Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Nová doba, nové zvyky aneb Zásnuby v ženské režii

Vybrat romantické místo, pokleknout s červenou krabičkou v ruce a čekat, zda dotyčná na žádost o ruku odpoví „ano“. Tak vypadá klasický scénář zásnub, kterého se většina párů dodnes drží. Přesto v současné době nalezneme ženy, které se chopily příležitosti a požádaly o ruku svého partnera.

Říká se, že tradice je třeba dodržovat. V některých případech ale není špatné, když od tradic upustíme a uděláme něco, co je na první pohled „nepatřičné“. Řeč je například o zásnubách, které jsou v režii žen. Už dávno totiž neplatí, že žena může partnera požádat o ruku pouze 29. února, tedy na přestupný rok. Aktuálně čím dál tím více žen poklekává před své muže a vyslovuje notoricky známou otázku.

Mohlo by se vám líbit

Řekněte ano. Toto jsou nejžhavější trendy mezi zásnubními prsteny

Svátek zamilovaných se neodmyslitelně pojí s případnou žádostí o ruku. Ať už nějakou takovou žádost očekáváte, nebo už jste dokonce řekla ano a máte možnost si zásnubní prsten vybrat společně s partnerem, máme pro vás i pro něho inspiraci. Toto je devět největších trendů mezi zásnubními prsteny na letošní sezonu.
marianne.cz

Slavné ženy, které požádaly o ruku partnera

O tom, že stoupá popularita dámských zásnub svědčí také skutečnost, že před své partnery pokleklo i mnoho úspěšných a slavných žen. Například zpěvačka Pink požádala svého přítele o ruku v momentě, kdy závodil na motokrosové trati. Závodník Carey Hart návrh nadšeně přijal, a tak v roce 2006 mohla být veselka. Netradiční krok udělala také bývalá alpská lyžařka Lindsey Vonn, která nasadila zásnubní prsten PK Subbanovi. Bohužel, pár v prosinci loňského roku oznámil rozchod, a tak na plánovanou svatbu ani nedošlo. O ruku svého partnera požádala také hollywoodská hvězda Elizabeth Taylor, zpěvačka Britney Spears nebo herečka Kristen Bell.

Šperkaři jdou nové tradici naproti

Dobrou zprávou je, že ani šperkařské domy nepřehlíží ženy, které chtějí svého partnera požádat o ruku. Na začátku května společnost Tiffany & Co. představila svůj první zásnubní prsten pro muže The Charles Tiffany Setting, na kterém září výrazný solitérní diamant. Prsten oslavuje osobitost, podporuje všechny podoby lásky a současně otevírá cestu pro nové tradice a možnosti, jak oslavit jedinečné milostné příběhy. Nutno dodat, že Tiffany & Co. není první značkou, která do své nabídky zařadila zásnubní prsteny pro muže. Za oceánem se velké popularitě těší třeba černý titanový prsten od Davida Yurmana, silikonový zásnubní prsten značky QALO nebo wolframový prstýnek od Zales. Samozřejmě tyto pánské zásnubní prsteny vybírají nejen ženy, které chtějí svého partnera požádat o ruku, ale také stejnopohlavní páry.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Pokleknout, či nepokleknout?

Koketujete s myšlenkou, že svého partnera požádáte o ruku? V první řadě se vyhněte ukvapenému jednání. Pečlivě promyslete, zda vaše milovaná polovička patří k lidem, kteří nelpí na tradicích a zaběhnutých rituálech. Stejně tak je důležité zvážit, jaký má postoj k samotné instituci manželství. Pokud jste o svatbě již v minulosti společně mluvili a shodli jste se, že chcete váš vztah stvrdit oddacím listem, pak pravděpodobně můžete zásnuby pomalu plánovat. Během příprav si ujasněte, zda chcete před partnerem pokleknout a navléknout mu zásnubní prstýnek. Tento krok není pro každého, a tak ničemu nebrání, když zásnubní prstýnek vyměníte třeba za hodinky, náramek nebo sadu manžetových knoflíčků. Podstatné je pouze to, aby se váš partner cítil komfortně. Následně přichází na řadu ta nejzábavnější část, tedy hledání ideálního místa pro zásnuby. Opět se vyplatí, když se budete řídit povahou svého partnera a najedete místo či příležitost, která koresponduje s jeho smýšlením.

Marianne je i na socialních sítích: Rozhovory s osobnostmi
Mohlo by se vám líbit

Jak vypadají nejlepší svatební fotografie roku 2020?

Svatba je důležitý životní okamžik, který chceme zvěčnit a v ideálním případě vložit do svatebního fotoalba. Vypadá to ale, že klasickým svatebním snímkům odzvonilo. Čím dál tím více novomanželů vsází na netradiční fotografie, ze kterých vyzařuje osobitý styl, štěstí, a především láska. Důkazem je i výběr nejzdařilejších svatebních fotek uplynulého roku.
marianne.cz

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení