Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Známé osobnosti, které se vyhýbají sociálním sítím jako čert kříži

Na sociálních sítích najdete amerického prezidenta, medailemi ověnčené sportovce, světové topmodelky i vaši pošťačku nebo souseda. Pokud si ale myslíte, že kouzlu Instagramu nebo Facebooku propadly všechny slavné i neslavné osobnosti, pak jste na omylu. Důkazem jsou tyto hollywoodské hvězdy, které se účtu na sociálních sítích zuby nehty brání.

Sociální sítě zažívají boom. Zatímco starší generace bravurně ovládá Facebook, mileniálové nedají dopustit na Instagram a nejmladší generace tráví většinu svého času na TikToku. Přesto se stále najdou lidé, kteří sociálním sítím nepřišli na chuť či v nich nevidí smysl svého života. Překvapivě se mezi odpůrci sociálních sítí najdou i slavné osobnosti.

Mohlo by se vám líbit

Digitální detox aneb Jak si užít den bez sociálních sítí?

Sociální sítě jsou nedílnou součástí našeho života. Přesto platí, že dobrého pomálu. Zkuste si proto alespoň jeden den v týdnu naordinovat tzv. digitální detox, tedy den bez sociálních sítí.
marianne.cz

(Ne)sociální Angelina Jolie

Jenom si vzpomeňme na hollywoodskou divu Angelinu Jolie, která dlouhodobě vlastní sociální sítě odmítala a teprve na sklonku letošního srpna zveřejnila, že se připojila k sociální síti Instagram. V případě Angeliny Jolie se ale nejedná o profil, prostřednictvím kterého by herečka sdílela střípky ze svého osobního života.

Naopak, Angelina Jolie své první příspěvky věnovala ženám a dětem v Afgánistánu, který je sužován Tálibánem. „V tuto chvíli Afghánci ztrácejí možnost komunikovat na sociálních sítích a svobodně se vyjadřovat, takže jsem se rozhodla připojit se k Instagramu a být hlasem těch, kterým jsou odpírána základní lidská práva,“ napsala Jolie pod první příspěvek. Nutno dodat, že v případě Angeliny Jolie nejde o „výkřik“ do tmy. Herečka je totiž dlouhodobou ambasadorkou Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Rozhodný Daniel Radcliffe i George Clooney

Není žádný pochyb o tom, že herec Daniel Radcliffe by na sociálních sítích patřil k vyhledávaným celebritám. Přesto představitele Harryho Pottera nenaleznete ani na Instagramu ani na Facebooku nebo Twitteru. „Nemám sociální sítě a myslím si, že je to pro mě mnohem jednodušší. Když člověk půjde na Twitter a každému řekne, co v danou chvíli dělá, a následně prohlásí, že touží po soukromí, pak jeho žádost nikdo nebude brát vážně,“ prohlásil Radcliffe pro Sky News.

Na sociálních sítích byste marně hledali i George Clooneyho. A důvod? Herec se obává, že by na sociálních sítích zveřejnil něco, co by se mohlo obrátit proti němu. „Je možné, že bych řekl něco hloupého, a zároveň si myslím, že není potřeba, abych byl dostupný na sociálních sítích,“ řekl George Clooney pro Variety.

Mohlo by se vám líbit

Děti v síti! Jak získat kontrolu nad sociálními sítěmi svých potomků?

U snídaně odepisují kamarádům na Messengeru, během školní přestávky lajkují příspěvky na Instagramu, odpoledne nahrávají tiktokový taneček a večer namísto filmu sledují youtubové video. I když nejmladší generace nedá na sociální sítě dopustit, jejich rodiče stojí před nelehkou otázkou. Omezit, či neomezit svým dětem přístup na sociální sítě?
marianne.cz

Ženy Hollywoodu, které sociální sítě nepotřebují

Už dávno neplatí, že si profil na sociálních sítích vytváříme pouze pro zábavu. Řada slavných herců, zpěváků či modelek využívá sociální sítě jako další zdroj své obživy, a tudíž se stávají ambsadory různých značek či své sociální sítě přetváří v reklamní okénko. Najde se ale mnoho hollywoodských hvězd, které tuto potřebu nemají, a naopak si střeží své soukromí jako oko v hlavě. V čele těchto celebrit stojí herečka Scarlett Johansson, která se nechala slyšet, že to poslední, co by chtěla dělat, je spravovat svůj profil na sociálních sítích.

Ani její herecká kolegyně Mila Kunis nepatří k milovnicím sociálních sítí. „Co bych měla tweetovat? Že se právě pohybuji po pokoji nebo jdu na toaletu?“ řekla se špetkou ironie v The Late Late Show. Také Emma Stone si nemyslí, že by sociální sítě vnesly do jejího života nějaká pozitiva. Herečka se navíc netají tím, že dlouhou dobu pociťovala, že lidé zkoumají její život. I proto v dohledné době neplánuje, že by se připojila k instagramové nebo facebookové komunitě.

Mohlo by se vám líbit

Sociální sítě jako novodobý zabiják partnerských vztahů

Kdo ti to zase píše? Proč ji sleduješ? Kdy si dáš naši společnou fotku na Instagram? Tři otázky, které přinejmenším svrbí na jazyku všechny ženy, které mají po svém boku uživatele sociálních sítí.
marianne.cz

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Dobrý nápad
Babské rady proti komárům: Potřete se šalvějí a dají vám pokoj

Babské rady proti komárům: Potřete se šalvějí a dají vám pokoj

Lidé a místa
Fascinující proměna vinařství Kolby v Pouzdřanech: Sjednocení historických budov přináší do vinné oázy neodolatelný šarm

Fascinující proměna vinařství Kolby v Pouzdřanech: Sjednocení historických budov přináší do vinné oázy neodolatelný šarm

Poradna
Tři měsíce do stěhování: S naším manuálem zvládnete celý proces bez zbytečných nervů

Tři měsíce do stěhování: S naším manuálem zvládnete celý proces bez zbytečných nervů