Křehká krása porcelánu

Představujeme čtyři umělce, jejichž porcelánové výrobky stojí za to mít doma. O tom, že zkrášlí a zútulní váš příbytek, vůbec nepochybujte!
Napsala Dagmar Nováková Vydáno 04. únor 2015
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Křehká krása porcelánu

Šárka Schmelzerová

Šárka je absolventkou ateliéru Design keramiky na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem. Navrhuje a vytváří předměty z porcelánu a porcelánové šperky. Věnuje se pouze kusové výrobě a výrobě v malých sériích. Každý z jejích výrobků je autorský originál, ručně zpracovaný od návrhu přes model, formu až po konečný produkt. 

IMG_7802

www.schmelzerova.cz

www.hnstl.ly/pages/sarkas-sarka-schmelzerova

Markéta Držmíšková

Markéta Držmíšková je absolventkou Ateliéru Design keramiky na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Zabývá se především tvorbou porcelánových doplňků do interiéru a její produkty můžete znát z Designbloku nebo z Designsupermarketu. Za povšimnutí stojí kolekce Gradient – porcelánové lahve odkazující na tvarosloví historických nádob na alkohol a mléko či sada nádobí Jeden. Tento nádherný set tvořený z pěti kusů nádobí vznikl ve spolupráci s ilustrátorkou Ilonou Polanski.

Snimek_obrazovky_2015-01-29_v_14.43.49

http://www.drzmiskova.cz/ 

www.facebook.com/marketa.drzmiskova

Ema Mamisu

Pod značkou Ema Mamisu vzniká neotřelá a osobitá, ručně vyráběná keramika a porcelán. U jejího zrodu stála Bára Diduchová, která se po roce spojila s Petrou Maškovou a společně se rozhodly zařídit vlastní dílnu rovnou i s obchodem. Ten si otevřely v roce 2014 v ulici Jana Zajíce 24 v Praze na Letné. Bára Diduchová je absolventkou střední keramické školy v Bechyni a v jejím portfoliu najdete kromě populárních mačkaných misek i čajovou keramiku, nápadité aromalampy či vázy na květiny. 

Obchod je otevřený od pondělí do pátku 13–19 hodin.

1513781_650661348392865_8922710572844612333_n

http://www.fler.cz/ema-mamisu

www.facebook.com/EmaMamisu

Eva Pelechová

Eva Pelechová je absolventkou VŠUP, Ateliéru keramiky a porcelánu. Tuto designérku jsme si oblíbili především pro její porcelánové kelímky s retro tematikou. Kelímky mají na dně uprostřed ztenčené místo, které si můžete (ale také nemusíte) prorazit. Můžete tak mít buď kelímek, nebo květník. 

jablecny_protlak_1024x1024

Prodejní místo:

www.harddecore.cz 

Číst 3134 krát Naposledy změněno pondělí, 13 duben 2015 16:26
Kupte si nové číslo online, doručíme jej expres až k vám domů a bez poštovného! PŘEDPLATIT

Další články

Reklama