Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Zázračné posilovací kolečko: Pomůcka, díky které bude vaše břicho perfektní

Posilovací kolečko, známé také jako ab wheel, je jednoduchá pomůcka ke cvičení, která se používá k posílení různých svalových skupin, zejména břišních a horních končetin. Tento pomocník nabízí efektivní cvičení pro posílení jádra, trupu a paží a můžete s ním dosáhnout dokonale vyrýsovaného břicha.

Barbora Wittová | 20. 04. 2023
Mohlo by se vám líbit

Chvála procházkám aneb Proč je chůze leckdy lepší než běh?

Nedokážete uběhnout ani dva kilometry? V žádném případě nepropadejte panice! Bohatě postačí, když si namísto běhu naordinujete dlouhou procházku přírodou.
marianne.cz

Pomůcka za pár korun

Posilovací kolečko se skládá z jednoho nebo dvou koleček s rukojetěmi na obou stranách a je navrženo tak, aby se s ním pohybovalo po podlaze. Princip cvičení spočívá v posunu kolečka vpřed, zatímco držíte rukojeti a držíte tělo ve stabilní pozici. Tímto pohybem se aktivují různé svalové skupiny, které pomáhají udržovat stabilitu a posunovat kolečko vpřed. Posilovací kolečko zapojuje především jádro, trup a horní končetiny a nabízí různé varianty cviků. Cena za základní verzi této užitečné cvičební pomůcky se pohybuje kolem 200 korun.

Jak začít

Cviky s posilovacím kolečkem jsou náročné a vyžadují správnou techniku a postupné zvyšování intenzity. Začněte s jednoduššími variantami a postupně pokračujte na obtížnější cviky, jakmile získáte dostatečnou sílu a stabilitu. Je také důležité sledovat své tělo a cvičit s ohledem na svou úroveň kondice. Zde jsou tři nejjednodušší základní cviky, které můžete provádět s posilovacím kolečkem i jako začátečník:

Rollout

Tento cvik je základním cvikem s posilovacím kolečkem a zaměřuje se na svaly břicha, zad a ramen. Začněte v kleče s posilovacím kolečkem před sebou na podlaze. Uchopte jej a postupně tlačte kolečko před sebou až do polohy, kdy jste téměř na zemi, pak se zpět vracejte. Ujistěte se, že udržujete stabilní jádro a pohybujete se plynule. Při cviku se neprohýbejte v zádech. Pokud je pro vás cvik příliš náročný, udělejte klidně jen 1-2 opakování ve čtyřech sériích. Dbejte na správnou techniku provedení a břišní svaly pocítíte již při takto malém množství opakování.

Mohlo by se vám líbit

Přerušovaný půst: Pro koho je vhodný a co vše byste o něm měli vědět než se pro něj rozhodnete?

Když se řekne půst, vybavíte si kručení v žaludku a celkovou slabost, nebo cestu za vysněnou váhou a duchovní očistou? Momentálně je světovým hitem přerušovaná verze půstu 16/8. Nehodí se náhodou právě pro vás?
marianne.cz

Plank s posilovacím kolečkem

Tento cvik je základní a skvělý pro posílení svalů jádra. Začněte tím, že se postavíte na všechny čtyři s posilovacím kolečkem před sebou na podlaze. Poté se posuňte do pozice planku (prkna) tím, že položíte ruce na kolečko a narovnáte tělo do rovné linie. Držte tuto pozici po dobu 20-30 sekund a postupem času ji zvyšujte. Ujistěte se, že se neprohýbáte, máte zpevněné břicho a dýcháte normálně. Proveďte alespoň čtyři série.

Pohyblivý plank s posilovacím kolečkem

Začněte ve stejné pozici, jako u výše zmíněného planku. Poté, co se dostanete do pozice planku, se začněte pomalu pohybovat, kdy ruce zůstávají propnuté a zpevněné na kolečku, zatímco nohami děláte malé krůčky. Tento cvik je ideální provádět ve větších prostorech nebo venku. Udělejte s kolečkem co nejdelší dráhu, jakou zvládnete, poté si odpočiňte a cvik ještě třikrát zopakujte.

Pamatujte, že správná technika je klíčem k úspěšnému cvičení s posilovacím kolečkem. Začněte raději s menším počtem opakování a postupně zvyšujte počet opakování nebo délku cvičení podle toho, jak se budete cítit. Nespěchejte a dejte tělu čas přizpůsobit se novým pohybům a nárokům cvičení.

Zdroj článku

Související články

Zdraví
Trenérka Hana Číčelová radí, jak se udržet v kondici během dovolené. Využijte bazén, jednoduché cviky i animační programy

Trenérka Hana Číčelová radí, jak se udržet v kondici během dovolené. Využijte bazén, jednoduché cviky i animační programy

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Krása
Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Poradna
Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut

Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut