Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

MAMA INFLUENCERKY: Přestavujeme vám šestici inspirativních maminek

Jsou inspirativní, nebojí se otevřít i vážná témata a vytvářejí komunitu maminek, která si navzájem pomáhá. Řeč je o mama influencerkách, ženách, které si podmanily sociální sítě a zaměřily svůj profil především na téma rodičovství a děti.

Dávno odzvonilo dobám, kdy maminky upíraly svůj zrak k mateřským fórům a diskuzím. Dnes už většina žen hledá inspiraci a rady na sociálních sítích, a to konkrétně u mama influencerek. I když by se mohlo zdát, že „vlivné“ maminky ukazují mateřství pouze v růžových barvách, opak je pravdou. K nejoblíbenějším mama influencerkám se totiž řadí ženy, které jsou upřímné a mluví i o odvrácené tváři mateřství. Vybrali jsme proto šest českých mama influencerek, jejichž obsah je inspirativní, edukativní, a především reálný!

@katerina_pavlicek

Roztomilá dcera Žofie a pejsek Tamina dělají z Instagramu Kateřiny Pavlíček místo, kam směřují vaše kroky po prvním přihlášení na Instagram. Nečekejte ale „naleštěný“ profil, na kterém bude všechno zalité sluncem. Kateřina totiž patří k ženám, které bez problému přiznají, že mateřství je občas dřina...ale krásná! „Překvapilo mě, jak moc jsem schopná jít za své limity. Mateřství je neskutečné v tom, že i přes všechno vyčerpání v sobě vždy najdete skrytou sílu. A že nejvíc baterky dobíjí dětský úsměv a radost,“ odpovídá Kateřina na otázku, co ji nejvíce na mateřství překvapilo. Zároveň její Instagram slouží jako komunita maminek, které si navzájem radí a pomáhají. „Vidím, jak moje komunita maminek sdílí stejné radosti i starosti, vzájemně se při všem podporujeme, píšeme si o pokrocích našich dětí a posíláme si fotky večerního vína,“ dodává s úsměvem. A pokud nemáte miminko, nevadí, u Kateřiny najdete také tipy na kosmetické produkty, skvělé pražské kavárny nebo knižní novinky.

Mohlo by se vám líbit

Víte, kdo je to influencer, youtuber nebo tiktoker?

marianne.cz

A jaké mama influencerky sleduje Kateřina: „Ráda sleduju autentické mámy. Ty, co přiznají, když už nemůžou, nebo že se pořád učí. A taky ty, které si během rodičovství dokážou najít čas pro sebe nebo pro práci. Moje oblíbené instamamas jsou Lucie The Hubs, Eva z Nila Store, Zuzka Spustová z Neva Oslo nebo Zuzka Gasparovičová. A spousta dalších, které nejsou tolik vidět, ale jsou stejné hrdinky.“

Kateřina
Zdroj: @katerina_pavlicek

 

@adela_ko

Maminka Adéla Kožinová patří k dalším autentickým ženám, které na Instagramu naleznete. V minulosti se nebála promluvit o komplikacích při domácím porodu nebo o neplánovaném těhotenství. Ostatně poslední zmiňované téma nejčastěji probírá i se svou instagramovou komunitou. „Celých pět let mi nejvíce chodí dotazy dívek, které se dostaly do podobné situace jako já. Otěhotněla jsem neplánovaně na gymplu a nakonec maturovala v šestinedělí. Spousta z nich řeší otázky, zda si miminko vůbec nechat, jestli to mohou zvládnout samy bez chlapa, psychicky, ale třeba i finančně.“ Adéla svou situaci zvládla a dnes je s dcerou Viktorkou sehraná dvojka, která vám zaručeně zlepší den. „Překvapilo mě, co všechno jsem v mateřství schopná zvládnout. Mateřství podle mě dokáže v ženách probudit neuvěřitelnou nepodmíněnou lásku, ale i sílu, o které do té doby možná nevěděly. Dřív by mě spousta věcí složila, teď to všechno beru s větší lehkostí,“ dodává.

A jaké mama influencerky sleduje Adéla: „Abych pravdu řekla, moc mama influencerek nesleduju, takže nejsem schopná říct jména. Vlastně ani já nejsem klasická mama bloggerka. Ráda sdílím malé střípky (ne)štěstí z každodenního života a inspiraci, jak spokojeně trávit čas s dětmi, ale i bez dětí."

Info ikona
Adéla
Mohlo by se vám líbit

DIGITÁLNÍ DETOX: Jak si užít den be

marianne.cz

@zuzstories

Hledáte inspiraci, jak žít (nejen s dětmi) udržitelnějším způsobem? Zastáváte názor, že děti nepotřebují hromadu plastových hraček? A snažíte se vyhýbat obchodům s konfekcí? Pokud jste alespoň na dvě otázky odpověděli ano, pak si zamilujete instagramový profil @zuzstories. Kromě zajímavých tipů a triků v oblasti udržitelného života si u Zuz můžete přečíst upřímné příspěvky o strastech i slastech mateřství. „Nechci nějak nadlehčovat roly matek, ale když jsem matkou nebyla, myslela jsem si, že je to něco strašně náročného. Nula spánku, bolavá záda a nervy na dranc. Ano, je to náročné, ale těch momentů, kdy je to pěkné, je mnohem více,“ říká maminka malého Eliáše. Také Zuzky profil slouží jako komunita maminek, přičemž nejvíce prý padají dotazy na dětské hry a Eliášův spánek.

A jaké mama influencerky sleduje Zuz: @kaitlin.klimmer, @twentyventi, @gretasschwester a @nata.horinkova

Info ikona
Zuz

@andreasestinihlavackova

Tenistka, stříbrná medailistka z olympijských her a momentálně především maminka. Andrea Sestini Hlaváčková si Instagram podmanila stejně jako tenisovou raketu. A není divu, vždyť sdílí příspěvky s roztomilou dcerou Bibi, která si svým kukučem získá každého uživatele sociální sítě. Mnoho maminek také nedá dopustit na "rubriku" BIBI TIPY. „Na mateřství mě překvapil asi ten pocit, že je to vše jenom na mě a nemá to konce ani pauzy,“ říká Andrea a dodává, že na svém Instagramu se nejčastěji setkává s dotazy, jak Bibi spinká.

A jaké mama influencerky sleduje Andrea: „Mám ráda Kamilu Šiklovou, Mama Domishu a pár dalších. Největší mama influencerkou je ale pro mě moje ségra, a to ani nemusí mít Instagram.“

ČTĚTE TAKÉ: ANDREA SESTINI HLAVÁČKOVÁ: S tenisem se ještě neloučím

Info ikona
Andrea

@ejvifreedom

Jméno Eva „Ejvi“ Mchitarjan pravděpodobně zná každý, kdo četl blog Ejvifreedom.cz.  V současné době sice Eva pravidelně nebloguje, ale o to více se zaměřuje na svůj Instagram, kam přispívá nejen mateřským obsahem, ale také sdílí fotky outfitů nebo střípky ze své profese. „Nejsem klasická mama influencerka, svůj obsah na Instagramu nestavím na dětech, ale tak nějak celkově na svém životním stylu a samozřejmě, že děti jsou jeho součástí, takže se tam téma mateřství, rodičovství a dětí také objevuje, ale omezeně,“ vysvětluje Eva, ale dodává, že určitá mama komunita na jejím Instagramu funguje. „Otázky dostávám dle aktuálního období dětí, nebo při nějakém zajímavějším tématu, které sama nadhodím. Ostatní maminky zajímají tipy na věci, které pro děti mám, takže ráda doporučím dle zkušeností, a to od vybavení do pokojíčku přes oblečky až po hračky.“ Při pohledu na Evy Instagram se nedá nezeptat, co ji na mateřství nejvíce překvapilo. „To, jak příroda opravdu krásně zařídila všechny ty mateřské instinkty. A to, jak je člověk schopný někoho tahle moc milovat. Dokud to člověk nezažije, tak se mu to jenom těžko vysvětluje, to je vážně bezpodmínečná láska, úplně odlišná od všech ostatních.“

A jaké mama influencerky sleduje Ejvi: „Sama nesleduji úplně prvoplánové mama profily. Baví mě holky, které jsou skvělé mámy, ale zároveň je jejich profil nejen o fotkách dětí. Moje oblíbené influencerky jsou například Markéta Pavleje, Katka Podrazká, Beáta Kaňoková, Basa Stevulova, Pavla Habartová a Tez."

ČTĚTE TAKÉBrát se je trendy, říká spolumajitelka svatební agentury a blogerka Ejvi Freedom

Info ikona
Eva

@nikolmoravcova

Moderátorka a herečka Nikol Moravcová získala před rokem tu nejdůležitější životní roli, roli matky. „Upřímně mě překvapilo, že dítě mě tolik neomezuje ve věcech spojených s cestováním nebo budováním kariéry. Vlastně se to zatím dá všechno velmi příjemně spojit, ale chápu, že ne v každém zaměstnání to jde,“ říká Nikol a dodává, že jí s dcerkou Violet hodně pomáhá manžel i maminka. I Nikol prozrazuje, že se jí mnoho maminek ptá, kde koupila dětské oblečení nebo hračky. „Raději už téměř vše označuji do příspěvků, což může působit jako reklama, ale ráda podpořím maminky podnikatelky, které třeba pletou svetry, čepičky nebo ručně vyrábí stylové držáky na dudlík, kolotoče nad postýlku, hnízda a jiné ‚nezbytnosti‘. Je hezké, kolik maminek se na mateřské věnuje tomu, aby jiným maminkám usnadnily život,“ dodává Nikol.   

A jaké mama influencerky sleduje Nikol: „Spíš sleduji kamarádky – Zuzku Stráskou, Anetu Vignerovou, Kristýnu Schickovou, Renatu Langmanovou, Zuzku Zuskovou a holky z BabYogy.“

Info ikona
Nikol Moravcová
Mohlo by se vám líbit

#POWERWOMEN: Inspirativní ženy, které by v tomto století byly influencerky

marianne.cz

Související články

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Životní styl
Terapie pomocí umění: Abstraktní malba vám pomůže vyplavit emoce a přijmout své já. Poradíme vám, jak s ní začít

Terapie pomocí umění: Abstraktní malba vám pomůže vyplavit emoce a přijmout své já. Poradíme vám, jak s ní začít

Životní styl
Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo