Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

4 varovné signály, které na začátku randění nepodceňujte

Začala jste randit a vypadá to, že jste konečně našla parťáka pro život. Velká touha po partnerovi a zamilovanost však dokáže ospravedlnit situace, u kterých naopak potřebujete zbystřit. Některé partnerovo chování vás totiž doslova trkne a takový trk prozradí, jaký muž ve skutečnosti je a co od něj můžete v budoucnu očekávat.

Kateřina Chytra | 17. 09. 2023

S jakými lidmi se stýká?

Mezi své přátelé většinou řadíme lidi, se kterými jsme si v lecčem podobní. Všimněte si, jaké společné hodnoty sdílí váš přítel se svými kamarády. Jestliže jeho kamarád holduje nevěrám a váš protějšek ho v tom ještě podporuje či obhajuje, zbystřete. Vyjadřuje tím totiž své skutečné hodnoty, které před vámi zatím cenzuruje. Teď vás miluje, ale až nastoupí ve vašem soužití neshody, o jaké hodnoty se bude opírat?

Vztahy v jeho rodině 

Vztahovost se učíme a odkoukáváme v primární rodině. A právě ta má největší vliv na to, jak své vztahy tvoříme a prožíváme. Vnímejte, jaké vazby v rodině vašeho přítele panují. Určitě nejde o to, aby byly ideální, ostatně každá rodina má svou třináctou komnatu. Důležité je, jaký postoj k rodičům a rodinné situaci váš partner zaujímá. Možná si ho matka k sobě příliš poutá – dovoluje to, je mu to příjemné, nebo se proti tomu vymezuje? Vyzdvihují v jeho rodině pouze muže, naopak ženy mají tendenci zesměšňovat? Všimněte si, jestli hraje s rodiči stejnou hru, nebo se dokáže ohradit? Podobné postoje totiž budou hrát prim i ve vašem partnertsví.  

Mohlo by se vám líbit

8 typů toxických matek, které ničí dětskou duši

Říká se, že ženy jsou ze své podstaty uzpůsobeny k tomu, aby své potomky bezpodmínečně milovaly, ujišťovaly a podporovaly. Existují ale i matky, které to neumí.
marianne.cz

Jak se zachová při nečekané události?

Když jde vše hladce, umí být veselý a klidný každý! Skutečná vyrovnanost se ovšem pozná až ve chvíli diskomfortu a překvapivých situací. Všímejte si, jak se chová váš nový přítel, když stojíte v koloně aut, když v restauraci čekáte dlouho na jídlo, když máte potíže na hotelu... Je klidný, nervózní nebo arogantní? Vybouchne jak papiňák? A dokáže po vybuchnutí zase najet do normálu, nebo má zkaženou náladu do konce večera a negativisticky frfňá? Ve vašem společném soužití budou přicházet i výzvy a podle těchto reakcí můžete snadno odhadnout, jestli a jak vám bude oporou.

Jak mluví o bývalé partnerce

Tady obzvlášť zbystřete! Jestliže váš nový partner mluví o své bývalé partnerce sprostě, hanlivě, svaluje na ni veškerou vinu, pak z takového chování můžete číst neúctu k ženám a také, že není schopen převzít ani částečnou zodpovědnost za vztah. A pokud takových žen ve svém životě vyjmenuje víc, proč byste neměla být časem další v řadě? Naopak, pokud dotyčného už před vámi podvedly tři partnerky a on je chudák na vše sám, zraněný a zrazený. Pak si zřejmě hoví v roli oběti, a je dost možné, že mu bude chybět i mužská sexuální síla. 

Mohlo by se vám líbit

Když se ze vztahu vytrácí radost a nastupuje strach. Terapeut Daniel Baumruk o toxickém vztahu

Slovo "toxický" je poslední dobou poměrně nadužívané. V jakých souvislostech ale mluvíme o toxicitě ve vztahu? A dá se tento problém řešit? Nejen o tom jsme si povídali s terapeutem Danielem Baumrukem.
marianne.cz

Vedle rozsáhlých uvedených čtyř oblastí si můžete také všímat témat, jako je dochvilnost, bydlení, pořádkumilovnost, vztah ke zvířatům, apod. Všechno to jsou oblasti, ze kterých můžete číst, co se skrývá u vašeho partnera pod povrchem. Neznamená to, že byste neměla dát vztahu šanci, když trk přijde. Spíš si ho všimněte a na vzniklý impuls reagujte. Když se vám něco nezdá, ptejte se, oponujte, chtějte vysvětlení. Pole se tak mezi vámi vyjasní a z jeho reakcí poznáte, jestli má smysl ve vztahu pokračovat, nebo je lepší ho utnout hned na začátku.

O autorce:

Mgr. Kateřina Chytra, koučka a celostní terapeutka, která již od roku 2012 podporuje ženy na jejich cestě za harmonickými a autentickými vztahy. V praxi jí pod rukama prošly stovky klientek, vedla v Praze workshopy na témata Vytvořte si harmonický vztah, Emoční programování, Komunikace ve vztazích, Energetické a meditační techniky. Vztahovost školila v rámci Školy koučů Pure mind a předávala tak své zkušenosti dalším koučům. Spolu s manželem se spolupodílela na pořádání festivalu Vědomého manželství a na meditační akci Ticho pro mír. Dnes žije na chalupě na Vysočině a vychovává s manželem čtyřletého syna. Své klientky provází individuálně v online terapiích nebo v online Trapeutických meditacích. Najdete ji na www.chytraterapie.cz nebo na sítích.

Mohlo by se vám líbit

„První roky života je pro nás nejdůležitější vztah," říká psychoterapeut Martin Zikmund

Když se nám narodí miminko, chceme pro něj obvykle to nejlepší. Co nejlepší sedačku, kočárek, postýlku, kosmetiku, hračky, stravu, školku atd. To, na čem u dítěte ale opravdu záleží a co naprosto zásadním způsobem určuje jeho fyzické a psychické zdraví ale i to, jaké bude mít celý život vztahy, včetně vztahu k sobě, je vztah k tzv. primární pečující osobě – u nás obvykle matce. Co je pro malé dítě opravdu důležité a jak se na to soustředit?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Nejlépe oblékané páry světa: 5 dvojic, které vás naučí, jak stylově ladit s partnerem

Nejlépe oblékané páry světa: 5 dvojic, které vás naučí, jak stylově ladit s partnerem

Životní styl
Proč starší ženy často chtějí mladšího partnera? Jedním z důvodů je nová energie a touha po změně

Proč starší ženy často chtějí mladšího partnera? Jedním z důvodů je nová energie a touha po změně

Zábava
Kvíz: Vyznáte se dobře v mužích Carrie Bradshaw? Zjistěte, zda víte, před kým upřednostnila pana Božského

Kvíz: Vyznáte se dobře v mužích Carrie Bradshaw? Zjistěte, zda víte, před kým upřednostnila pana Božského

Rodina a děti
Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy