Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

„Masturbace je pro ženy stále tabu,” říká sexuoložka Megwyn White

Uznávaná sexuoložka Megwyn White nám prozradila, proč se držíme zajetých stigmat, zda je třeba s dětmi mluvit o sexu i jaká pomůcka vám zařídí ten nejlepší orgasmus.

Markéta Vörös | 1. 09. 2021

Když přijde na téma masturbace, jsme hodné holky. Nikdy nic takového neděláme a rozhodně se s tím nechlubíme. Ani odvážnějším kamarádkám, když se na vinném dýchanku náhodou zeptají. Tedy narozdíl od mužů, u kterých je sebeuspokojování brané jako naprosto přirozená věc. “Mnoho žen má stále dojem, že masturbovat a sexuálně se stimulovat mimo vztah s partnerem či partnerkou, je špatné. Něco, za co by se měly stydět. Jde to ruku v ruce s faktem, že spousta z nás svému tělu vlastně pořád ještě nerozumí. Přitom sebeuspokojování následně zlepšuje i samotný sex s partnery”, prozrazuje sexuoložka Megwyn White.

Mohlo by se vám líbit

Intimita nezačíná v ložnici

Sex hraje v životě člověka velmi důležitou roli, je to jedna z jeho základních potřeb. Společné prožívání sexuality dokáže vztah obohatit i posílit. Jenže ruku na srdce, ne vždy to funguje ideálně. V cestě za vysněným vášnivým sexem máte dvě možnosti: buď nasednete do nekonečného koloběhu střídání milenců, nebo začnete se současným partnerem znovu. Jinak.
marianne.cz

Vaše vnitřní Samantha

Většina žen dosáhne orgasmu stimulací klitorisu, a tak je logické, že když už se k tomuto “špatnému” činu odhodláme, vezmeme si na pomoc vibrátor. “Publikovaná studie v Journal of Sexual Medicine zjistila, že pravidelné používání vibrátoru může skutečně zlepšit sexuální život. Ženy, které pravidelně masturbují jsou schopné své tužby sdělit partnerovi” říká Medwyn. A pokud jste fanynkou Sexu ve městě víte, že pro Samathu rozhodně nebyla masturbace tabu a měla vždy úsměv od ucha k uchu. Není se čemu divit. Pravidelná masturbace pomáhá podpořit zdravý průtok krve do genitálií, neuvěřitelně užitečná je při posilování svalů pánevního dna. Kroměsexuálního vzrušení prospívá celkovému zdraví - zlepšuje spánek, snižuje stres a úzkosti, zlepšuje náladu i pleť. Ale co je nejdůležitější, masturbace posiluje celkové sebevědomí žen.

S tím, jak se sexuální pomocky stávají na oko atraktivnější, estetičtější a jsou k dostání nejen v nelibých sexshopech, ale i na obrovských kosmetických webech, stigma okolo masturbace se pomalu zlepšuje. “Ženy si musí uvědomit, že sexuální hračky jim jednoduše poskytují lepší přístup k jejich vlastním tělům a nabízejí jiný druh stimulace, než partner. Pro ostýchavější ženy je pro začátek skvělou volbou Satisfyer Pro 2, což je mimochodem celosvětově nejprodávanější a nejrecenzovanější sexuální wellness hračka”, prozrazuje sexuoložka.

Mohlo by se vám líbit

Slow sex: Fenomén měnící pohled na intimitu

Uvědomění. Intenzita. Celistvost. Nové pojetí sexuality vám ukáže nečekané aspekty partnerského vztahu. A možná vám i zachrání manželství.
marianne.cz

Děti a sexuální výchova

V některých společnostech se setkáváme s tím, že se o sexualitě mluví naprosto otevřeně i s dětmi. Je to tak i u nás? Většina z nás dostane během dospívání knížku, během které má zjistit, jak se věci mají. O sexuálním uspokojování bychom v post-komunistické četbě hledali asi marně. Přitom zdravá sexualita se buduje už v teenagerovském věku. “Mluvit se svými dětmi otevřeně o sexu jim může pomoci rozvíjet skutečné porozumění jejich sexuality a zároveň prohloubit smysl pro sebeúctu. Ve skutečnosti je velmi málo rodičů připraveno otevřeně mluvit se svými dětmi o sexualitě a masturbaci, právě kvůli existujícím stigmatům a nedostatku primární sexuální výchovy.

Důležitá informace pro rodiče: nemusíte znát všechny odpovědi, ale v zásadě by dospívajicí děti měli mít pocit, že vás mohou oslovit s jakýmkoli dotazem. Pokud nemají přístup k odpovědím ve škole nebo doma, často se ptají svých přátel, kteří jim poskytnou nesprávné informace.

Měli by vědět o sexuální rozmanitosti, která ve světě existuje, aby měli soucit se sebou i s ostatními. Na toto téma existují velmi odborné knihy a pokud si nevíte rady, klidně se poraďte s odborníkem”, uzavírá Megwyn.

Mohlo by se vám líbit

Jak (ne)zničit svému dítěti pohlavní život snadno a rychle

Představa, že s vaším roztomilými miminkem, co se vám ještě „nedávno“ vešlo do dlaně, si bude někdo za pár let u sebe v ložnici přehrávat ty nejdrsnější pornofilmy, nebývá rodičům příjemná. Však ani předpubertální děti obvykle neskáčou z informace, že jejich rodiče spolu nadále pravidelně souloží, zrovna radostí.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení