Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Životní styl

Kolik sexu je normální?

Info ikona
Kolik sexu

Ruku na srdce, kterou z nás nikdy nenapadlo srovnat svůj sexuální život s ostatními? Kolikrát jste přemýšlela, jestli jste s partnerem v tomto ohledu dostatečně aktivní? Pojďme se blíže podívat na to, kolik sexu je tak akorát. A dá se vůbec na tuto otázku odpovědět?

Promotion
Promotion
Iva Hadj Moussa | 20. 01. 2021

Až do svých třiceti let jsem žila skoro jako jeptiška. Pak jsem potkala Jaroslava a zbláznila se do něj i do sexu. Měla jsem pocit, že jsme stvořeni jeden pro druhého. Zpočátku našeho vztahu jsme spolu spali i několikrát denně. Jak se říká, dělali jsme to jako králíci. Asi nikdy nezapomenu na to, jak jsme to během filmu Zachraňte vojína Ryana zvládli třikrát. A jednou jsme cestou vlakem do Budapešti byli tak nadržení, že jsme se museli zamknout do záchodové kabinky,“ vzpomíná na bouřlivé období kamarádka Marcela.

Jak její love story pokračovala? „Potom z těch všech našich radovánek vzešlo jedno dítě, druhé, třetí. A teď? Teď jsme rádi, když si na sex uděláme čas jednou měsíčně. Z králíků se staly líné pandy,“ dodává hořce Marcela, které je teď 42 let a pořád je to, slovy chlapů od nás z vesnice, „šťabajzna“.

Než se k tomu dokopeme

A stojí pak ten sex aspoň to za to? vyptávám se zvědavě. „Jasně že stojí! Když spolu pak ležíme v posteli a celí šťastní se objímáme, vždycky mě napadne – proč to spolu vlastně neděláme častěji? Jenže pak zase plynou týdny plné starostí a prosté sexu, než se zase k něčemu dokopeme.“

Tvoří Marcela s Jaroslavem výjimku, nebo jde o průměrný vzorek sexuálního chování populace?„Jde o to, z jakého úhlu pohledu se na to budeme dívat. Někdo na tuto otázku pohlíží optikou statistik: kolikrát týdně mají v průměru páry sex? To se ale snadno můžete ocitnout v podobné situaci, jako když budete někomu říkat, že nemůže být vegetarián, když sní podle statistik každý Čech v průměru nějakých 2,1 kg králičího masa za rok,“ říká psychoterapeut Martin Zikmund a dodává, že pokud se ptáme, co je v sexu „tak akorát“, je to přesně...

...CELÝ ČLÁNEK NAJDETE V ÚNOROVÉ MARIANNE.

Aktuální číslo Marianne v digitální podobě koupíte ZDE

Předplatné Marianne nebo jednotlivá čísla s poštovným zdarma pořídíte ZDE.

Únorová Marianne

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion