Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Glamping: Objevte kouzlo luxusního stanování

Info ikona
Glamping

Rádi navštěvujete zajímavá ubytování, ale zároveň chcete mít přírodu na dosah? Pak bude glamping vaší novou letní zábavou. Tenhle trend si zamilovali lidé po celém světě a nyní nastal čas, aby si získal i vaše srdce. O co se vlastně jedná a kde v Česku najdete nejhezčí glampingová místa?

Veronika Lechnerová | 19. 07. 2022

Co je to glamping?

Slovo glamping je složeninou dvou anglických slov. Konkrétně „glamorous“, což znamená okouzlující a „camping“, které snad ani není třeba překládat. Jedná se tedy o jedinečný styl stanování, který je velmi často ovoněn luxusem a exkluzivitou. Pod glampingem si můžete představit přepychové teepee s manželskou postelí, radiátorem a dřevěnými komodami, ke kterému je přidružena soukromá sauna a vířivka. Stejně tak na vás ale při hledání glampingových míst vyskočí třeba dřevěný domeček v korunách stromů nebo prosklená maringotka. Zkrátka a dobře, co se týče glampingu, fantazii se meze nekladou.

Mohlo by se vám líbit

Glamping Brdy

Jedním z nejhezčích glampingových míst v Česku je bezpochyby glamping Brdy. Jak už název napovídá, jedná se o kouzelné ubytování přímo v srdci Brd, které vás hned na první pohled učaruje malebnou atmosférou a vlastním wellness zázemím. Glamping tvoří velký stan, ve kterém najdete manželskou postel, koupelnu a pár skříněk. Těšit se ale můžete také na venkovní sud, který je plný slané vody. V něm si rádi odpočinete poté, co opustíte vyhřátou saunu. Pokud byste ale nechtěli zůstat jen ve stanu, můžete se vydat na výlet například na Třemšín nebo do centra Rožmitálu pod Třemšínem. V letních měsících vás nemine také houbaření a sbírání borůvek.

Glamping Míleč

Vždy jste toužili po tom, probudit se uprostřed lesa, ale zároveň mít nohy v posteli? Glamping Míleč vám tuto touhu splní během jediné noci. Kouzelný stan se nachází přímo uprostřed lesa. Jedna z jeho plachet je průhledná, takže první, co ráno spatříte, je výhled do okolní zeleně. Nemluvě o tom, že budete spát v nadýchaných peřinách obklopeni ručně vyráběným dřevěným nábytkem. Pokud toužíte po ještě příjemnějším relaxu, můžete vyzkoušet aromaterapeutické vůně, nebo si přímo do stanu objednejte masáž. Aby toho nebylo málo, k snídani vám paní majitelka připraví horký bylinkový čaj a domácí ovesnou kaši.

Glamping Luhačovice

Skrytá chaloupka kousek od lázeňského městečka Luhačovice? Takhle by se dalo popsat místní glampingové místo, i když to zdaleka neobsáhne všechny jeho přednosti. Malá chatka disponuje prosklenými střešními okny, večer vás tak ukolíbá pohled na zářící hvězdy, a do nového rána vás probudí vycházející slunce. V chatce najdete také malou kuchyňku i vlastní koupelnu. O snídani připravenou z lokálních surovin se postará majitelka chaloupky. Nemluvě o čerstvé kávě z luhačovické pražírny, kterou si s chutí vychutnáte na terase domečku. Na výlet se můžete vydat do místních lesů, nebo vyrazte na luhačovickou kolonádu pro teplý lázeňský oplatek.

Zdroj: autorský článek

Mohlo by se vám líbit