Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Vánoce 2023: Máme pro vás 10 tipů na knihy pod stromeček

Vánoce už se kvapem blíží. Je to neskutečné, ale nyní do nich zbývá necelý měsíc! A to je ideální čas začít přemýšlet nad vánočními dárky. A taková dobrá kniha, ta pod stromečkem nikdy nezklame. Pokud nevíte, po jaké jako Ježíšek sáhnout, máme pro vás několik tipů.

Tereza Čaladi | 26. 11. 2023

Měkouši v podobě ponožek či oblečení jsou také skvělým dárkem, ale není nad kvalitní literaturu. Přeci jenom o svátcích, až se vaši blízcí zastaví, zhlédnout po padesáté Popelku a další pohádky, které už nejspíš mnohokrát viděli, je dost možné, že budou mít dost televize a budou se chtít odreagovat u nějaké té knížky. Po čem tedy sáhnout?

Romantika

Romantické příběhy jsou obvykle jasnou volbou jako dárek pro maminky či babičky, ale nemusí být nutně pouze pro ně. Chybu rozhodně neuděláte s knížkou Paříž pro jednoho a jiné povídky od britské spisovatelky a autorky úspěšné knihy Předtím, než jsem tě poznala, která se i zfilmovala. Spíše mladší čtenáře potěšíte publikací Hlava plná lásky, která vypráví o fyzičce, která se zamiluje. Její námět je tak podobný jako první knihy autorky z roku 2021 Hypotéza lásky, která se stala bestsellerem. Vztahy se týkají ovšem i single lidí, zejména těch, kteří se je snaží najít. Pokud někoho takového kolem sebe máte, jistě ho potěší kniha Svatební historky od české autorky a stand-up komičky Lucie Macháčkové, která v loňském roce vydala Historky z Tinderu.

Mohlo by se vám líbit

Péče o pleť pro zralé ženy: Jak udržet krásnou a zdravou pleť

Zralost přináší mnoho pozitivních zkušeností a moudrosti, ale také s sebou přináší výzvy v péči o pleť. S přibývajícím věkem se naše pleť mění a vyžaduje speciální péči, aby zůstala krásná, zdravá a mladistvá. V tomto článku se podíváme na důležité tipy a triky, jak správně pečovat o pleť pro zralé ženy.
svetzeny.cz

Cestování

Náš další tip je od úspěšného českého spisovatele, Ladislava Zibury. Tomu nedávno vyšla kniha Všechny cesty vedou do Santiaga. V ní se čtenáři dozví, jak poutnictví hýbalo evropskými dějinami, a zároveň v ní mohou načerpat tipy pro vlastní cestu. Pokud tedy máte ve svém okolí někoho, kdo se na pouť do Santiaga de Compostela chystá, tato kniha ho jistě potěší.

Pro ty nejmenší

Samozřejmě nelze opomenout děti, zejména ty, kterým čtou rodiče před spaním, nebo už jsou samy čtenáři. Ty jistě potěší knížka Zádušníčci od Olgy Procházkové, která vypráví kouzelný příběh o zádušince Julince a zlých smrtiprdech, kteří ji zlobí. Pokud vaše děti jsou místo pohádek spíše na fakta, jistě je potěší knížka Vesmírníček obsahující 70 příběhů ze života sluneční soustavy a jejího objevování.

Mohlo by se vám líbit

Vánoce 2023: Inspirace na vánoční dárky pro malé i větší děti

Máte doma malou kreativní duši, která touží po tvořivém dárku? Nebo vám před očima roste šéfkuchař či budoucí kosmonaut? Vytvořili jsme pro Ježíška malý souhrn dárků, které potěší všechny zvídavé děti.
marianne.cz

Neobyčejně obyčejné příběhy

Život může chvílemi působit velmi prostě, pravdou ale je, že každý život je neobyčejný. O obyčejně neobyčejných dnech tří kamarádek píše ve své knize Gazely spisovatel Patrik Hartl. Silné příběhy lze najít ale i ve skutečných příbězích, a sice například v knize Havel a Dalajláma vyprávějící o jejich přátelství či v publikaci Mezi nebem a pacientem o situacích, s nimiž se setkává na denní bázi lékař letecké záchranky Marek Dvořák.

Něco dobrého na závěr

A pokud budete chtít někomu ten neobyčejně obyčejný život trochu okořenit, můžete mu dát k Vánocům Línou kuchařku. Ta je konkrétně výborným dárkem pro ty, kteří rádi dobře jedí, ale nemají čas nebo chuť trávit v kuchyni dlouhé hodiny.

O čem jednotlivé knihy jsou najdete v naší galerii.

Doporučení na knihy, které můžete darovat k Vánocům 2023
Mohlo by se vám líbit

Nejlepší dárky do moderní kuchyně: Vychytávky pro rok 2024, které by neměly chybět na vašem seznamu vánočních přání

Při domácím vaření a pečení se hodí každý pomocník, pokud se ale nehlásí žádný dobrovolník, je nejvyšší čas povolat techniku. Kuchyňský robot, chytrá váha i kvalitní nádobí jsou zárukou toho, že se dílo podaří a navíc ušetříte spoustu času. Kterou z následujících vychytávek letos připíšete do dopisu Ježíškovi? 
apetitonline.cz

Související články

Zábava
Nejlepší čtení na dovolenou 2024 podle redakce Marianne: Vydejte se do barevné Florencie i za Bridgertonovými

Nejlepší čtení na dovolenou 2024 podle redakce Marianne: Vydejte se do barevné Florencie i za Bridgertonovými

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

Cestování
Cestujeme po Česku: Milovníci koní zbystřete! Vysočina je plná hipotras

Cestujeme po Česku: Milovníci koní zbystřete! Vysočina je plná hipotras

Zdraví
Trenérka Hana Číčelová radí, jak se udržet v kondici během dovolené. Využijte bazén, jednoduché cviky i animační programy

Trenérka Hana Číčelová radí, jak se udržet v kondici během dovolené. Využijte bazén, jednoduché cviky i animační programy