Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Konec klanění a žádné stěžování aneb Nejzásadnější změny, které čekají Kate Middleton po korunovaci

Nechceme malovat čerta na zeď, avšak jednou přijde čas, kdy princ William usedne na britský královský trůn. V ten moment se vévodkyně z Cambridge stane královnou, na kterou čekají zcela nové povinnosti a práva. Co všechno se pro Kate změní?

Královna Alžběta II. se těší dobrému zdraví a rozhodně jí nepřejeme nic zlého. Přesto není od věci se teoreticky pobavit o tom, co se stane ve chvíli, kdy Velká Británie bude mít nového krále a královnu. Obzvláštěvévodkyni z Cambridge čeká mnoho změn, které obrátí její život o 180 stupňů. 

1. Změna titulu

Všimli jste si, že mnoho médií hovoří o "vévodkyni Kate"? Tento titul se na první pohled zdá správný, avšak technicky není přesný. Křestní jméno za svým titulem mohou používat buď lidé, kteří se narodili s modrou krví, nebo chotě králů a královen. Až se tedy William stane králem Spojeného království, pak Kate bude královnou Catherine. Do té doby se však musí spokojit s titulem vévodkyně z Cambridge. 

2. Odlišná náplň práce

V současném popisu práce stojí, že vévodkyně z Cambridge "podporuje královnu při plnění královských povinností doma i v zámoří." V praxi to znamená, že se vévodkyně účastní zahradních večírků v Buckinghamském paláci, narozeninové přehlídky Trooping the Color či oficiálních státních banketů. Jakmile se princ William stane králem, bude tyto akce sám pořádat, a tak se Kate stane jeho pravou rukou. „Role Catherine se určitě změní, protože bude chotí panovníka,“ řekla odbornice na královskou rodinu Marlene Koenig pro Insider a dodala, že pro choť krále neexistuje skutečná ústavní role.

Info ikona
Kate Middleton

3. Činorodá patronka

Pokud se podíváme na životopis prince Filipa, pak si všimneme, že byl patronem, prezidentem nebo členem ve více než 750 organizací a zakladatelem ocenění The Duke of Edinburgh. To je celkem slušné číslo, nemyslíte? Troufáme si ale tvrdit, že Kate se nenechá zahanbit a poměrně rychle číslo vyrovná. Aktuálně je zatím patronkou 21 organizací.

4. Korunovace po boku Williama

Zatímco princ Filip nebyl korunován během korunovačního ceremoniálu královny Alžběty II., vévodkyně z Cambridge se může těšit na opačný scénář. Je velmi pravděpodobné, že její korunovace proběhne těsně po korunovaci prince Williama. Jediný rozdíl bude v tom, že celý obřad bude rychlejší a jednodušší. 

5. Nikdy si nestěžovat, nikdy nevysvětlovat

Pravda, Kate Middleton rozhodně nepatří ke členům královské rodiny, kteří se hojně vyjadřují v médiích. Přesto se očekává, že princ William s Kate zaujmou podobný přístup jako královna Alžběta II. Jednoduše řečeno přijmou její mantru: "Nikdy si nestěžuj, nikdy nevysvětluj." Mimochodem tento postoj preferovala už královna Alžběta I. 

6. Konec klanění

Tradice praví, že členové královské rodiny by se měli poklonit nebo sklonit hlavu před těmi, kteří mají vyšší hodnost. V současné době tedy můžeme zahlédnout vévodkyni z Cambridge, jak se klaní před královnou Alžbětou II., princem Charlesem a vévodkyní z Cornwallu. Až se Kate stane královnou, pak jedinou osobou, která ji titulově převyšuje, bude William. Soudíme tedy, že už se nikdy před nikým nebude muset klanět. 

7. Stěhování do Buckinghamského paláce

Už od roku 1837 slouží Buckinghamský palác jako rezidence britských panovníků. Pokud se tedy William stane králem, pár se ihned přestěhuje z Kensingtonského paláce do Buckinghamského paláce. Toto místo bude nejen jejich domovem, ale také administrativním sídlem.

8. Královské nemovitosti

Buckinghamský palác rozhodně není jediným sídlem, které královský pár bude vlastnit. Už teď se Kate a William mohou těšit na hrad Windsor nebo palác Holyrood, který slouží jako oficiální královské sídlo ve skotském Edinburghu. Současná britská královna má v soukromém vlastnictví ještě zámku Balmoral a panství Sandringham, avšak v tomto ohledu záleží pouze na ní, komu zmíněné dvě nemovitosti odkáže. 

Mohlo by se vám líbit

41 momentů, kdy vévodkyně Kate zrecyklovala svůj šatník

Kate Middleton moc dobří ví, co jí sluší, v čem se cítí dobře a zároveň jí není cízí pojem udržitelná móda. Nebojí se proto recyklovat své osvědčené outfity a opakovaně je oblékat na slavnostní události.
marianne.cz

9. Vánoční dýchánky

Pokud manželé zdědí panství Sandringham, je velmi pravděpodobné, že navážou na tradici královny Alžběty II. a prince Filipa, a budou na tomto místě pořádat vánoční oslavy. Zajímavá vás, jaké vánoční tradice dodržuje královská rodina? Pak si přečtěte tento článek. 

10. Méně formální pár

Je těžké předvídat, jak se Kate s Williamem budou v roli královny a krále chovat. Mnoho královských expertů ale predikuje, že tento páreček bude méně formální. Už několikrát vévoda a vévodkyně z Cambridge ukázali, že "kopou" za modernizaci monarchie. Vždyť vystoupili v rozhlasových nebo televizních pořadech, podcastech a dokonce se nebáli s fanoušky udělat selfie. Tento pár rozhodně posune britskou monarchii do 21. století. 

Související články

Móda
Ikonická móda královny Alžběty II.: Legendární pestrobarevné kostýmky jejího Veličenstva

Ikonická móda královny Alžběty II.: Legendární pestrobarevné kostýmky jejího Veličenstva

Zábava
Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Kvíz: Královna Camilla slaví 77. narozeniny. Zjistěte, co víte o jejím vztahu s Karlem III.

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch