Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Životní styl

Otázky, které bychom si měli položit na začátku vztahu

Info ikona

Budoucnost vztahu lze odhadnout i bez křišťálové koule.

Promotion
Promotion
Alžběta Rybářová | 11. 01. 2020

Samou láskou se vznášíte, motýlci v břiše vibrují a vaším dennodenním doplňkem jsou růžové brýle? V takovém okamžiku není jednoduché přistupovat k novému partnerovi kriticky. Přesto byste si v duchu měly odpovědět na devět základních otázek, které prozradí, zda vedle sebe doopravdy máte pana božského. 


Jaký je jeho vztah s rodinou?
Znáte se jenom pár týdnů, a přesto už slyšíte znít svatební zvony? Ještě než začnete googlovat ideální svatební šaty, seznamte se s jeho rodinou. Právě jeho rodinné vztahy dokážou poměrně snadno odhalit, jak se váš partner bude chovat v momentě, kdy společně založíte rodinu. Odtažité chování a napjaté vztahy v jeho rodině nevěstí nic dobrého, zároveň si dejte pozor na opačný případ. Nikdo totiž nechce žít s přerostlým "mamánkem". 


Zvládá hněv?
I zamilované hrdličky mohou najít bod sváru. Nemá smysl drobnému konfliktu ustupovat, naopak nechte nového partnera, ať ukáže, jak zvládá krizové situace. Pokud s chladnou hlavou a nadhledem, pak máte obrovské štěstí. Naopak rozzuřený býk, který si mermomocí chce prosadit svou, není dobrým příslibem pro rodinný život. 


Podporuje vaši kariéru?
V této otázce samozřejmě především záleží na tom, jak je pro vás kariéra důležitá. Workoholičky by si měly hledat muže, který jejich vášni pro pracovní život rozumí, a především je náležitě podporuje. Jinak by se mohlo stát, že váš vztah shoří právě kvůli pracovnímu vytížení. 

Láska


Jaké jsou jeho cíle?
Na začátku vztahu není jednoduché přemýšlet nad věcmi, které se odehrají v daleké budoucnosti. Přesto se zkuste zamyslet nad tím, zda se vaše vize o budoucnosti s partnerem shoduje. Chcete žít ve stejném městě? Preferujete byt, nebo dům? Toužíte po velké rodině, nebo se na dítě vůbec necítíte? To jsou jenom základní otázky, které byste si v tomto ohledu měla položit. 


Máte stejný pohled na děti?
Nejde jenom o to, kolik dětí si přejete mít. Důležitý je také pohled na výchovu, který by se alespoň částečně měl shodovat s vaší představou. Není jednoduché na toto téma v začátcích vztahu zabrousit. 

Věříte mu?
Říká se, že důvěra je jedním ze základních kamenů fungujícího vztahu. Bohužel se občas stane, že ji partner zklame až po několika letech ve vztahu. Pokud ale svému partnerovi nevěříte hned na začátku, pak to berte jako velký vykřičník!


A co intimní život?
Pojďme si otevřeně přiznat, že na chemii záleží! Jakmile vás partner přitahuje, je pro vás atraktivní a žádné problémy v posteli neřešíte, můžete si oddychnout. Z poloviny totiž máte vyhráno. Nepodceňujte tuto otázku, protože dříve, nebo později, by vám chybějící chemie mohla zhatit vztah. 

Láska


Máte společné zájmy?
Během volného času chceme nejen být s partnerem, ale zároveň dělat činnost, která nás baví. Odlišné koníčky a nechuť ke kompromisu můžou zadělat na pořádný malér. Naštěstí jde hned na začátku vztahu poměrně dobře odhalit, zda se v této oblasti alespoň částečně shodujete. 


Líbí se vám jako osobnost?
Charisma, projev, vlídná povaha, intelekt, profesní um...to je jenom základní výčet věcí, které formují osobnost. Pokud se za svého partnera nestydíte, a naopak jste šťastná, že vedle sebe máte tuto personu, gratulujeme vám! 

ČTĚTE TAKÉ: Tři lásky našeho života! Prožili jste všechny?

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion