Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Životní styl

Proč bývají muži nespokojení a opouštějí své ženy?

Starý šéf a mladá sekretářka, nebo aspoň atraktivní kolegyně z práce. Kdo by podobné historky neznal. Jsou noční můrou celé řady žen, zejména těch doma s dětmi. Naštěstí je vždy jasné, kdo je ten špatný. Manželský stereotyp je ubíjející, „muži jsou rozsévači semene“, atd. atd. Co když je to ale všechno maličko jinak?

Promotion
Martin Zikmund | 9. 04. 2019

Možná to znáte. Skvěle vypadající manželka a matka ve svých 35 až 40 letech. Po porodu krásně zhubla, stará se o sebe, má nový účes. S manželem spolu už ale téměř nespí. Manžel o ni jakoby ztratil zájem. Alespoň že ten nový milý čerstvě rozve­dený kolega v práci, kam se vrátila, jí pořád říká, jak vypadá sexy, jak krásně voní, často jí neopomene dát ruku na rameno či obejmout a dlouze se jí dívat do očí. A manžel? Ten nic! Přijde domů, dřepne na gauč a zeptá se, co bylo v práci. Nového účesu si nevšiml! Jak tohle dopadne? A čí to bude vina?

O ženách, co si nevšímají svých mužů

Existuje věc, kterou 94,5 % mužů považuje za velmi či extrémně důležitou ve svém životě. Kupodivu to není ani jídlo, ani sex. S partnerským sexem to ale bytostně souvisí, zejména pak s jeho frekvencí a kvalitou. Přesně tuhle věc, respektive pocit, může svému muži dát jeho partnerka, 88 % z nich to ale nedělá a jejich partneři trpí. Zjistila to kanadská sexuoložka Sarah Hunter Murrayová. Čím déle to ženy nedělají, tím je pro muže utrpení větší a tím více se projevuje absence této věci ve vztahu obou partnerů i v ložnici. Až jednoho dne přijde empatická mladá sekretářka, či sexy kolegyně, která jim to nabídne měrou vrchovatou a…
A co že je ta věc, co drtivé většině mužů chybí? Jde o pocit, že muž je (pro svoji ženu) sexuálně atraktivní. Ano, o ten samý pocit, který je důležitý i pro ženy a který jim způsobuje tolik trápení. Nám chlapům ovšem taky, jen to neříkáme nahlas. Ani doma ženě, ani kamarádům. Je to tabu. A čím atraktivnější pro nás naše partnerka je, tím je absence toho pocitu větší tabu. Protože proč by tak nádherná ženská byla zrovna s námi, že jo? Beztak už někoho asi má, třeba toho či onoho, co o něm pořád mluví.

Jak dát mužům, co potřebují

Sarah Hunter Murrayová samozřejmě přišla i s konkrétním návodem. Ve své terapeutické a sexuologické praxi i výzkumu totiž zjistila, kterých pět věcí mužům dodává pocit sexuální atraktivity. Od toho, co k tomuto pocitu potřebují ženy, se to paradoxně nijak zvlášť neliší.

První z těchto věcí jsou komplimenty o fyzickém vzhledu..

Dotančili jsme, byla tak krásná, jak jsem ji znal z plakátů. Dlouze se mi podívala do očí, usmála se, a najednou řekla: „Vy jste tak nádhernej vysokej chlap! A skvěle tančíte!“ Byl jsem v sedmém nebi, až jsem si říkal, že slyšet něco podobného dvakrát za večer je jak z nějakého snu. To není úryvek z románu pro ženy, jen osobní prožitek z oslavy čarodějnic v roce 2012 na Malé Straně. Letos to bude sedm let a i když ten večer jsme s Danou, tehdy ještě slečnou, strávili dohromady tak deset minut, pořád mi to dělá radost a hřeje mě to u srdce vždy, když ji vidím v televizi. Jedna jediná věta doplněná o jeden jediný pohled. Kolik šrámů to dokáže zahojit, když je skutečně autentická. Představte si, co to může udělat s vaším partnerem a jak silný se bude cítit, když...

...CELÝ ROZHOVOR NAJDETE V DUBNOVÉ MARIANNE.

OBALKA

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion