Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Luxusní zima? A co takhle v Alpách?

Info ikona
Vysněná zimní dovolená

Neumíte si představit zimu bez pořádné lyžovačky? A co letošní Vánoce strávit za hranicemi, kde získáte jistotu zasněžených majestátních kopců a ještě se přitom můžete těšit z výjimečné sváteční atmosféry? Pár lákavých tipů bychom pro vás měli! Jenom je třeba rozhodnout se, kam přesně hodláte zamířit...

Promotion | 4. 10. 2022

Zatímco u nás se hektické adventní přípravy chýlí ke konc anebo už vánoční svátky vypukly, vy se můžete nechat hostit v jednom z útulných alpských chaletů nebo tradičních horských chat. Pohybovat se v minimální nadmořské výšce 1500 m.n. m a kochat nádherným výhledy na zasněžené vrcholy. A když si dosyta zalyžujete a vydatně se posilníte v některém z místních vyhlášených podniků, nasajete (před) sváteční atmosféru v ozdobených uličkách alpských vesniček na některém z místních trhů. Vaše dovolená může být přesně taková, anebo ještě lepší — jde jen o to, jakou podobu ji jen vtisknete.

Fantastických lyžařských středisek existuje bezpočet, ale my pro vás jako malé naladění vybrali 5 destinací v 5 zemích, kde zažijete ty nejkrásnější zimní prázdniny.

Francie: Valmeinier

Vyrážíte na svoji vysněnou zimní dovolenou autem? Navigaci stočte přesně do středu dvou národních parků — Ecrins a Vanoise a zastavte v obci Valmeinier. Právě tady vás okouzlí tradiční kamenné domy, a zároveň překvapí rmoderní lyžařský areál Galibier Thabor — ten nabízí více než 150 kilometrů sjezdovek. Kolik sněhu tu během sezony můžete očekávat? Hojně, ale minimálně metr! Kromě skvělých lyžařských podmínek tu samozřejmě najdete i spoustu příjemných restaurací a barů.

Rakousko: Fügen

Obec Fügen hýří malebnými kostely a kaplemi, což je zvlášť během Vánoc úžasná kulisa. Mimochodem, celosvětově známá sváteční píseň „Tichá noc, svatá noc“ vznikla právě tady. Takhle nějak vypadá oblast, do které zasahuje obří lyžařský areál, jehož nabídka sahá od Hochfügen-Hochzillertal se 110 km sjezdovkami, ovšem celý Zillertal jich nabízí přes 500 km. Příjemný bonus? Bezplatné autobusy a Zillertalská železnice, které spojují všechny místní lyžařské areály! Pokud milujete radovánky na sněhu, garantujeme vám, že nebudete vědět, co dřív. Skvěle si tu totiž zařádí i sáňkaři. Je libo apres-ski relax? Vyzkoušejte horkost zdejších Termálních lázní Zillertal.

Info ikona
Vánoce na sněhu v Alpách

Švýcarsko: Davos

Švýcarsko je známé nejen kvalitní čokoládou, ale také dokonalými lyžařskými středisky. Pokud si plánujete během svátků skvěle zalyžovat, rozhodně nevynechte region Davos Klosters Mountains. Ten totiž s téměř 280 kilometry sjezdovek ukrývá snad vše, co si příznivci zimních sportů mohou přát: Prozkoumejte také vesničku Davos, ve které tradičně sídlí vánoční trhy nebo „Festival pěvců“, hudební skvost adventního období.

Německo: Berchtesgaden

Lyžařský region Berchtesgaden čítá šest menších lyžařských areálů. Považujete se za zdatné lyžaře? Pak zakotvěte v lyžařském areálu Jenner. A pokud vyrážíte s rodinou, vybírejte mezi středisky Götschen, Hochschwarzeck, Rossfeld nebo Obersalzberg. Na své si tam ale přijdete všichni!

Itálie: Livigno

1 816 m. n. m. Taková je poloha prosluněného Livigna. Proč vás tohle místo, které leží v Lombardských Alpách a vybudovalo si pověst bezcelního nákupního ráje, nadchne právě v zimě? Protože nabízí celkem 115 km, skvěle udržovaných, dostatečně širokých sjezdovek. Dolce Vitu si můžete dopřát v útulných kavárnách, barech nebo některé ze zdejších vináren.

Líbí se vám některé z míst? Možností je přitom spousta. Tohle byla jen malá ochutnávka. A ať už se rozhodnete pro zájezd, ve kterém se budete vy nebo vaše děti učit lyžovat (nebo třeba jezdit na snowboardu) pod dohledem zkušeného instruktora, případně zatoužíte po kvalitním ubytování včetně zajištění skipasu, vyžádáte si extra služby, nic není nemožné.

Na stránkách snowtrex, cestovní kanceláře, která se již od roku 1999 specializuje na zimní zájezdy, stačí zadat svoje požadavky — od lokality, počtu osob, typu ubytování až po cenové očekávání — a vánoční zájezd pro vás na míru může být bleskově zrealizován. Více o nabídce zimních zájezdů na sezonu 2022/23 najdete zde.

Info ikona
Dovolená na míru pro celou rodinu
Měření