Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

I král se někdy utne aneb Přešlapy krále Karla III.

Reputace krále Karla III. byla vcelku poskvrněna, když vyšla najevo jeho aféra během manželství s princeznou Dianou. To ale není jediný vroubek v jeho minulosti, kterého se dopustil.

Tereza Čaladi | 2. 05. 2023

Nikdo není dokonalý. Ale když jste král, lidé si vašich přešlapů všímají více. Zde jsou některé z těch, které se přihodily králi Karlu III., který bude oficiálně korunovaný králem Spojeného království už tuto sobotu, 6. května.

Poprvé byl zachycen, jak pije alkohol, ve 14 letech

Ve Velké Británii je alkohol legální od 18 let, stejně jako v České republice. Ale i tam jej spoustu lidí mladšího věku porušuje a princ Charles nebyl výjimkou. V rozhovoru pro Vanity Fair přiznal, že si ve 14 letech, když ho vzali spolužáci do vesnické hospody, objednal třešnovici, jelikož ji už ochutnal na střelnici a znal ji. To, k jeho smůle, zachytil paparazzi.

Únik intimního telefonátu a odhalení aféry

V roce 1992 unikl záznam soukromého telefonického hovoru mezi Charlesem a Camillou z roku 1989. Podle Los Angeles Times byl nahrán amatérským rádiovým nadšencem, který jej zachytil na high-tech skenovacím zařízení.

Řešili v něm velice intimní téma sexuální povahy. Jak se ukázalo ve skutečném přepisu (sdíleno serverem TIME), Charles řekl Camille, že by si přál, aby mohl žít v jejích „kalhotech“, aby jí byl neustále nablízku. Odpověděla, že princ by se mohl reinkarnovat jako „pár kalhotek“, na což zavtipkoval, že když zná své „štěstí“, místo toho skončí jako tampon. Netřeba dodávat, že svět byl šokován, když se dozvěděl o Charlesových pozdních nočních telefonických rozhovorech s jeho bývalou přítelkyní.

V té době byl Charles ještě ženatý s princeznou Dianou a i Camilla Parker Bowles byla se svým tehdejším manželem. Tento incident odhalil jejich poměr, který trval několik let. A ačkoli nebyl nutně důvodem rozvodů Charlese a Camilly, načasování úniku je jistě podezřelé. Obsah hovoru se dostal do tisku na začátku roku 1993, tedy brzy poté, co Charles a Diana oznámili odloučení v prosinci 1992. Rozvedli se v srpnu 1996.

Mohlo by se vám líbit

Kdo je Camilla Parker Bowles alias královna choť Camilla?

Všichni ji znají jako bývalou milenku Karla III. a současnou královnu choť, málokdo ale zná její životní příběh. Podívejte se s námi na to, z jaké rodiny pochází, jaké jsou její záliby i čeho se nejvíce bojí.
marianne.cz

Zároveň tím, že se v roce 2005 oženil s Camillou, porušil hlavní královské pravidlo. K jejich svatbě došlo 9. dubna 2005. Sňatkem s Camillou, která se v roce 1995 rozvedla se svým bývalým manželem Andrewem Parkerem Bowlesem, Charles porušil hlavní královské pravidlo. Podle History.com bylo kdysi považováno za tabu pro členy královské rodiny vzít si rozvedenou osobu.

Faux pas s emisemi

V roce 2020 navíc na přednášku o snižování emisí v leteckém průmyslu, která se konala v Cambridge a kam letěl z Highgrove, což je vzdáleno 125 mil (200 kilometrů), vyrazil soukromou helikoptérou. Kdyby cestoval autem, množství vyprodukovaných emisí mohlo být zhruba desetinové. Washington Post ho tak označil za „muže s extrémním bohatstvím a významnou uhlíkovou stopou vystupujícím proti globálnímu oteplování“.

Marianne je i na socialních sítích: Rozhovory s osobnostmi
Mohlo by se vám líbit

Král Karel III. a 15 věcí, které o něm nevíte

Britský král Karel III. prožil většinu svého života na očích veřejnosti. Měli bychom tak o něm teoreticky vědět první poslední. V životě panovníka je ale mnohem víc zajímavostí, než se na první pohled zdá. Jeho Veličenstvo má několik překvapivých návyků, dovedností a zálib, o kterých většina veřejnosti ani netuší. A musíme říct, že jsou všechny dost sympatické. Které z nich jsou ty nejzajímavější?
elle.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení