Reklama

6 tipů beauty redaktorky, jak získat nejzářivější pleť v životě

A je to tady! Teploty klesají, sluníčka ubývá, k tomu střídání teplot – z chladného počasí do vytopených místností. Tak tohle všechno pleti nesvědčí, vypadá unaveně, je vysušená a chybí ji zdravá barva. Poznáváte se? Vyzkoušejte tipy naší beauty redaktorky, vaše pleť vám poděkuje.
Napsal Soňa Kotulková Vydáno 05. říjen 2016
6 tipů beauty redaktorky, jak získat nejzářivější pleť v životě
Foto: Getty Images
 
1. Dejte pleti najíst
Ano, vnější péče o plet je důležitá, ale podstatné je vyživovat ji i zevnitř. Postarají se o to omega 3 mastné kyseliny. Tyto zdravé tuky dokážou zpevnit buněčnou membránu, a tím lépe hospodařit v pleti s vodou. A kde je najdete? V oříškách, tučných rybách (lososovi, tuňákovi), ale také v oleji z pupalky dvouleté. Ten je bohatý také přírodní vitamín E, který pleť přímo miluje. A můžete ho i na pleť namazat – místo krému.
 
2657v12702 
 
2. Nezapomínejte na hydrataci
Vodu potřebuje pleť každého věku – nejen dvacetiletá pleť, ale i padesátiletá. Mnohé ženy si myslí, že od třicítky dál je důležitý hlavně anti-aging. Ideální je hydrataci i omlazení kombinovat. Například jako první krok použít hydratační sérum a pak omlazovací krém nebo opačně – anta-aging sérum a hydratační krém. Existují však přípravky, které všechny obě tyto funkce kombinují – například nové krémy Castanea Arcadia od značky Korres.
 
Snímek obrazovky 2016 10 05 v 15.25.41 copy
 
3. Zvlhčujte vzduch
Žádná z nás nechce stárnout rychleji jen kvůli klimatizaci v práci nebo topení doma, které pleť vysušují. Investujte proto do kvalitního zvlhčovače vzduchu. Pleť bude méně „pnout“. Pokud zvlhčovač nemáte, jako první pomoc aspoň několikrát denně použijte pieťový sprej (tzv. mist). My v redakci nedáme dopustit na Bylinnou osvěžující a hydratační vodu ve spreji z Havlíkovy přírodní apotéky. Nádherně voní a okamžitě uleví dehydrované a unavené pleti.
 
Snímek obrazovky 2016 10 05 v 15.27.27
 
 

Další články

Reklama