těhotenstvím, přitom ve skutečnosti miminko nečeká, může to znamenat, že u ní vidíte nějaký růst či posun dopředu. Například pokud se jedná o kolegyni, vidíte, jak se ve své práci zlepšuje.

Ve snu se objeví cizí těhotná osoba

Sen s těhotnou cizinkou se může zdát bizarní. Sen se však pravděpodobně nějakým způsobem týká vás, i když to může být část vás samých, kterou zatím příliš neznáte. Pokud jste nedávno zjistila, že jste těhotná, může to označovat vás, ale ve snu dotyčnou vidíte jako cizí osobu, jelikož se s tímto novým stavem zatím nedokážete plně ztotožnit. Stejně tak tento sen může znamenat, že jste objevili třeba nějaký nový koníček, jako je například zahradničení. V takovém případě můžete snít o tom, že je těhotná cizí osoba, protože být zahradníkem pro vás byla dříve zvláštní představa.

Sny o porodu

To, že se vám zdá o porodu, je zcela běžné, když čekáte miminko. Je jasné, že na tento okamžik myslíte a vaše podvědomí vám ho tak ve snu připomíná. Pokud nejste těhotná, znamená to, že vaše tvrdá práce nyní přináší ovoce. Vidíte-li ve snu rodit někoho jiného, nejspíš jste byli svědky a inspirovali se jejich tvrdou prací.

Sen o potratu

Tento sen je velmi častý, když jste těhotná. Podle studie z roku 2016 jsou ve skutečnosti noční můry tohoto typu a narušený spánek běžnými příznaky těhotenství, zejména v posledním trimestru. Sen o ztrátě těhotenství není nutně ukazatelem toho, co přijde, ale spíše vyjádřením vašich obav, zvláště pokud zažíváte své první těhotenství nebo vysoce rizikové těhotenství. A tyto obavy vaše podvědomí ve snu ventiluje. Pokud ve skutečnosti těhotná nejste, sen o ztrátě těhotenství by mohl představovat nápad, projekt nebo cíl, který v reálném životě nevyšel.

Mohlo by se vám líbit

Jaké je vědecké vysvětlení déjà vu? A je v pořádku, když ho zažíváte často?

Působí to jako nadpřirozený jev. Člověk se náhle ocitne v situaci, o níž má pocit, že v ní již byl, ale nebyl. Co za tím tedy je? Magie to není.
marianne.cz

Těhotenská kalkulačka
- termín porodu

Vyberte metodu

Vaše odhadované datum porodu je:


Zdroj článku

Související články

Dobrý nápad
KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

Krása
Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Dům
Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci

Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci

Móda
Konec tichého luxusu: Přetvořte svou kabelku ve stylu Jane Birkin a dejte jí osobitý vzhled

Konec tichého luxusu: Přetvořte svou kabelku ve stylu Jane Birkin a dejte jí osobitý vzhled