Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

10 fotografií, které dokazují, jak neobyčejný vztah měli John Lennon a Yoko Ono

Info ikona
John Lennon

Poprvé se setkali v listopadu 1966 v londýnské galerii, kde Yoko připravovala svoji výstavu. John Lennon toto setkání později popsal, jako když se srazí dva jedoucí vlaky. Tím odstartoval velký láskyplný příběh a my vám ho nyní díky těmto deseti fotografiím přiblížíme.

Eliška Vrbová | 9. 10. 2021

John a Yoko se vzali ani ne tři roky od jejich prvního setkání. Oba byli oblečení v klasickém stylu 60. let - Yoko měla bílé minišaty a velký klobouk, John k ní ladil v bílém blejzru a roláku.

Mohlo by se vám líbit

Před několika lety zveřejnila Yoko na svém Instagramu jejich svatební fotografii s tímto popiskem: "Brali jsme se s Johnem 20. března 1969. Přesně před 46 lety. Když nám někdo řekl, že jsme se vlastně vzali na první jarní den, podívali jsme se na sebe a řekli jen 'Wow!'."

V roce 1970, pouze rok po svatbě Johna s Yoko, se rozpadli Beatles. Od té doby se traduje mnoho spekulací, jestli v rozpadu kapely hrála Yoko Ono nějakou roli. Po definitivním odchodu z Beatles začal John s Yoko spolupracovat na několika hudebních projektech. Jejich poslední společné album Double Fantasy vyšlo pouhé tři týdny před tím, než byl John Lennon zastřelen.

Album se setkalo s obrovskou vlnou pozornosti, protože celých pět let před jeho vydáním držel John kariérní pauzu, aby se mohl starat o syna Seana.

V galerii si můžete prohlédnout deset ikonických fotografií dvou výjimečných osobností Johna Lennona a Yoko Ono.

Love is real, real is love