Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Den matek v redakci Marianne: Co vzkazujeme svým maminkám?

Říká se, že porod je jediné rande naslepo, kdy zaručeně potkáte lásku svého života. Tak si to na Den matek v neděli 9. května určitě připomeňte.

Šéfredaktorka Monika Mudranincová (53) a její dcera Kristýna (24)

Info ikona
Monika a Kristýna Mudranincovy

Mami, a ty fakt myslíš, že ti někdo uvěří, že jsem tvoje? Vzhledově jsme každá jiná. A přitom stejná, nebo ne? Ty jsi vřelá, něžná, empatická, zranitelná, přidrzlá a autentická. Na světě ale není moc autentických lidí, že? No, ty jsi jedna z nich, i když si to možná sama ani neuvědomuješ. Jsi upřímná a máš srdce na dlani. V mém životě hraješ hned několik rolí. Jsi nejlepší kamarádka, motivační řečnice, opora v nesnázích a hlavně největší vzor. Vzor úspěšné ženy, která se sama dostala z Děčína až na vrchol. Každému bych přála někoho takového v životě mít. Nevím, co bych bez tebe dělala. Všechno nejlepší ke Dni matek!

Editorka a zástupkyně šéfredaktorky Petra Šroubek Pohlová (44) a její dcera Ela (5)

Info ikona
Petra Šroubek Pohlová

„Máma je hodná a vtipná, ale nechci být jako ona. Chci být malá a hrát si s panenkama,“ odbyde mě moje dcera, když investigativně vyzvídám, jestli ve mně vidí vzor. To já ji jako vzor rozhodně vnímám. Na rozdíl ode mě má výrazně extrovertní povahu a zavést small talk na jakékoli téma jí trvá asi tak dvě vteřiny. Prostě vystřelí „ahoj, já jsem Elinka Švvvoubková, jak se máš, budeme spolu kamavádit?“ – a neodolá nikdo. Velká škola.

Produkční Klára McMahon (34) a její maminka Blanka (63)

Info ikona
Klára McMahon

Když jsme malí, většinou ke svým maminkám vzhlížíme. I já jsem nedávno našla zápis v mém deníčku z dětství, kde si stěžuju na příšernou nemožnost celého světa a zdůrazňuji: „Jediná bezchybná je máma. Je a vždycky bude.“ Jaké bylo ale mé překvapení, když mi v patnácti nechtěla dovolit propíchnout si nos a potetovat se, abych byla jako můj tehdejší idol Christina Aguilera! Jak jsem dnes vděčná, že mi to tenkrát nedovolila! Mami, jsem moc ráda, že Tě mám.

Kosmetická redaktorka Markéta Vörös (32) a její maminka Alena (55)

Info ikona
Markéta Vörös

Jako teenager jsem byla na ránu. No, jen si vzpomeň. Nechala jsem si propíchnout nos i jazyk, obarvila vlasy narůžovo a následně si půlku hlavy vystříhala nakrátko. A co teprve ta posprejovaná zeď v pokoji! Na rovinu, neměla jsi to se mnou jednoduchý. Někdy jsi byla lehce hysterická (to jsem naštěstí nezdědila), ale máš můj obdiv, mami. Jsi neskutečně silná, tolerantní, máš srdce na dlani a pro ostatní by ses rozdala. Vše nejlepší k svátku!

Módní redaktorka Eliška Vrbová (26) a její maminka Vladimíra (49)

Info ikona
Eliška Vrbová

Podobu jsme s bráchou zdědili po tátovi, a tak s oblibou říkáš, že máš cizí děti. Ale čím jsem starší, tím jasnější mi je, že ani tebe zkrátka nezapřu. Možná se mi brzy taky začnou prohýbat police pod skleněnými vázami, a že si nejradši pouštím filmy a seriály, které jsem viděla už stokrát, vědí všichni moji kamarádi. Tak mami, všechno nejlepší nejen ke Dni matek, ale taky k těm červnovým kulatinám!

Lifestyle redaktorka Eva Kadavá (44) a její maminka Eva (75)

Info ikona
Eva Kadavá

Až při pátrání po krabicích s fotkami mi došlo, že nemáme jedinou společnou fotku a v době uzávěry okresů není možnost to napravit. Vybrala jsem tedy tu, jejíž poselství vnímám jako nejsilnější. Mí rodiče spolu vydrželi třiapadesát let. V době rychloobrátkových vztahů malý zázrak. I když nebylo vše zalito sluncem, naučilo mne to, že člověk nemůže balit kufr u první překážky. A za to díky!

Online redaktorka Alžběta Rybářová (25) a její maminka Jitka (51)

Info ikona
Alžběta Rybářová

Čím dál více jsem ti podobná. Čím dál častěji používám tvoje věty. A čím starší jsem, tím více si vážím všeho, co pro mě děláš. Zatímco ostatní říkají „doufám, že nebudu jako moje matka“, já pevně věřím, že jednou budu alespoň zčásti jako ty! Hodná, empatická a vždycky připravená pomoci. Mám tě moc ráda! Abika

Grafička a obrazová redaktorka Monika Majarová (30) a její maminka Alena (60)

Info ikona
Monika Majarová

Vzpomínáte si na králíčka Duracell? Tak ten asi nejvíc vystihuje moji mamku. Její nevyčerpatelná energie je obdivuhodná. Nejvíc si na ní vážím její dobrosrdečnosti a optimismu, ale její snaha vše řídit a smysl pro pořádek mě občas nadzvedávají ze židle. Přesto ji miluju. Bezpodmínečně! Tak všechno 
nejlepší ke Dni matek, mami.

Online editorka Karolína Peřinová (27) a její maminka Markéta (50)

Info ikona
Karolína Peřinová

Mé mámě jsem čím dál víc podobná. Ne vždy tomu tak bylo. Když jsem byla malá, říkali mi, že jsem hezký chlapeček. Bylo to zřejmě i mým účesem à la kladenská deka, který v tu dobu byl sice populární, ale ne na holčičkách. Dnes už si mě naštěstí s Jardou Jágrem nepletou, zato mi často říkají, že jsem celá máma, a to je pro mě ten největší kompliment. Tak všechno nejkrásnější k svátku, mami! Tvá Kajka.  

Mohlo by se vám líbit

JITKA SCHNEIDEROVÁ A DCERA SOFIE ANNA: Poprvé spolu

V Marianne máme velkou radost, že se herečka Jitka Schneiderová rozhodla představit svou talentovanou dceru Sofii Annu právě na našich stránkách. V čem jsou stejné, v čem jsou jiné a proč s nimi puberta vůbec nic nedělá?
marianne.cz

Související články

Životní styl
Terapie pomocí umění: Abstraktní malba vám pomůže vyplavit emoce a přijmout své já. Poradíme vám, jak s ní začít

Terapie pomocí umění: Abstraktní malba vám pomůže vyplavit emoce a přijmout své já. Poradíme vám, jak s ní začít

Životní styl
Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Životní styl
Top restaurace v Praze podle redakce: Láká vás opojná chuť neaopolské pizzy, nebo nezaměnitelná vůně brazilských steaků?

Top restaurace v Praze podle redakce: Láká vás opojná chuť neaopolské pizzy, nebo nezaměnitelná vůně brazilských steaků?

Životní styl
Když práce od 9 do 5 není nic pro vás: Jak se stát digitální nomádkou krok za krokem

Když práce od 9 do 5 není nic pro vás: Jak se stát digitální nomádkou krok za krokem