Reklama

Pár kilo navíc? Nebojte se sukně ani módních doplňků

Máte pár kilo navíc a nevíte, co si na sebe obléknout do zaměstnání? Záleží na tom, co děláte a v jakém oboru se pohybujete. Přesto by se každá z nás měla držet základních pravidel, která platí v módě pro všechny ženy bez ohledu na jejich velikost. Specialistka na módu pro plnoštíhlé ženy Lenka Mixová doporučuje následující.
Napsal Ivana Ašenbrenerová Vydáno 31. březen 2014
Pár kilo navíc? Nebojte se sukně ani módních doplňků


Topy a tuniky nikdy nezklamou

Ať už pracujete za stolem v kanceláři, nebo manuálně ve výrobě, vhodně zvoleným topem či tunikou nikdy neuděláte chybu. Pěkná decentní tunika je jedním z mála univerzálních kousků, které se hodí jak do společnosti, tak do práce. Určitě nezapomeňte na správnou velikost, která by měla vaše křivky pěkně obepnout. Neměla byste se v tunice ztrácet, a už vůbec by vám neměla zvýrazňovat problematičtější partie postavy. „Vždy říkám, že je dobré si na nákup vzít s sebou třeba kamarádku, manžela, partnera či někoho blízkého, kdo se vám nebude bát říct, jak vám daný kousek sluší,“ říká Lenka Mixová. Nebojte se hravých živůtků, zavinovacích tunik a třeba vsazeného pásu pod prsy, který může krásně zvýraznit vaše ženské křivky.

ni_799643470

Žádný strach ze sukně

Plnoštíhlé ženy často schovávají své nohy do riflí a různých neforemných kalhot, což je škoda. Ať už pracujete v kanceláři, nebo v zahradnictví, není důvod bát se nosit sukně. Zvolte délku těsně pod kolena a nezapomeňte také zvolit sukni, která nabízí trochu pružnosti (například látka, která v sobě obsahuje aspoň 5 % elastanu). Volte spíše tmavší barvy, s tím, že váš top nebo tunika by ideálně měly mít světlejší barvu než sukně.

ni_799643471

Správný střih kalhot

Pokud přece jen nedáte dopustit na kalhoty, zvolte správný střih. Rovný střih a širší nohavice, to je podle názoru Lenky Mixové nejlepší střih pro plnoštíhlé ženy. Délka nohavic by ideálně měla zasahovat do poloviny chodida a stejně jako u sukní je vhodnější spíše tmavší barva (nemusí to být nutně černá, třeba tmavě modrá je jako dělaná pro pár kilo navíc).

ni_799643472

Doplňky

Plnoštíhlé dámy by měly volit spíše výraznější doplňky. Vše je hra proporcí. „Příliš malé šperky by neúměrně opticky zvětšovaly nositelku, naopak výrazný, například statement náhrdelník bude proporčně k plnoštíhlé ženě pasovat lépe a bude ji opticky zmenšovat,“ radí Lenka Mixová.

ni_799643473_copy

Pokud vám to zaměstnání dovolí, nebojte se na sebe upozornit výrazným náhrdelníkem, náušnicemi či větší kabelkou.

Napsáno ve spolupráci s Lenkou Mixovou, www.plnekrivky.cz.

.


Reklama