Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Jedna věc, kterou se princezna Kate ve výchově inspirovala od princezny Diany

Princezna z Walesu má zítra narozeniny a kromě toho, že zvládá skvěle svou oficiální roli princezny, je úžasná i ve své roli maminky. V jednom konkrétním aspektu přitom princovi Williamovi připomíná jeho maminku a on ji za to ještě více zbožňuje.

Tereza Čaladi | 8. 01. 2024

V dnešní době existuje opravdu velké množství výchovných stylů – namátkou lze zmínit respektující výchovu, protektivní výchovu nebo genderově neutrální výchovu. Je samo o sobě těžké vybrat způsob, jakým se v rodičovství řídit...a je to o to složitější, když jste členem královské rodiny. Mnozí říkají, že princezně Dianě je podobná spíše Meghan Markle. My jsme ale odhalili, že konkrétně v jedné věci by si princezna Diana sedla i s Kate. A vzhledem k tomu, že má současná princezna z Walesu zítra narozeniny, rádi bychom na to poukázali.

Jako normální děti“

Princezna Kate je oficiálně členkou královské rodiny od roku 2011, kdy se provdala za prince Williama. Dva roky po svatbě se jim narodil první potomek, prince George, a dnes je princezna již trojnásobnou maminkou. Své děti vede k jejich budoucím rolím v královské rodině, ale zároveň se jim snaží dopřát klasické dětství a vychovávat je jako normální děti. Což bylo i gró princezny Diany.

Louis, George i Charlotte tak chodí do klasické školy. Od září všechny tři děti konkrétně navštěvují Lambrook School, kam přešly potom, co se přesunuly z Londýna do Windsoru. Do školy je přitom sama vozí, vyzvedává a snaží se, aby trávili většinu večerů společně jako rodina. Podle magazínu People jim nevadí se trochu „ušpinit“ a společně si běžně například hrají venku, připravují pizzu nebo jejich děti běhají po době a zpívají, jak zmínil v rozhovoru v roce 2021 princ William. To, že děti působí jako „normální děti“ potvrdil i fotograf Josh Shinner, který je autorem jejich vánoční fotografie.

Princezna Diana se se svými syny snažila trávit také co nejvíce času, co to šlo. Vzala je například na lyže, do McDonaldu a dokonce jim dávala kapesné, aby si uvědomovali hodnotu peněz. Ale vzhledem k tomu, že sama vyrůstala v aristokratické rodině, bylo to o něco více „šroubované“ než u princezny Kate.

Mohlo by se vám líbit

10 důkazů, že princezna Diana byla skvělou matkou

Princezna lidu, módní ikona i milující matka. Princezna Diana by dnes oslavila 59. narozeniny, a my si troufáme tvrdit, že by narozeninový dort krájela v obklopení svých synů Harryho a Williama. Nahlédněme proto do minulosti, a připomeňme si, jak skvělou matkou Lady Di byla.
marianne.cz

Dětství princezny Kate

Kate je nejstarší ze tří dětí Carole a Michaela Middletonových a vyrůstala ve vesničce Bucklebury. Díky tomuto prostředí si vyvinula lásku k přírodě a k aktivitám, které se s ní pojí. Věnovala se například „boulder hoppingu“ v Lake District, kdy skáčete z jednoho velkého kamene na druhý. A její silné spojení s přírodou trvá doteď. V rozhovoru v roce 2020 v rámci podcastu Happy Mum, Happy Baby řekla, že je nejšťastnější, když je s rodinou venku na venkově a všichni se mohou zašpinit „čistou špínou“.

Princ William a princezna Kate se „vědomě vydali dosáhnout pocitu normálnosti,“ říká blízký zdroj, a páru bylo výslovně povoleno královnou Alžbětou II. a tehdejším princem Charlesem soustředit se na rodinu nad královské povinnosti. Své děti ale připravují zodpovědně na jejich budoucí role. Princ George se velmi brzy dozvěděl, že bude jednou králem a jeho sourozencům je připomínáno, aby se na veřejnosti chovali slušně, i když si v některých případech neodpustí své sourozenecké hrátky.

V galerii si můžete prohlédnout momenty, které byly zachyceny foťákem a v nichž princezna Diana a princezna Kate přistupují k dětem stejně. Podle vnitřního zdroje People princ William přístup Kate k výchově naprosto miluje.

Podobné přístup k dětem princezny Kate a Diany
Mohlo by se vám líbit

15 momentů, kdy se Kate oblékla podobně jako princezna Diana

Od květinových šatů, kohoutí stopy až po téměř identické kabáty nebo společenské róby. Zdá se, že princezna z Walesu svou volbou oblečení vzdává hold princezně Dianě.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Móda
Barva šatů, kterou nikdo nečekal: Princezna Kate představila na Wimbledonu nový trend pro léto 2024

Barva šatů, kterou nikdo nečekal: Princezna Kate představila na Wimbledonu nový trend pro léto 2024

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Krása
Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody