Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Superpotravina, na kterou nedá dopustit Amal Clooney

Amal Clooney patří k ženám, které pečují nejen o svou vnější, ale také vnitřní krásu. Není tedy divu, že v jejím jídelníčku má čestné místo superpotravina bohatá na jód i hořčík.

Pokud hledáte „zkratky“, pak máte Amal Clooney spojenou především s hollywoodským hercem a šarmantním milovníkem espressa Georgem Clooneym. Pravdou ale zůstává, že Amal Clooney si rozhodně nezaslouží škatulku „manželka slavného herce“. Nejenže se jí daří v advokátní praxi, ale navíc vyniká vytříbeným módním vkusem. Není proto divu, že po rozhovoru s Amal lační mnoho lifestylových médií, která touží vědět, co stojí za perfektním vzhledem britské právničky libanonského původu. Odpověď na tuto otázku získal americký Vogue.

Mohlo by se vám líbit

25 fotografií, které dokazují, že Amal a George Clooney jsou stylový pár

Zamilované pohledy, láskyplná objetí i vřelé doteky naznačují, že Amal a George Clooney jsou spolu krátce. Pravdou ale zůstává, že letos oslaví už osm let od první schůzky. Zdá se, že tenhle pár zná tajemství šťastného vztahu.
marianne.cz

Mořské řasy jako snídaně šampionů

Co nikdy nechybí na vašem snídaňovém talíři? Jogurt? Pečivo? Vajíčka? Kdybyste byla Amal Clooney, odpověděla byste jednoznačně – mořská řasa! A skutečně, Amal v rozhovoru prozradila, že nedílnou součástí její snídaně jsou mořské řasy.

Pokud vás představa snídaně z mořských řas zatím neláká, možná vás přesvědčí názor psycholožky a odbornice na výživu Naomi Newman-Beinart. „Mořské řasy jsou přirozeně bohaté hořčík i na jód, základní minerál, který vaše tělo potřebuje k tvorbě hormonů štítné žlázy. Hormony štítné žlázy jsou důležité pro životně důležité tělesné procesy, jako je metabolismus. Nutno dodat, že nízké hladiny hormonů štítné žlázy často vedou k problémům, jako je nedostatek energie, suchá kůže, řídnutí vlasů, zácpa nebo přibírání na váze,“ vysvětluje Newman-Beinart a dodává: „Výzkum ukazuje, že mořské řasy byly konzumovány již od pravěku a věří se, že tento přirozený zdroj jódu, který je důležitý pro vývoj mozku, umožnil vývoj lidského mozku.“

A tím výčet pozitivních vlastností mořských řas rozhodně nekončí. Studie publikovaná v American Journal of Agricultural and Food Chemistry uvádí, že mořské řasy snižují krevní tlak a podporují zdraví srdce. Vše je dáno tím, že vynikají vysokým obsahem rozpustné vlákniny, a navíc obsahují omega-3 mastné kyseliny. Jiná studie zase naznačuje, že sloučeniny v mořských řasách mohou snížit virovou zátěž a potenciálně zkrátit dobu nachlazení, a také minimalizovat riziko sekundární infekce. Kdy jindy tedy zařadit mořské řasy do svého jídelníčku než právě v těchto zimních měsících?

Okouzlující Amal Clooney

Jak zařadit mořské řasy do svého jídelníčku?

Dobrou zprávou je, že s mořskou řasou můžete v kuchyni experimentovat dle vlastních chutí a preferencí. Zatímco někteří lidé dávají přednost polévce z této superpotraviny, jiní preferují sušenou formu nebo smoothie z mořských řas. Odbornice na výživu Naomi Newman-Beinart dokonce uvádí, že není podmínkou, abyste si mořskou řasu dopřávala během ranních či dopoledních hodin. „Zkuste pomalu přidávat mořské řasy do polévek, salátů nebo zeleninových jídel, abyste získali denní dávku přirozeně se vyskytujícího jódu. Pokud nemáte chuť na polévku z řas, můžete mořské řasy suplementovat,“ uzavírá. 

Marianne je i na socialních sítích: Rozhovory s osobnostmi
Mohlo by se vám líbit

40 nejstylovějších outfitů Amal Clooney

Slavný herec George Clooney si snad nemohl vybrat stylovější manželku. Ať už je na cestě do své právnické kanceláře nebo pózuje na červeném koberci v Benátkách, Amal Clooney zkrátka vždy vypadá naprosto úchvatně.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Chcete více cestovat? Zjistěte, jak na to, s těmito šesti instagramovými profily

Životní styl
5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

5 nejoblíbenějších princezen světa: Milované pro svůj vliv, dobročinnost, módní styl a královské postavení

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení