Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Co dělat v případě, že vám váš partner už nepřijde atraktivní

Můžete toho druhého milovat, ale jednoduše mezi vámi vymizí sexuální napětí, které tam bylo dříve. To ovšem neznamená, že se musí jednat o konec vztahu. Dá se obnovit.

Tereza Čaladi | 13. 09. 2022

Nejspíš se nic nevyrovná začátku vztahu, kdy to mezi vámi a vaším novým partnerem jiskřilo, vzájemně jste se objevovali a měli pocit, že už nejde být šťastnější. Ale nic netrvá věčně a i když ve vztahu může přetrvávat zamilování, tyto ohňostrojky, které jste pociťovali na začátku, mohou jednoduše vyprchat. Někdy je to chvilkový problém, jindy může působit trvale a je těžké ho překonat. Není to ale nemožné. Níže vám přiblížíme 3 kroky, jak na to.

1. Zjistěte proč

Intimní bod mrazu může přijít tak nějak sám a vy to ani nevnímáte, proto možná máte pocit, že žádný důvod nemá. Ale může za tím stát hned několik věcí. A předtím, než jej začnete nějak řešit, musíte zjistit, z čeho pramení.

Jednak to může být tím, že před sebou s partnerem navzájem až příliš zpohodlníte. Je jasné, že když s někým začnete bydlet, tak nebudete každý večer nosit saténové pyžamo a občas vás uvidí s maskou na obličeji. Ale může se i stát, že se o sebe přestanete starat úplně – chodíte pouze v teplákách, vlasy si myjete jen když je to nutnost a celkově nesportujete tolik jako dřív a nejíte tak zdravě, protože máte pocit, že už nepotřebujete být ve formě, abyste někoho ohromili. A tak se jednoduše nepřitahujete tak jako dřív z fyzických důvodů. Může se to ale týkat koníčků celkově. Možná jste přestali dělat to, co vás naplňovalo a dělalo šťastnými, a teď se spolu ve vztahu začínáte nudit. Je nutné cítit s vaším partnerem stabilitu a bezpečí, ale zároveň se bavit – ve vztahu i mimo něj. V neposlední řadě může jít o to, že se celkově o vztah přestanete starat (berete ho automaticky), nebo to mezi vámi jednoduše přestane fungovat. Pokud vám chybí emoční intimita, pak je jasné, že nebude skvělá ani ta fyzická.

2. Upřímně se o tom pobavte

Tenhle krok může znít hrozně a rozhodně tím nemyslíme, ať jdete za svým partnerem a jednoduše mu řeknete, „už se mi nelíbíš“. Upřímnost je v tomto případě klíčová, ale je důležité to udělat citlivě. Neobviňujte toho druhého, zkuste k tomu přistoupit s otevřenou myslí a ochotou zlepšit vztah a tak to i podat. Řekněte mu, jak jste nad tím přemýšleli, k čemu jste došli a zajímejte se o to, jak to vnímá on.

3. Najděte společně řešení

Řešení se výrazně odvíjí od důvodu. Pokud je váš problém čistě fyzický a váš protějšek to vnímá stejně, můžete se rozhodnout, že společně začnete zdravě jíst, cvičit a pracovat na sobě. Jedná-li se o to, že jste se omrzeli a začínáte se ve vztahu nudit, existuje celá řada řešení, jak obnovit romantiku – začněte spolu znovu chodit na rande, svěřte se jeden druhému s tím, co vás vzrušuje, a celkově vyzkoušejte něco nového. V případě, že za tím stojí to, že máte celkově krizi ve vztahu, o to více je potřeba ji probrat. Není dobré ji přecházet. Upřímnost, i kdyby se měla překlopit v hádku, pomáhá uvolnit napětí a vyčistit vzduch. Pokud zlepšíte vaši emoční intimitu, zlepší se i ta fyzická.

Mohlo by se vám líbit

Když se partner stane vaším koníčkem aneb Proč je důležité mít i jiné zájmy

Všude slýcháme, že je důležité, aby ti dva, co se dají spolu dohromady, měli něco společného. A jistě, je to podstatné. Ale dělat spolu úplně vše také není to nejlepší.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Nejlépe oblékané páry světa: 5 dvojic, které vás naučí, jak stylově ladit s partnerem

Nejlépe oblékané páry světa: 5 dvojic, které vás naučí, jak stylově ladit s partnerem

Životní styl
Proč starší ženy často chtějí mladšího partnera? Jedním z důvodů je nová energie a touha po změně

Proč starší ženy často chtějí mladšího partnera? Jedním z důvodů je nová energie a touha po změně

Zábava
Kvíz: Vyznáte se dobře v mužích Carrie Bradshaw? Zjistěte, zda víte, před kým upřednostnila pana Božského

Kvíz: Vyznáte se dobře v mužích Carrie Bradshaw? Zjistěte, zda víte, před kým upřednostnila pana Božského

Rodina a děti
Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy