Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Tři lásky našeho života: Prožili jste všechny?

Není láska jako láska. Zdá se, že za svůj život prožijeme nejméně tři druhy lásky, které se od sebe v lecčem liší.

Kdy jste se poprvé zamilovali? Hádáme, že ve školce! Od té doby uplynulo už mnoho let, během kterých jste zažívali láskyplné eskapády. Poznávali jste nové lidi, zamilovávali se, a postupně i odmilovávali. Cítili jste motýlky v břiše i nepříjemný tlak na hrudi během rozchodů. A především jste pomalu ale jistě poznávali, co znamená opravdová láska. Podle webu Elephant Journal existují tři druhy lásky, které většina z nás za svůj život zažije.

Mohlo by se vám líbit

Někdo jiný, ale vlastně pořád stejný: Jak první láska ovlivňuje “váš typ“ partnerů

Dejte si ruku na srdce a zamyslete se, kolik toho má váš současný partner společného s vaší první láskou. Nebo si celkově udělejte inventuru vašich bývalých. Pokud si jsou až podezřele podobní, má to své vysvětlení.
marianne.cz

Láska, která vypadá věčně

Jsme v ní až po uši – nevidíme, neslyšíme a doufáme, že bude trvat věčnost. První láska přichází většinou na střední škole a je pro ni charakteristická velká oddanost druhému pohlaví. Zároveň se my sami hledáme, učíme se, jak to ve vztazích chodí a poznáváme se ve zcela nové roli. I když doufáme v pohádkovou lásku do konce života, uvnitř sebe cítíme, že všechno není tak růžové. Při první lásce mnohdy ani nezáleží na našich vnitřních prožitcích, ale především nám jde o to, co si o nás myslí ostatní – konečně totiž můžeme nahlas zvolat: „Mám vztah!“.

Co si z prvního vztahu odnášíme: Díky první lásce pochopíme, co znamená, když se člověk zamiluje. Poznáme celou škálu emocí, které se zamilovaností přichází, a stejně tak nám dojde, že všechny vztahy netrvají věčně. I když lekce první lásky je intenzivní a bolestná, povětšinou na ni vzpomínáme celý život. 

Bolestivá láska

Jakmile se oklepeme z prvního rozchodu, začneme se poohlížet po lásce nové. A když přijde, poznáme pěknou emocionální horskou dráhu! Jednou jsme na obláčku, cítíme se krásně až opojně, v druhý moment zažíváme utrpení a bolest. I když nás tato láska sráží na kolena, nechceme se vzdát a snažíme se nemocný vztah zuby nehty udržet. Málokomu se to však podaří, a tak bychom se měli smířit s tím, že druhá láska nikdy nevyhrává.

Co si z druhého vztahu odnášíme: Během druhého vztahu se hledáme. Zkoumáme, jaké vlastnosti partnera nám vyhovují a stejně tak hledáme způsob, jakým ve vztahu chceme s partnerem komunikovat. A tak nejsme daleko od pravdy, když řekneme, že díky druhému vztahu pochopíme, co od partnerského vztahu skutečně chceme a vedle jakého partnera si přejeme zestárnout. 

Mohlo by se vám líbit

Přitáhněte si do života lásku pomocí pěti jednoduchých kroků

Najít lásku svých snů je občas jednodušší, než byste si mysleli. Stačí, když do svého každodenního života přizvete pět drobných návyků, jako je psaní deníku vděčnosti nebo vyslovení vhodných afirmací.
marianne.cz

Konečně ten pravý

Zatímco předešlé lásky jsme usilovně hledali, třetí přichází potichu a nenápadně. Možná nám nepředstaví partnera, o kterém jsme dříve snili, ale rozhodně nám ukáže někoho, s kým náš život dostává smysl. S tímto člověkem pak prožíváme opravdovou a čistou lásku bez zbytečných výčitek a hádek. Už totiž víme, kdo jsme, co od života chceme, a především ovládáme kouzlo komunikace. Třetí lásky trvají věčnost.

Co se díky třetí lásce naučíme: Že skutečná láska existuje! A že můžeme žít šťastný a spokojený život vedle člověka, díky kterému se cítíme v bezpečí. 

Mohlo by se vám líbit

Kolik sexu je v partnerském vztahu podle terapeuta normální

Ruku na srdce, kterou z nás nikdy nenapadlo srovnat svůj sexuální život s ostatními? Kolikrát jste přemýšlela, jestli jste s partnerem v tomto ohledu dostatečně aktivní? Pojďme se blíže podívat na to, kolik sexu je tak akorát. A dá se vůbec na tuto otázku odpovědět?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Dobrý nápad
KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

KVÍZ: Vesničko má středisková je filmová klasika. Vyzkoušejte, zda ji dobře znáte

Krása
Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Jak se (ne)líčit do letadla: Zjistěte, proč zde může make-up pleti spíše uškodit

Dům
Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci

Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci